11 Haziran 2019 Salı Günü Politika Haberleri

11 Haziran 2019 Salı Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trump: "Çin Devlet Başkanı Xi ile çok iyi anlaşıyorum" Çin ile ABD arasında yaşanan vergi krizini üzerine açıklamada bulunan ABD Başkanı Donald Trump, "Çin Devlet Başkanı Xi ile olan ile çok ..
Ekrem İmamoğlu'ndan İçişleri Bakanı Soylu'ya yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine ilişkin sözlerine de cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, "Ter..
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "Biz teröristler ile görüşmeyiz" İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ABD'nin İran halkına dayattığı savaş karşısında sessiz kalmayacaklarını belirterek, "Bize karş..
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Açıklaması Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Gelin Meclis çatısı altında bütün partiler, toplumsal barışı inşa etmek üzere tartı..
"AB'ye üyelik, egemenliğimizi güçlendirir" Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB Başkanı) Büyükelçi Faruk Kaymakcı, "Cep telefonları, bindiğiniz arabalar, yediğiniz yemek küresel b..
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakçı: ABye üyelik egemenliğimizi güçlendirir
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakçı: AB'ye üyelik egemenliğimizi güçlendirir
DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Faruk Kaymakçı, egemenliklerin paylaşıldığı bir dünyada yaşadıklarını belirterek, "Dolayısıyla AB'ye üyelik egemenliği kaybettirmez tam aksine egemenliğimizi...
İran Meclis Başkanı Laricani: "Hiçbir büyük ülke yaptırımları kabul etmiyor" İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımların hukuka aykırı olduğunu söyleyerek, "ABD'..
Askeralma Kanunu Teklifi TBMM Genel Kurulunda AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Asker gibi ortak paydamızda, ortak değerimizde herkesin kanaatiyle, uzlaşısıyla bir yol almak istiyoruz..
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İşsizlik gelecekten beklentilerin bitmesidir, açlık, yoksulluktur.
Trump: "Kim Jong'dan güzel bir mektup aldım" ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un'dan Kore Adası'nın nükleerden arındırılma süreci üzerine güzel bir mektup aldığını söyledi..
CHP İzmir İl eski Başkanı hakkında disiplin soruşturması
CHP İzmir İl eski Başkanı hakkında disiplin soruşturması
CHP İzmir İl eski Başkanı Kemal Karataş hakkında, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in Varyant'ta belediyeye ait başkanlık konutuna taşınmasının ardından eleştirilerde bulunması üzerine CHP İzmir yönetimince...
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda, AK Parti'nin kabul edilen grup önerisiyle Askeralma Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine başlandı.
TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, A Milli Futbol Takımı'na yönelik İzlanda'daki saygısız tutuma ilişkin, " İnsani olmayan, sporun ruhuna yakışmayan ve hiçbir açıdan k..
Kapanmayan yara 'Belene' TBMM gündeminde
Kapanmayan yara "Belene" TBMM gündeminde
AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, TBMM'de yaptığı konuşmada, Bulgaristan Türklerinin kapanmayan yarası Belene'nin kuruluşunun 70. yılında şehitleri andı.
İçişleri Bakanı Soylu Serhend Kitabevini ziyaret etti
İçişleri Bakanı Soylu Serhend Kitabevi'ni ziyaret etti
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sirkeci'deki esnaf gezisi sırasında Serhend Kitabevi'ni ziyaret etti.
HDP'li Temelli: Samimi yargı reformuna katkı vermeye hazırız HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Eğer gerçekten yargıda samimi reforma ihtiyaç duyuyorsanız, bakın bizim hazırlığımız var, ist..
Suriyelilerin plaja alınmaması kararına başkan meclise iade etti
Suriyelilerin plaja alınmaması kararına başkan meclise iade etti
Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde dün gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında, CHP'li Meclis Üyesi Ulaş Özgen'in önergesi üzerine Suriyelilerin halk plajına alınmaması oy çokluğu ile karara bağlanmıştı.
"Yaşanılmaz bir dünyaya mecbur kalırız" TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyayı bütün insanlar için maddi ve manevi anlamda yaşanılabilir bir ortam olarak korumazsak başta iltica, göç, sığınma ..
AK Parti kapalı grup toplantısında 'askerlik yasası' görüşüldü AK Parti'nin TBMM'de gerçekleştirilen kapalı grup toplantısında, askerlik sistemini değiştiren 'asker alma kanunu' teklifi ile i..
TBMM Başkan Vekili Bilgiç Azerbaycan'da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığındaki heyet Azerbaycan Milli Meclis Başkanı Oktay Asadov'la görüştü.
Kılıçdaroğlu: Sandık başındakilere oy kullanacakların isim listesini vereceğiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Haziran'da yenilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ..
Rusya S-400'lerin Temmuz'da teslimatını onayladı Kremlin, Rusya'nın S-400 füze sistemini Türkiye'ye Temmuz ayında teslim etme planını onayladı.
Bakan Soylu: 'İstanbul huzur ve sükun içerisinde bir seçime gidecek'
Bakan Soylu: "İstanbul huzur ve sükun içerisinde bir seçime gidecek"
İstanbul seçiminde alınacak güvenlik tedbirleri ile ilgili konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Gerekli tüm tedbirlerimiz, takviye tüm tedbirlerimiz hazırdır.
TBMM Başkanı Şentoptan dünyaya mesaj
TBMM Başkanı Şentop'tan dünyaya mesaj
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "Birkaç bin kişilik göçmen, sığınmacı girişinden etkilenen, bunlara karşı çıkan, sınır kapılarını kapatan ve kötü muamele yapan ülkelerin, devletlerin,...
CHP'den "çocuk işçiliğiyle mücadele" çağrısı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye genelinde çocukların maruz kaldığı her türlü sosyal ve psikolojik baskılara önlem olarak 'çocuk ..
Bahçeli 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmaları için 14 Haziran'dan itibar..
AK Parti TBMM Grubu basına kapalı toplandı AK Parti TBMM Grubu, basına kapalı toplandı.
MHP'li Semih Yalçın Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı E. Semih Yalçın, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla açıklam..
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin, "23 Haziran'da sandık başında görev yapacak ..
'İmar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı'
"İmar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Bugüne kadar imar barışından yaklaşık 10 milyon vatandaşımız faydalandı.
"Hem mülkiyet hem de imar planı sürecini hızlı bir şekilde işlettik" Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, vatandaşların hem mülkiyet hem de imar planı problemlerine ilişkin sorunları yerin..
KKTC Bakanı Özersay: 'Güney Kıbrıs Rum kesimini aklıselim davranmaya davet ediyoruz'
KKTC Bakanı Özersay: "Güney Kıbrıs Rum kesimini aklıselim davranmaya davet ediyoruz"
KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Güney Kıbrıs Rum kesimini aklıselim davranmaya davet ediyoruz.
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı: Barış istiyoruz, uzlaşma istiyoruz KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz'deki gerginlige ilişkin, "Doğu Akdeniz bir barış ..
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Deniliyor ki 'adalet reformu yapacağız, gerçek anlamda adaleti getireceğiz'. Bu, şu anlama da gelir: 'Bu ülkede adalet yok, ada..
TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Levent Gök Başkanlığında toplandı.
TİP Genel Başkanı Erkan Baş Açıklaması Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, "Türkiye için bir gelecek kurulacaksa önce AKP'den kurtulmak lazım. Biz bu ..
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Açıklaması AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ordu-Giresun Havaalanı VIP salonunda yaşanan olaya ilişkin, "Bu bir VIP skandalı değil, bun..
Akıncı: "Gerginlik ve çatışma siyaseti istemiyoruz" KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Doğu Akdeniz ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
HDP TBMM Grup Toplantısı HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Nerede bir kayyum varsa süpüreceğiz.
KKTC Başbakanı Tatar: "Rum tarafı tek başına hareket edemez" KKTC Başbakanı Ersin Tatar, "Rum tarafı tek başına hareket edemez. Rum tarafı, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin tek sahibi değildir.
Bakan Çavuşoğlu, İzlandalı mevkidaşıyla telefonda görüştü DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İzlandalı mevkidaşı Gudlaugur Thor Thordarson ile telefonda görüşerek, A Milli Futbol Takımı'nın h..
Erdoğan'dan şehit ailelerine başsağlığı telgrafı CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta ile Şehit Uzman Onbaşı Halil Kurt'un ailelerine başsağlığı telgrafı g..
Almanya Dışişleri Bakanı Maas İran'dan eli boş döndü Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, "ABD-İran çekişmesi dünya barışı için bir tehlike. Bu olumsuz eğilime karşı koymamız gerekiyor" dedi.
Çin'den ABD'ye Hong Kong uyarısı: "Hong Kong Çin'in meselesi" Çin Dışişleri Bakanlık sözcüsü Geng Shuang, Hong Kong'un Çin'in iç meselesi olduğunu, ABD'nin Hong Kong'in işlerine karışmamasını..
» 1 2