9 Ağustos 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Ağustos 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Rusya'da Türk besteleri seslendirildi Rusya'nın başkenti Moskova'da, 13. "Dostları Topluyoruz" Uluslararası Müzik Festivali kapsamında Türk besteleri müzikseverlerle buluştu.
Safranbolunun maketini 4 ton çikolatayla inşa etti
Safranbolu'nun maketini 4 ton çikolatayla inşa etti
Yurt dışında akademik eğitimler aldıktan sonra Türkiye'ye dönen çikolata ustası Mesut Kırımlı, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinin çikolatadan maketini yaptı.
Bodrum protokolü ve hükümlüler kıyıyı temizledi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, Bodrum Kaymakamı, belediye başkanı ve Cumhuriyet başsavcısının da katılımıyla, çevre temizliği gerçekleştirildi.
Silopi'de yaz Kur'an kursları sona erdi Şırnak'ın Silopi ilçesinde "2019 Yılı Yaz Kur'an Kursları Kapanış Programı" düzenlendi.
Dostoyevski'nin kitaplarını köylere "karakaçan" ile götürdü Almanya'da yaşayan Ersin Bilge, çocukluk hayalini gerçekleştirmek için 27 yıl sonra doğduğu ilçeye gelip eşek sırtında köy köy dola..
Akçakoca'da oteller yüzde 70 doluluğa ulaştı "Batı Karadeniz'in incisi" olarak bilinen, geçen ay su baskını ve toprak kaymasının yaşandığı Düzce'nin Akçakoca ilçesindeki otel ve pansiyonlarda..
Tarihi mahalle turizme kazandırılıyor Amasya Valiliği tarafından uygulanan "Kadim Kentin Yeni Kültür Rotası: Sofular" projesi kapsamında, Sofular Mahallesi'ndeki cadde ve kaldırımlar geleneks..
Tarihi çarşıda bayram bereketi Kurban Bayramı öncesinde, baharatçı ve künefeciler başta olmak üzere Hatay'daki tarihi Uzun Çarşı'da hareketlilik yaşanıyor.
El konulan "Paşa"sına kavuşmak istiyor Osmanlı hayranlığından dolayı günlük hayatında Osmanlı kıyafetleri giyen ve "Paşa" isimli yanından ayırmadığı "Ara macaw" cinsi papağanıyla Azerbaycan v..
Anadolu'nun güzelliklerini tuvale yansıtıyor Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ilkokul sıralarındayken resim yapmaya ilgi duyan ve yıllar geçtikçe profesyonel resimler üretmeye başlayan gelir uzma..
Efes Festivali dünya starlarını ağırlayacak 2. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, dünyaca ünlü isimlerle sanatseverleri ağırlayacak.
Anadolu'nun güzelliklerini tuvale yansıtıyor Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ilkokul sıralarındayken resim yapmaya ilgi duyan ve yıllar geçtikçe profesyonel resimler üretmeye başlayan gelir uzma..
Şanlıurfa'nın geleneksel bayram lezzeti: Külünçe Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bayramlarda ikram geleneği haline gelen külünçe, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla tezgahlarda yerini almaya başl..
Munzur Çayında şambrelle rafting yapıyorlar
Munzur Çayı'nda şambrelle rafting yapıyorlar
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde sıcak havadan bunalan çocuklar, Munzur Çayı'nın soğuk sularında tehlikeye aldırış etmeden şambrelle rafting yapıyor.
Anadolunun 'Büyük Kanyon'u tatilcileri bekliyor
Anadolu'nun "Büyük Kanyon"u tatilcileri bekliyor
Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bulunan ve içinde 65 milyon yıl öncesine dayanan kaya oluşumlarının yer aldığı Levent Vadisi, yerli ve yabancı turistleri bekliyor.
'Devrim'i yeni yerinde 220 bin kişi ziyaret etti
"Devrim"i yeni yerinde 220 bin kişi ziyaret etti
Türkiye'nin ilk yerli otomobili olan ve imal edildiği 1961 yılından bu yana üretim öyküsüyle yoğun ilgi gören "Devrim"in 17 aydır sergilendiği Eskişehir'deki müze, bu süreçte 220 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.
Selçuklu'nun görkemli hanı kapısını turizme açtı Anadolu Selçuklu Devleti'nin Konya'da inşa ettiği en büyük kervansaray olan Zazadin Hanı, dönemin özelliklerini yansıtan düzenlemeleriyle ziya..
Kadıköylü çocuklar robot olimpiyatında dünya 2'ncisi oldu Danimarka'da düzenlenen Dünya Robot Olimpiyatı'na (WRO) katılan Milli Eğitim Bakanlığı Kadıköy Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) Robot ..
"Bayramları sosyal medyadan kutluyoruz" Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik, Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM), Kurban Bayramı yaklaşırken dini bayramları..
16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, İtalyan piyanist Francesco Libetta konseriyle devam etti.
Piyanist İdil Biret, Muğla'da konser verdi Piyanist İdil Biret, Muğla'nın Menteşe ilçesinde konser verdi.