8 Ağustos 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

8 Ağustos 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
UniCredit Başkanı Saccomanni hayatını kaybetti Türkiye'de de yatırımları bulunan İtalyan UniCredit Bankasının Başkanı Fabrizio Saccomanni yaşamını yitirdi.
SPK haftalık bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) QNB Finansbank'ın 30 milyar lira ve Vakıfbank'ın 25 milyar lira tutarındaki borçlanma aracı başvurusunu onayladı.
JCR Eurasia Rating, KARDEMİR'in notunu korudu Kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating'in, Karabük Demir Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR) uzun vadeli ulusal not ve görünümünü "A+(Trk)/..
SPK Oregon, Yatırım Finansman ve Finansal Eksen'e izin verdi Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Oragon Gayrimenkul Portföy, Yatırım Finansman ve Finansal Eksen'in izin başvurularını onayladı.
Avrupa borsaları yükselişle kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle tamamladı.
KARDEMİR, güven tazeledi
KARDEMİR, güven tazeledi
Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (KARDEMİR) A.Ş., kredi derecelendirme kuruluşu JCR Eurasia Rating, KARDEMİR ve iştiraklerinin konsolide yapısını ve Muhtemel Tahvil İhraçlarını derecelendirerek, Uzun Vadeli Ulusal Not...
İş Bankası'nın ekonomiye sağladığı kaynak 405.2 milyar liraya ulaştı İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, yılın ilk yarısında alınan finansal sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Ülkemi..
Koç Holding ilk yarıda 75 milyar lira konsolide gelir elde etti
Koç Holding ilk yarıda 75 milyar lira konsolide gelir elde etti
Koç Holding, 2019 yılının ilk yarısında konsolide bazda toplam 75 milyar lira gelir elde ederken, 2.2 milyar lira ana ortaklık payı net dönem karı açıkladı.
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 873 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada en çok değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 1..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
İTO Meclis Toplantısı İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye ekonomisinin iki şansı olduğunu ifade ederek, "Bir yandan küresel piyasalarda finansal koşulla..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 1.152,02 puan artışla 99.208,49 puandan kapandı.
"Fındığın fiyatını Türkiye Ürün İhtisas Borsasında biz belirleyeceğiz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Ürün İhtisas Borsasının k..
Borsa günü yükselişle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 1,17 değer kazancıyla 99.208,49 puandan tamamladı.
Biznet, Securrent ve Taxim Capital tek çatı altında birleşiyor Siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim (Biznet Bilişim Sistemleri ve Danışmanlık) ile Securrent (SR Bilişim Yönetim Hizmetler..
PİYASALAR – BİST100 yüzde 1.17 yükseldi, dolar 5.45 lirada Güne yüzde 1.09 artışla 99 bin 124 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 97 bin 852 puanı ve en yüks..
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa, günü yüzde 1,17'lik yükselişle tamamladı.
Örnek bahçede ekonomik fındık hasadı töreni yapıldı
Örnek bahçede ekonomik fındık hasadı töreni yapıldı
TRABZON (İHA) – Trabzon'da "Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma" projesi kapsamında oluşturulan örnek bahçede "Ekonomik Fındık" hasadı töreni yapıldı.
Petrol fiyatları ticari gerilimlerin hafiflemesiyle yükseldi Petrol fiyatları, düşen fiyatların üretim kısıtlamasına yol açabileceği ve ABD-Çin ticari gerilimlerinin etkisiyle oluşan yuan döv..
Oktay: Türkiyeyi şahlanış dönemine taşımanın arifesindeyiz
Oktay: Türkiye'yi şahlanış dönemine taşımanın arifesindeyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, "Türkiye'yi yeni ve çok daha büyük bir şahlanış dönemine taşımanın arifesindeyiz.
C2FO, SoftBank Vision Fund'dan 200 milyon dolar yatırım aldı Dünyanın önde gelen işletme sermayesi platformu C2FO, aralarında Temasek ve Union Square Ventures'ın bulunduğu SoftBank Vision Fun..
Bursada 'Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Projesi'
Bursa'da "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Projesi"
Bursa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen "Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor Projesi" bünyesinde "Kıraç Arazilerin Kokusu Lavanta" projesi Keles ilçesinde hayata geçirildi.
ABD mahkemesinden Kaşıkçı kararı
ABD mahkemesinden Kaşıkçı kararı
ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Paul Engelmayer, Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili kayıtların her ay binlerce sayfalık aylık raporunun federal kuruluşlarca hazırlanması kararı verdi.
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 262,70 lira oldu.
'Dünkü mutabakatı çok iyi bir başlangıç olarak nitelendirebiliriz'
"Dünkü mutabakatı çok iyi bir başlangıç olarak nitelendirebiliriz"
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suriye'de tesis edilmesi planlanan güvenli bölgeye ilişkin, "Dünkü mutabakatı çok iyi bir başlangıç olarak nitelendirebiliriz." dedi.
Otogar otoparkları İSPARKa devredildi
Otogar otoparkları İSPARK'a devredildi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), devraldığı 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki otopark alanlarının işletmesini İSPARK'a verdi.
Honda Çindeki 222 bin 674 aracını geri çağırdı
Honda Çin'deki 222 bin 674 aracını geri çağırdı
Japon otomotiv şirketi Honda'nın Çinli ortağı GAC Group, Çin'deki 222 bin 674 aracı, motor sistemindeki kusur nedeniyle geri çağırdı.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günüaçıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAÇinİhracat Temmuz ayında, Haziran ayındaki yıllık yüzde 1.3'lük düşüş sonra..
Bayer hücre terapisi şirketi BlueRock'ı 600 milyon dolara satın alıyor Almanya merkezli ilaç şirketi Bayer AG, hücre terapileri üzerinde yoğunlaşan biyoteknoloji şirketi Bluerock'ı 600 milyon..
Doç. Dr. Aytekin: Temiz enerji ile ekonomik kalkınma mümkün
Doç. Dr. Aytekin: Temiz enerji ile ekonomik kalkınma mümkün
TÜRKİYE'de ithalatının en önemli kalemi ve dışa bağımlı olan enerji sektöründe yeni arayışlara gidiliyor.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,94 azalışla 262,70 liradan tamamladı.
Bireysel yatırımcı dövizini korudu
Bireysel yatırımcı dövizini korudu
Geçen hafta yurtiçi yerleşiklerden bireyseller döviz varlıklarını korumayı tercih ederken, toplamda yaşanan yaklaşık 1 milyar dolar tutarındaki düşüşün tamamı ise kurumlardan geldi.
Altının kilogramı 264 bin 250 liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 264 bin 250 liraya yükseldi.
Petrol fiyatları üretim kısıntısı beklentileriyle toparlanıyor Petrol fiyatları Çarşamba günü görülen keskin düşüş sonrasında toparlanmaya geçerek yüzde 2.0'nin üzerinde yükseldi.
Benzin ve motorine indirim geldi Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 18 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 34 kuruş indirim geldi.
"Lisanslı depo sayısı iki katından fazla arttı" İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, 2017'den bugüne lisanslı depo sayısının iki katından fazla artarak 80'e ulaş..
New York borsası yükselişle açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
» 1 2 3 4 5 6