3 Ağustos 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

3 Ağustos 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İki yıl üretilmesi için uğraştığı eşek sütü sabun yurtdışına ihraç ediliyor
İki yıl üretilmesi için uğraştığı eşek sütü sabun yurtdışına ihraç ediliyor
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde sabun satan esnaf Hüsnü Özdemir'in 2 yıl boyunca imalatının yapılması için uğraştığı eşek sütü sabun ve ürünler turistler tarafından ilgi görürken yurtdışına ihraç ediliyor.
Erzurum'da kişi başına düşen nakdi kredi tutarı 14 bin 339 TL oldu BDDK İllere Göre Seçilmiş Bankacılık Sektörü Verileri (FİNTÜRK-Finansal Türkiye Haritası) 2019 6'ıncı dönem sonuçları açıkla..
Kozan Ticaret Borsasından Proje Hazırlama ve Proje Yönetimi Eğitimi
Kozan Ticaret Borsası'ndan Proje Hazırlama ve Proje Yönetimi Eğitimi
Adana'nın Kozan ilçesinde Ticaret Borsası tarafından personellerine ve üyelerine yönelik Proje Hazırlama ve Proje Yönetimi Eğitimi verildi.
Dizdar: 'İhracatta tekstil sektörü ülkeye güven verdi'
Dizdar: "İhracatta tekstil sektörü ülkeye güven verdi"
Tekstil Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Dizdar, ihracat rakamlarına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
Alanya'da avokadoda 50 milyon rekolte bekleniyor ANTALYA'nın Alanya ilçesinde bu ay başı itibariyle avokado hasadı başladı.
Düzce'ye kayıtlı araç sayısı 111 bine yaklaştı Düzce ilinde Trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 110 bin 869 oldu.
STSO Başkanı Kuzu, faiz oranlarının düşmesini değerlendirdi
STSO Başkanı Kuzu, faiz oranlarının düşmesini değerlendirdi
Kredi faiz oranlarının düşmesinin memnuniyet verici olduğunu belirten Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Güven Kuzu, Merkez Bankası'nın uyguladığı faiz indiriminin özel sektörün beklentileri...
'Dünyanın fındığı burada' dediler
"Dünyanın fındığı burada" dediler
Trabzon Ticaret Borsası'nın (TTB) katılımları, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ve Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği (TSİAD)'nin destekleriyle, Fındık Ocağı'nın düzenlediği hasat şenliğinin ikincisi Arsin...
İYİ Parti’de kongre günü
İYİ Parti’de kongre günü
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Artık biz varız, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Ugandadan Ankaralı sanayicilere yatırım çağrısı
Uganda'dan Ankaralı sanayicilere yatırım çağrısı
Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Stephan Mubiru, ASO'da Ankaralı sanayicilerle bir araya gelerek, Uganda'ya yatırım çağrısında bulundu.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 314 lira 23 kuruş, en düşük 269 lira 17 kuruş olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 452 lira 47 kuruş olarak belirlendi.
Alanyada avokadoda 50 milyon rekolte bekleniyor
Alanya'da avokadoda 50 milyon rekolte bekleniyor
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde bu ay başı itibariyle avokado hasadı başladı.
Antalyalı otomobilseverlere mini fuar
Antalyalı otomobilseverlere mini fuar
Bir alış veriş merkezinde gerçekleştirilen mini bir fuarla, otomobilseverler yeni modelleri inceleme fırsatı buluyor.
Düzcede konut satışı düşüyor
Düzce'de konut satışı düşüyor
DÜZCE(İHA) – Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlü verilerine göre Düzce'de 2019 yılı ilk 6 ayda 2 bin 629 konut satışı gerçekleşti.
Milli Muharip Uçağına F-35 füzesi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, F-35 Müşterek Taarruz Uçağı için geliştirilen SOM-J seyir füzesinin Milli Muharip Uçak ve Akıncı İnsansız Hava Ara..
Esnafa 1 milyar 100 milyon lira kredi
Esnafa 1 milyar 100 milyon lira kredi
Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği üyelerinin aylık olağan toplantısı Salihli'de gerçekleştirildi.
Van'da trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 78 bin 806 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre ülkemizde, trafiğe kayıtlı araç sayısı Haziran ayı sonu itibarıyla 2..
Alanyada hasadı başlanan avokadoda hedef 50 milyon adet
Alanya'da hasadı başlanan avokadoda hedef 50 milyon adet
Türkiye'de avokado üretiminin yaklaşık yüzde 80'ninin karşılandığı Antalya'nın Alanya ilçesinde bu yıl yaklaşık 40 bin hektar alanda 50 milyon adet üretim hedefleniyor.
Açık oto pazarında düşük model araçlara rağbet
Açık oto pazarında düşük model araçlara rağbet
Van'da Kurban Bayramı öncesi ikinci el oto pazarı, araç almak isteyen vatandaşlarla dolup taşarken, alıcılar sadece düşük model araçlara rağbet etti.
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programına başvurular başladı
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi programına başvurular başladı
Kilis Tarım ve Orman İl Müdürü Songül Kadıoğlu, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programına başvurular başladığını söyledi.
"Bu tempo ile yıl sonu ihracat hedefi yakalanır" Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Sektörler Konseyi Üyesi Rüstem Çetinkaya, "Temmuz ayında artan ihracatla birlikte aynı anda düşen ithalat d..
Vergi borçluları açıklanıyor
Vergi borçluları açıklanıyor
Hazine ve Maliye Bakanlığınca, 250 bin lira ve üzerinde vergi borcu veya cezası bulunan mükelleflerin ilan edileceği tarihler belirlendi.
Çinliler Türk kirazını sevdi
Çinliler Türk kirazını sevdi
Çin'e kiraz ihracatının önündeki en büyük engellerden olan "ürünün 16 gün soğuk havada bekletilmesi" şartının kaldırılmasıyla temmuzda ihracatına başlanan Türk kirazı, Çinliler tarafından beğenildi.
Bingölde en tatlı hasat
Bingöl'de en tatlı hasat
Balı ile nam salan Bingöl'de yaylada konaklayan arıcıların, 140 bin kovanda hasadı başladı.
ABnin IMF başkan adayı Bulgar Kristalina Georgieva oldu
AB'nin IMF başkan adayı Bulgar Kristalina Georgieva oldu
Avrupa Birliği (AB) Parist'eki bakanlar toplantısında Uluslararası Para Fonu (IMF) adayı olarak Bulgaristan asıllı Kristalina Georgieva'yı seçti.
Altın mevduatları 52 milyarı aştı
Altın mevduatları 52 milyarı aştı
Türkiye'deki altın mevduatları, ilk yarıda geçen yılın aynı dönemine göre 20 milyar liraya varan artış kaydederek 52 milyar lirayı aştı.
Hububat fiyatları çiftçiyi sevindirdi Türkiye'nin hububat üretiminin önemli bölümünün karşılandığı, "tahıl ambarı" olarak nitelendirilen Konya'da rekolte azaldı ancak ürünün fiyatı geçen yıla..
Maden Sanayii İşverenleri Sendikası'ndan Bakan Dönmez'e ziyaret Maden Sanayii İşverenleri Sendikası (MASİS) yönetim kurulu üyelerinin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'i ziyaret ..
(Özel) Bağcılığın göz bebeğinde hasat zamanı
(Özel) Bağcılığın göz bebeğinde hasat zamanı
Bağcılık alanında ülke genelinde yapılan çalışmalarla adından sıkça söz edilen Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünde hasat başladı.
Muhasebecilerin tahsilat sıkıntısı
Muhasebecilerin tahsilat sıkıntısı
Ordu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, "Odamıza bağlı 374 üyemiz var. Mesleğini seven ve sorumluluklarını en üst seviyede tutan meslektaşlarımızın bugünlerde en çok yaşadığı sıkıntı ise...
Çek Cumhuriyeti'ndeki Dukovany NGS'de VVER-440 yeni nesil yakıt kullanımına başlanıyor Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS'yi inşa eden Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosato..
Tarım ve Orman Şurası'na yoğun ilgi Türkiye'nin en geniş katılımlı sektör istişare platformu olması hedeflenen III. Tarım ve Orman Şurası'na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Çinliler Türk kirazını sevdi Çin'e kiraz ihracatının önündeki en büyük engellerden olan "ürünün 16 gün soğuk havada bekletilmesi" şartının kaldırılmasıyla temmuzda ihracatına başlanan Türk ki..
Sarımsak üreticisi fiyattan memnun Türkiye'nin önemli sarımsak üretim merkezlerinden Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde, bu yıl sarımsak rekoltesinde yaşanan düşüş nedeniyle oluşan fiyatlar üre..
LeasePlan, ikinci CarNext.com merkezini İzmirde açtı
LeasePlan, ikinci CarNext.com merkezini İzmir'de açtı
İkinci el araç pazarının yeni oyuncularından LeasePlan yatırımı CarNext.com, Türkiye'deki ikinci konsept showroomunu İzmir'de açtı.
Yatırımcı rehberi (4) Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 4,52'lik getiriyle İş Portföy BIST Tkn. Ağır. Sın.
» 1 2