15 Haziran 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

15 Haziran 2019 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Podyuma "kelebek çocuklar" için çıktılar Muğla'nın Marmaris ilçesinde kelebek hastası çocuklar yararına defile düzenlendi.
19. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali Antalya'nın Alanya ilçesinde 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, kortej yürüyüşüyle başladı.
13. Uluslararası Dana Bayramı Festivali İzmir'in Konak ilçesinde belediye tarafından Ege Bölgesi'nde yaşayan Afrika kökenli Türk vatandaşlarının kültür ve geleneklerini tanıtmak amacıyla düze..
Damat en mutlu gününde kadın giysisiyle çorap yıkadı Aydın'ın Çine ilçesinde dünyaevine giren bir damat, gelenek gereği dudağına ruj sürüldüğü, kazanın üstünde oynatıldığı, leğende çorap yıka..
"Bir deniz iki yaka kol kola" Bodrum Sirtaki Festivali yapıldı Muğla'nın Bodrum ilçesinde, "Bir deniz iki yaka kol kola" Sirtaki Festivali düzenlendi.
"Bir fotoğraf bin kelimeye bedeldir" Cumhurbaşkanlığı özel ödülü sahibi fotoğraf sanatçısı İzzet Keribar, "Bir fotoğraf bin kelimeye bedeldir.
20. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne doğru Karabük'ün Safranbolu ilçesinde her yıl "Kültürel Miras ve Korumacılık" ana temasıyla düzenlenen "Uluslararası Altın Safran Belg..
"4×4 Dünyası Offroad Fest" Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen "4×4 Dünyası Offroad Fest", Bolu'nun Mudurnu ilçesinde başladı.
2. Uluslararası Frig Fotofest Festivali başladı Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen ve 3 ülke ile 47 şehirden 650 fotoğraf tutkununun katıld..
İBB'den Babalar Günü'ne özel etkinlikler İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), "Babalar Günü"ne özel bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.
Başkentte "Afrika Günü" kapsamında ağaç dikildi Ankara'da, Afrika Günü kutlamaları kapsamında 33 Afrika büyükelçiliği personelinin katılımıyla Çankaya'daki Zafer Parkı'na her bir büyükelçilik..
Müzik aşkı bağlama yaptırdı Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde yaşayan Ahmet Ünal bağlama çalarak başladığı müzik hayatını, enstrüman üreticisi olarak sürdürüyor.
Kanser tedavisi gören çocukların karne sevinci Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği bünyesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluştur..
Gelibolu SODAM kursiyerlerinin yıl sonu sergisi Gelibolu Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Merkezinin (SODAM) kurslarında üretilen eserlerden oluşan yıl sonu sergisi, Atatürk Kültür Merkezi'nde i..
Dünyanın en iyi şefleri ve gastronomi yazarları Türkiye'ye geliyor Kültür ve Turizm Bakanlığının himayeleriyle düzenlenecek gastronomik ve turistik seyahat organizasyonu "Gastroway" etkinliği..
"Bizim ev öğrenci evi gibi" Antalya'da alçı dekorasyon ustası Musa Hitay, Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nden 46 yaşında mezun oldu.
Arıse filminin dünya prömiyeri yapıldı
Arıse filminin dünya prömiyeri yapıldı
71. Cannes Film Festivali'nde 15 dakikalık kısa filmi 'Water-Su' ile dikkatleri çeken yönetmen Tolga Okur'un yeni filmi 'Arıse'nin dünya prömiyeri, Kadıköy Sineması'nda yapıldı.
Dağ horozunu görebilmek için saatlerce beklediler Rize'nin İkizdere ilçesinde düzenlenen "15. İkizdere Dağ Horozu Şenliği"nde katılımcılardan bazıları dağ horozunu görebilmek için uzun süre b..
Midyat'ta YKS için önlem Midyat İlçe Belediyesi Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) huzurlu bir ortamda gerçekleşmesi için çeşitli önlemler aldı.
Türkiye'nin insanlık mirasına katkısı Diyarbakır'da konuşulacak Diyarbakır'da 17-21 Haziran'da 41. Uluslararası Kazı, Araştırma ve Arkeometri Sempozyumu düzenlenecek.
Harranlı turizmcilerin yüzü bayramda güldü ŞANLIURFA(AA) - MÜSLÜM ETGÜ - UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde t..
Vali Sonel, 2 bin rakımdaki "ağlayan gelin"leri inceledi Tunceli Valisi Tuncay Sonel, merkeze bağlı Kutudere bölgesinde 2 bin rakımda kayaların arasında her yıl haziran ayında açan ve halk ar..
Yarasalı mağarada buruk bir aşk öyküsü gizli Kırklareli'nin önemli turizm alanlarından Dupnisa Mağarası, yarasaların doğal yaşam alanı olması dışında rivayetle günümüze taşınan buruk aşk hika..
"Sultan Alparslan'ın diyarı"na ilgi Muş'taki tarihi Murat Köprüsü, Selçuklu Mezarlığı, kümbet ve camiler, her yıl yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlıyor.
33. Uluslararası İzmir Festivali'nde Leyla Gencer belgeseli 33. Uluslararası İzmir Festivali, "La Diva Turca: Leyla Gencer" adlı belgeselin gösterimiyle sürecek.