8 Ağustos 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

8 Ağustos 2019 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
'Her Bizansa Bir Fatih' oyunu Gölbaşında sahnelendi
"Her Bizans'a Bir Fatih" oyunu Gölbaşı'nda sahnelendi
Gölbaşı'nda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen programda "Her Bizans'a bir Fatih" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Geleceğin opera yıldızlarının belirlendiği Operalia Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu Operalia Yarışması'nda geleceğin opera yıldızları belirlendi. En iyi erkek sesi İspanyol tenor Xavi..
Muğla'da hafriyat toprağında sütun başlığı bulundu Muğla'nın Bodrum ilçesinde hafriyat toprağında MS 3. yüzyıla ait olduğu tahmin edilen sütun başlığı bulundu.
Jennifer Lopez, sütlacı çok beğendi Dünyaca ünlü ABD'li sanatçı Jennifer Lopez, konser için geldiği Antalya'daki konakladığı otelde, Türk mutfağının lezzetlerinin tadına baktı.
Çocukların bayram hediyesi hayırsever iş insanlarından
Çocukların bayram hediyesi hayırsever iş insanlarından
İstanbul'dan gelen 2 iş insanı, Kurban Bayramı dolayısıyla ayakkabı ve oyuncak dağıttıkları bin çocuğu sevindirip yüzlerini güldürdü.
Haziranda turistik tesislerin doluluk oranı yüzde 65 oldu Turistik tesislerin doluluk oranı haziran ayında yüzde 65 oldu.
Karakurt Vadisi'nin kaya evleri ve peri bacaları turizme kazandırılacak Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Karakurt Vadisi'nde bulunan kaya evleri ile peri bacalarını andıran kayalıklar turizme ka..
Ayının saldırdığı çobanın yardımına Mehmetçik helikopterle yetişti
Ayının saldırdığı çobanın yardımına Mehmetçik helikopterle yetişti
Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yaylada ayı saldırısına uğrayıp yaralanan çoban, helikopterle bölgeye giden Mehmetçik tarafından hastaneye kaldırıldı.
Sokak sokak dolaşıp çocukları bayram tıraşı yapıyor Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde hayırsever bir berber, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi sokak sokak gezerek çocukları ücretsiz saç tıraşı yap..
Mecidiyeler ustasının elinde 'Osmanlı hatırası' takılara dönüşüyor
Mecidiyeler ustasının elinde "Osmanlı hatırası" takılara dönüşüyor
Eskişehir'de 33 yıldır el sanatlarıyla uğraşan emekli öğretmen Şefik Ada, özellikle Osmanlı döneminden kalma madeni para, gümüş ve çeşitli materyallerden kolye, bileklik, yüzük gibi takılar üreterek geçmişin izlerini...
Bandırma'da ihtiyaç sahiplerine bayramlık yardımı Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere giyim yardımı yapıldı.
Samsunda kazıda ulaşılan Hititlerin dini merkezi araştırılıyor
Samsun'da kazıda ulaşılan Hititlerin dini merkezi araştırılıyor
SAMSUN'un Vezirköprü ilçesinde Oymaağaç Höyüğü'nde 13 yıl önce Alman asıllı Türk vatandaşı Arkeolog Prof. Dr. Rainer Czichan'ın başkanlığında başlatılan arkeolojik kazı ve araştırmalar bu yıl da sürüyor.
10 bin yıllık "Hitit buğdayında" geleneksel yöntemle hasat Kastamonu'da geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve "Hitit buğdayı" olarak anılan siyez buğdayı, bazı köylerde halen geleneksel yönt..
Bu hafta 6 film vizyona girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 6 film vizyona girecek.
Ferhat Göçer'e, İzmit'te binlerce kişilik koro eşlik etti İZMİT'te, Kocaeli Fuarı 52. Yaz Konserleri kapsamında sahne alan Ferhat Göçer, şarkılarıyla sevenlerine güzel bir gece yaşatırken, bi..