13 Haziran 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

13 Haziran 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Altın Fıstık Türk Sanat Müziği Amatör Ses Yarışması" sonuçlandı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türk sanat müziğinin tanıtımına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak ve yetenekli genç sesl..
İZDOB'dan sezon kapanışı İzmir Devlet Opera ve Balesi, 2018-19 sezonunu "Operadan Müzikale; Unutulmayan Melodiler" gösterisiyle tamamladı.
"Zamanını Aşan Medeniyet: Özbekistan" İnsan ve Medeniyet Hareketi (İMH) Bahariye Sanat Birimi tarafından hazırlanan "Zamanını Aşan Medeniyet: Özbekistan" sergisi yarın, aynı adlı sempozyum is..
Macaristan'da Türk-Japon gecesi Macaristan'da Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Japon Vakfınca, Türk-Japon gecesi düzenlendi.
"Verni Art Salon" açıldı Osmanlı döneminde gemi yapım malzemelerinin ve ticaret mallarının deposu olarak kullanılan bina restore edilerek oluşturulan Verni Art Salon açıldı.
Perre Antik Kenti'ne bayram tatilinde ziyaretçi ilgisi Adıyaman'da bulunan ve tarihi Kommagene Krallığı'nın beş büyük kentinden biri olan Perre Antik Kenti, 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde..
Art Dubai: Doğu ile Batı arasındaki kültür ve sanat köprüsü Doğu ile Batı'yı birbirine bağlayan Dubai, tasarım ve sanat alanında adını sıkça duyuran kentlere rakip olma yolunda ilerliyor. Çağ..
İnce sesini koruması için hadım edilen erkek çocukları: Kadın sesli tenor kastratolar Alman besteci Handel'in ünlü operası 'Alcina'nın sahnelendiği Salzburg Whitsun Festivali'nin bu yılki tem..
Kitap, Kahve ve Gençliğin Buluşması Projesi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahittin Kahveci, Türkiye'de yakın zamanda yapılan bir çalışmada, insanların günde orta..
Sanatçı adaylarının eserleri görücüye çıktı Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin, resim, heykel, seramik, grafik, geleneksel Türk sanatları ile sahne sanatları alanınd..
Frigya'da hedef 100 bin yabancı turist Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara ve Kütahya arasında yer alan tarihi Frig Vadisi'nde, bu yıl 100 bin yabancı turistin ağırlanması hedefleniyor.
Kanser hastası küçük Elif Esma'ya moral etkinliği Muğla'da, beyin kanseri teşhisi konulan 7 yaşındaki Elif Esma Şahin için tedavisi nedeniyle 9 aydır uzak kaldığı okulunun bahçesinde moral et..
Bodrum'da klasik müzik gecesi BODRUM'da gerçekleştirilen 'Müzik Akşamları' etkinliklerinin ilk gecesinde, Çaykovski'nin keman konçertosu ve 5'İnci senfoni seslendirildi.
Sorgun'da engellilere, akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtıldı Yozgat Pancar Ekicileri Kooperatifi (PANKO) ve Sorgun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, ortaklaşa hazırladıkları bir proje kap..
Gaziantepte kiraz festivali düzenlendi
Gaziantep'te kiraz festivali düzenlendi
Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde 2. Kiraz Festivali düzenlendi.
Alman heyet Bandırma Kuş Cenneti'ni gezdi Almanya'nın Kamen kentinin Belediye Başkanı Elka Kappen ve beraberindeki heyet, Bandırma Kuş Cenneti Milli Parkı'nı gezdi.
"Türkiye Festivali" Moskova'da başlıyor MOSKOVA (AA) – Türkiye'nin Rusya'da düzenlediği en kapsamlı etkinlik olarak kabul edilen "Türkiye Festivali" başkent Moskova'da başlıyor.
15. Altın Çınar Festivali Çınarcık Belediyesinin bu yıl 15'incisini düzenlediği "Altın Çınar Festivali"nin konser programı hafta sonunda gerçekleştirilecek.
Bodrum'da "Aynı zaman aynı mekan farklı boyutlar" sergisi Bodrum ilçesinde, ressam Ferda Bornovalı'nın resim ve seramik çalışmalarından oluşan "Aynı zaman aynı mekan farklı boyutlar" adlı ser..
Batmanlı öğrenciden görme engellilere nota öğreten piyano Batman'da özel bir okulda okuyan 7. sınıf öğrencisi Merve Argundoğan, görme engellilere özel piyano tasarladı.
Mehmetçik'ten dağ keçisi yavrusuna şefkat eli Erzincan'da köylülerce arazide bulunan dağ keçisi yavrusu askerler ve köylülerce bir süre biberonla beslenip koruma altına alındı.
Güneydoğu'da kültür sanat Şanlıurfa'da iki tiyatro oyunu çocukların beğenisine sunulacak, Gaziantep'te pop ve rock müzik grubu MFÖ konser verecek.
Bodrumda klasik müzik gecesi
Bodrum'da klasik müzik gecesi
BODRUM'da gerçekleştirilen 'Müzik Akşamları' etkinliklerinin ilk gecesinde, Çaykovski'nin keman konçertosu ve 5'İnci senfoni seslendirildi.
Kızının tayini, karaciğer hastası babayı sağlığına kavuşturdu
Kızının tayini, karaciğer hastası babayı sağlığına kavuşturdu
Karaciğer yetmezliği bulunan Balıkesirli Mustafa Mandacı, kızının tayini nedeniyle 2 yıl önce yerleştiği Erzurum'da yapılan organ nakliyle sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
"40 yıllık hatır" için müze açtılar Anadolu'da 500 yıllık geçmişe sahip kahve kültürünü yaşatmak için yola çıkan üç kahve ustasının Karabük'ün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan Safranbo..
Üniversiteden 51 yaşında dereceyle mezun oldu Kültür ve Turizm Bakanlığı minyatür ve ebru sanatçısı 51 yaşındaki Suna Selma Koçal, Yalova Üniversitesinden fakültesinde dereceye girerek mezun ..
"Sıfır Atık Mavi Projesi"ne 20 ülkenin sporcularından destek Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Sıfır Atık Mavi Projesi'nin başlatıldığını belirterek, "Biz de dünyanın dört bir yanından gelen misaf..
Yeni mekanlarında da ziyaretçilerin gözdesi oldular Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü sahasından taşınan tarihi eserler, yeni yerlerinde de ziyaretçilerin gözdesi oldu.
Çocuklar üzülmeyecekleri bir dünyayı video ile anlattı Erzurum'da, bir öğretmenin başlattığı proje kapsamında 17 ildeki okullarda eğitim gören 100 öğrenci, çocuk istismarına dikkati çekmek iç..
"Kreş"teki flamingolar uçuşa hazırlanıyor İzmir Kuş Cenneti'ndeki yapay üreme adasında yumurtadan çıkan yaklaşık 15 bin yavru flamingo, "kreş" adı verilen sahada kanat çırpacakları güne hazır..
Uluslararası Borneo Festivali'nde Malezya'nın yerel kültürü tanıtıldı KUALA Malezya'nın başkenti Kuala Lumpur'da düzenlenen Uluslararası Borneo Festivali'nde, "Orang Asli" olarak adlandırılan..
Bu hafta 13 film vizyona girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 13 film vizyona girecek.
Başakşehir Müzik Akademisinden müzik ziyafeti
Başakşehir Müzik Akademisi'nden müzik ziyafeti
BAŞAKŞEHİR Müzik Akademisi, 2018-2019 dönemini büyük bir konserle taçlandırdı.
58. Uluslararası Bursa Festivali başladı
58. Uluslararası Bursa Festivali başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 58'incisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali" başladı.