6 Ağustos 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Ağustos 2019 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Roma'da İspanyol Merdivenleri'ne oturma yasağı İtalya'nın başkenti Roma'nın tarihi ve turistik mekanları arasında başı çeken İspanyol Merdivenleri'nde oturmak yasaklandı.
Almanya'daki 175 yıllık festivale Türkler renk kattı Almanya'nın Bavyera eyaletinde Türk gençleri, Münchberg beldesinde düzenlenen 175 yıllık kır festivaline geleneksel kıyafetleriyle katıldı..
Hacıbektaş, anma etkinliklerine hazır
Hacıbektaş, anma etkinliklerine hazır
NEVŞEHİR'in Hacıbektaş ilçesinde bu yıl düzenlenecek Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Kültür ve Sanat etkinlikleri için yapılan hazırlıklar tamamlandı.
Marmariste İdil Biret rüzgarı
Marmaris'te İdil Biret rüzgarı
MARMARİS'te sahne alan dünyaca ünlü piyano virtüözü İdil Biret, dinleyicilere klasik müzik keyfi yaşattı.
Bursa'daki Hisar Arkeopark kazılarında sona gelindi Bursa'nın kurulduğu Hisar bölgesinde hayata geçirilen ve kentin binlerce yıllık tarihinin ortaya çıkarıldığı Hisar Arkeopark Projesi'ndeki ..
Sinopta tarihi Rum evleri restore ediliyor
Sinop'ta tarihi Rum evleri restore ediliyor
SİNOP'ta, Osmanlı döneminden kalma tarihi Rum evleri, yürütülen proje kapsamında restore ediliyor.
"Peygamber devesi" kelebeği avlarken görüntülendi Tunceli'nin Ovacık ilçesinde peygamber devesi böceği, avladığı kelebekle beslenirken görüntülendi.
Karların erimesiyle yaylalar çiçek ve böceklerle canlandı
Karların erimesiyle yaylalar çiçek ve böceklerle canlandı
Kars'ın Arpaçay ilçesindeki 2 bin 400 rakımlı yaylalarda, kelebekler ve arıların canlanan doğayla bütünleşmesi, renkli görüntüler oluşturdu.
Kalıplaşmış Model Anlayışını Paramparça Eden Dünyanın En Muhteşem 10 Büyük Beden Modeli
Kalıplaşmış Model Anlayışını Paramparça Eden Dünyanın En Muhteşem 10 Büyük Beden Modeli
Güzellik anlayışının ve kalıplaşmış modellik standartlarının dışına seksi modelleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.
"Küçük 1 aile" Göbeklitepe'ye ulaştı Muğla'dan bisikletleriyle yola çıkan ve kendilerine "Küçük 1 aile" adını veren Pekçedenöz ailesi, Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'ye ulaştı.
Denizli'de ağustosta kar keyfi Denizli'nin Çameli ilçesinde 2 bin 700 metre yüksekliğindeki kar kuyuları, ağustos ayında kar keyfi yaşamak isteyenlerin ilgi odağı oldu.
Definecilerin tahrip ettiği Rum kilisesi restore ediliyor KAYSERİ'nin İncesu ilçesinde 1835 yılında inşa edilen ve defineciler tarafından kazılarak tahrip edilen tarihi Aziz Eusthatios Kilise..
Sıcaklar onlara bereketli geliyor Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Şanlıurfa'da, 40 dereceyi aşan hava sıcaklıkları nedeniyle, klima, şapka, meşrubat ve dondurma sat..
Definecilerin tahrip ettiği Rum kilisesi restore ediliyor
Definecilerin tahrip ettiği Rum kilisesi restore ediliyor
KAYSERİ'nin İncesu ilçesinde 1835 yılında inşa edilen ve defineciler tarafından kazılarak tahrip edilen tarihi Aziz Eusthatios Kilisesi, restore edilmeye başlandı.
Pazaryeri'nde çömlekçilik kursiyerleri sergi açtı Pazaryeri ilçesinde "Çömleğe Bir de Hanım Eli Değsin Projesi" kapsamında açılan kursa katılan kadınların yaptığı tabak, testi, vazo ve bardak..
Rizede heyelan
Rize'de heyelan
Rize'de iki gündür aralıklarla etkili olan şiddetli yağışın ardından meydana gelen toprak kayması nedeniyle Rize-Salarha yolunun bir bölümü ulaşıma kapatıldı.
Piyanist İdil Biret Marmaris'te konser verdi Piyanist İdil Biret, Muğla'nın Marmaris ilçesinde konser verdi.