5 Ağustos 2019 Pazartesi Günü Politika Haberleri

5 Ağustos 2019 Pazartesi Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Erdoğan'dan, Pakistan ve Hindistan'a diyalog çağrısı CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile Keşmir sorunuyla ilgili gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, diyalo..
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Jammu-Keşmir' açıklaması DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Hindistan'ın Jammu-Keşmir Eyaleti'ne özerklik tanıyan özel statüyü kaldırmasının gerilimi artırması nedeniyle endişe ve..
İkiye bölünen ABD'li demokratlar, İsrail'i ziyaret edecek Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesine (AIPAC) bağlı, Demokrat Partili 41 milletvekili, Cuma günü İsrail'e giderek 7 gün boyunca..
Hindistan Üst Meclisi Keşmir'in özerkliğini iptal eden yasayı kabul etti Hindistan'da Cemmu Keşmir'in özerkliğini kaldıran yasa tasarısı federal parlamentonun üst kanadı Eyaletler Meclisinde ..
Yıldırım: 'Türkiye garantör olarak karşılığını veriyor'
Yıldırım: "Türkiye garantör olarak karşılığını veriyor"
İzmir Kiraz'da konuşan 28. Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Akdeniz'de Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin haklarını 'oldu bitti'yle ellerinden almaya çalışanlara karşı da Türkiye garantör...
Çavuşoğlu: Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez (2)
Çavuşoğlu: Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez (2)
ÖZERSAY: SADECE TÜRK TARAFINDAN ŞARTLARIN DEĞİŞTİRİLMESİ BEKLENEMEZKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Ankara'da düzenlenen 11'inci Büyükelçiler Konferansı'nda...
Bakan Selçuk, Bolu'da (2) GENÇLİK KAMPLARI PROJESİ Bolu'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Esad rejimi, ateşkesi sonlandırdı Esad rejimi, gerginliği azaltma bölgesi ilan edilen İdlib ilinde bu ayın başında ilan ettiği şartlı ateşkesi sonlandırdı.
Bakan Selçuk, Boluda (2)
Bakan Selçuk, Bolu'da (2)
GENÇLİK KAMPLARI PROJESİ Bolu'ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti Bolu İl Başkanlığı'nı ziyaret etti.
Kaymakçıda Binali Yıldırıma sevgi seli
Kaymakçı'da Binali Yıldırım'a sevgi seli
İzmir ilçelerinde ziyaretler gerçekleştiren 28. Dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım, özellikle seçim dönemlerinde sık sık ziyaret ettiği Ödemiş Kaymakçı'da sevgi seli ile karşılandı.
CHP'den "ekonomi" değerlendirmesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, "Mart ayında patlak veren rezerv skandalı, temmuz ayında başkanın görevden alınmasıyla Merkez Bankası'nın (MB) kal..
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 'Dünya klasiklerini okuduğunu kanıtlayan liseliler gençlik kamplarında...
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: "Dünya klasiklerini okuduğunu kanıtlayan liseliler gençlik kamplarında...
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, meslek liselerine talebin arttığını belirterek, "Önümüzdeki 1-2 sene içerisinde de meslek okullarına olan talebin çok artacağını ve çok değerleneceğini göreceksiniz" dedi.
Bakan Çavuşoğlu'ndan Kıbrıs açıklaması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz Doğu Akdeniz'de barış, istikrar ve güvenlik istiyoruz.
'Erken seçim peşinde değiliz'
"Erken seçim peşinde değiliz"
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Biz bir erken seçim peşinde değiliz ama öyle görüyoruz ki iktidar bir telaş içinde.
AK Parti Mardin İl Başkanı Kılıç, yerel yönetim toplantısını değerlendirdi
AK Parti Mardin İl Başkanı Kılıç, yerel yönetim toplantısını değerlendirdi
AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, "2-4 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen yerel yönetimler istişare ve değerlendirme toplantısı siyasi ve yerel anlamda yapacağımız hizmetlere ön ayak olması bakımından...
Eski Genel Sekreter Sav'dan Kılıçdaroğlu'na tepki CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'nin yerel yönetim stratejisini belirlemek üzere Afyonkarahis..
CHPli Öztrak: Erken seçim peşinde değiliz
CHP'li Öztrak: Erken seçim peşinde değiliz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Erken seçim konusundaki yaklaşımımız, baştan itibaren son derecek açık. Biz erken seçim peşinde değiliz; ama öyle görüyoruz ki iktidar, telaş içinde" dedi.
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Boluda
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Bolu'da
MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve toplantılara katılmak için Bolu'ya geldi.
Başkan Dağtekin'den Suvarlı teşekkürü AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Suvarlı beldesinde yenilenen seçim ile ilgili teşekkür mesajı yayımladı.
Yıldırım sözünü tuttu, o aileye çaya gitti
Yıldırım sözünü tuttu, o aileye çaya gitti
İzmir'in Bayındır ilçesine gelen 28. Dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım, geçen yıl astıkları pankartla kendisini çaya beklediklerini söyleyen aileyi unutmayıp ziyaretlerine gitti.
Binali Yıldırım: Ülkemizin kalkınması için yapacak çok işimiz var TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, yerel seçimden sonra ilk kez 22 Temmuz'da geldiği İzmir'e, ..
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlundan Kilis ziyaretleri
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'ndan Kilis ziyaretleri
Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Kilis'te ziyaretlerde bulundu.
Volkan Bozkır, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi ile görüştü TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Marjanne de Kwaasteniet ile görüştü.
MHP Milletvekili Taytaktan Başkan Zeybeke ziyaret
MHP Milletvekili Taytak'tan Başkan Zeybek'e ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i makamında ziyaret etti.
Çavuşoğlu: Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez
Çavuşoğlu: Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez
DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz her zaman ve her şartta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin haklarını savunmaya devam edeceğiz.
Kosova Meclisi 22 Ağustosta feshedilecek
Kosova Meclisi 22 Ağustos'ta feshedilecek
Meclis Başkanı Kadri Veseli'nin başkanlığında toplanan Kosova Meclisi Başkanlık Kurulu, meclisin 22 Ağustos tarihinde feshedilmesini kararlaştırdı.
Murat Dağı'nda kurulacak altın madenine tepki CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, 19 Ağustos'ta Gediz İlçesi Karaağaç Köyü'nde altın madeni açılmak istenen bölgeye, Çevresel Etki Değerlendirme..
Binali Yıldırımdan Bayındıra tarımsal OSB sözü
Binali Yıldırım'dan Bayındır'a tarımsal OSB sözü
İzmir'in Bayındır ilçesini ziyaret eden 28. Dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Bayındır ilçe halkının beklediği tarımsal organize sanayi bölgesi (OSB) için gereken çalışmaların yapılacağını belirtti.
MHP'li Büyükataman'dan CHP ve İYİ Parti'ye tepki Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman yazılı açıklamasında, "Kılıçdaroğlu ile hanımefendinin (Meral Ak..
Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu
Çavuşoğlu 11. Büyükelçiler Konferansında konuştu
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Deniz yetki alanları gibi hukuki bir konuda, siyasi bir örgüt olan Avrupa Birliği, mahkeme gibi hareket edemez. Avrupa Birliği'nin sözde tedbirlerine tabiatıyla hiçbir şekilde itibar...
MHPden İspirde görkemli açılış
MHP'den İspir'de görkemli açılış
MHP İspir'de yeni ilçe binasını görkemli bir törenle açtı.
Pakistan'dan Hindistan'a kınama Pakistan Dışişleri Bakanı Mahdum Şah Mahmud Kureyşi, Hindistan'ın Cammu Keşmir kararını kınadı.
Bakan Çavuşoğlu,'Terörle mücadelede iki yüzlülük bitmeli' dedi.
Bakan Çavuşoğlu,"Terörle mücadelede iki yüzlülük bitmeli" dedi.
Bakan Çavuşoğlu,"Terörle mücadelede iki yüzlülük bitmeli" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Irak ve Suriyede huzur olmadan Ortadoğuda denge kurulamaz' dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Irak ve Suriye'de huzur olmadan Ortadoğu'da denge kurulamaz" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Irak ve Suriye'de huzur olmadan Ortadoğu'da denge kurulamaz" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, 'Bizimle işbirliği zeminin de buluşun, herkes kazansın' dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bizimle işbirliği zeminin de buluşun, herkes kazansın" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bizimle işbirliği zeminin de buluşun, herkes kazansın" dedi.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "KKTC'nin haklarını savunmaya devam edeceğiz. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "KKTC'nin haklarını savunmaya devam edeceğiz.
AB'den Moskova'daki protestolara kınama Avrupa Birliği (AB), Rusya yönetimini hafta sonu Moskova'da düzenlenen protesto eylemleri sırasında gözaltına alınanları serbest bırakmaya çağırdı.
Gebze meclisinde 20 gündem maddesi görüşüldü
Gebze meclisinde 20 gündem maddesi görüşüldü
Gebze Belediyesi Ağustos ayı olağan meclisi birinci oturumu Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz başkanlığında gerçekleştirilerek,20 gündem maddesi görüşüldü.