2 Ağustos 2019 Cuma Günü Politika Haberleri

2 Ağustos 2019 Cuma Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Pentagon'dan Amazon'un kazanması beklenen 10 milyar dolarlık anlaşmaya engel ABD Başkanı Donald Trump'ın Amazon hakkında yaptığı eleştirilerden sonra ABD Savunma Bakanlığı Amazon'un da finale..
Trump'ın istediği Radcliffe, Ulusal İstihbarat Direktörü olmayacak ABD Başkanı Donald Trump, Ulusal İstihbarat Direktörü olmasını istediği Kongre Üyesi John Ratcliffe'in adaylığını geri çekec..
Trump'tan ASAP Rocky paylaşımı: "Şimdi eve dönüş zamanı" ABD'li ünlü rapçi ASAP Rocky serbest bırakılmasından sonra paylaşımda bulunan Başkan Donald Trump, "Taş gibi şimdi bir haftaydı, İsveç..
Suriye Geçici Hükümeti'nden 'Suriyeliler' hakkında açıklama SURİYE Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) ve Suriye Geçici Hükümeti (SGH), "Türkiye'de Suriyelileri hedef alan ve ..
Pentagon'dan ' füze' açıklaması ABD'nin Orta Menzilli Füze Anlaşması'ndan (INF) çekilmesini resmi olarak duyurmasının ardından ABD Savunma Bakanlığından yeni füzelerin geliştirileceği açıklam..
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (3) KEMALPAŞA'YA ZİYARET CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'in Hopa ilçesinin ardından geldiği Kemalpaşa'da halka seslendi.
Bakan Kurum partililerle bir araya geldi
Bakan Kurum partililerle bir araya geldi
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: 'Muratlı Sınır Kapısı açılmalı'
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: "Muratlı Sınır Kapısı açılmalı"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Arhavi, Hopa, Kemalpaşa ilçelerinin ardından Borçka ve Artvin'de halka seslendi.
CHPli Yücel: Hatadan dönmek fazilettir, erdemdir
CHP'li Yücel: Hatadan dönmek fazilettir, erdemdir
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bazı CHP'li belediye başkanlarının yaptığı atamalar ve aldığı tartışma yaratan kararlar hakkında, "Eğer bir hata varsa bunlar düzeltilmiştir ve düzeltilmektedir.
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (4)
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (4)
ARTVİN BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin Belediyesi'ni ziyaret etti, vatandaşlara seslendi.
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: 'Yangına ilk müdahaleyi 12 dakikaya düşürdük'
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: "Yangına ilk müdahaleyi 12 dakikaya düşürdük"
MUĞLA (İHA) – Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Orman yangınlarına geçen yıl 18 dakikada ilk müdahale gerçekleştiğini, bu yıl ise bu rakamın 12 dakikaya düştüğünü belirterek, " yangınların yüzde 80'den fazlası...
Trump: "Kuzey Kore'nin füze denemeleri Singapur'da imzalanan anlaşmayı ihlal etmiyor" ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'nin füze denemeleriyle ilgili, "Kuzey Kore'nin füze denemeleri Singa..
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (3)
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (3)
KEMALPAŞA'YA ZİYARET CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'in Hopa ilçesinin ardından geldiği Kemalpaşa'da halka seslendi.
AK Parti Samsun Teşkilatı kurucu teşkilatla bir araya geldi
AK Parti Samsun Teşkilatı kurucu teşkilatla bir araya geldi
AK Parti Samsun İl Teşkilatının kurucu il yönetim kurulu üyeleri, İl Başkanı Ersan Aksu'nun davetiyle bir araya geldi.
Tarlaya giren Milletvekili Ağar, hasata katıldı
Tarlaya giren Milletvekili Ağar, hasata katıldı
Elazığ'da ziyaretlerde bulunan Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, bir tarlaya girerek yöre sakinleriyle birlikte kavun, karpuz hasadı yaptı.
Mısır'da 513 mahkuma af Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi'nin yayınladığı kararname ile 513 mahkum aftan yararlanacak.
Akşener kurultay öncesi il başkanlarını topladı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 4. Olağanüstü Kurultay öncesi il başkanlarını topladı.
Soylu: İstanbul özelinde yaptığımız, kimseyi geldiği ülkeye göndermek değil (2) 'EDİRNE'DEN YUNANİSTAN'A 8 BİN FETÖ'CÜ GEÇTİ'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Göç Buluşması'nda, medyanın Ankar..
Fatma Şahinden kadın başkan adayına destek
Fatma Şahin'den kadın başkan adayına destek
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 4 Ağustos'ta Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde yapılacak olan belediye seçimlerinde partisinden aday olan Gülfer Ağır'a destek mitingi düzenledi.
Kosovada siyasi kriz
Kosova'da siyasi kriz
Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, kısa adı PAN olan ve PDK, AAK ve Nisma partilerinden oluşan koalisyonuna resmi bir yazı göndererek, yeni hükumetin kurulması için başbakan adayını göstermesini talep etti.
Binali Yıldırım Erzincan'da AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İstanbul-İzmir otoyoluna ilişkin "Osman Gazi Köprüsü'nün de dahil olduğu İzmir'den İstanbul'a 420 kilometreyi 2 saat 5..
Binali Yıldırım: Türkiye'nin geleceğine yakışan bir proje TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Pazar günü İstanbul- İzmir Otoyolu'nu sayın Cumhurbaşkanımızla ber..
Soylu: İstanbul özelinde yaptığımız, kimseyi geldiği ülkeye göndermek değil İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul özelinde yaptığımız, kimseyi geldiği ülkeye göndermek değildir; sadece İs..
İçişleri Bakanı Soylu: 'Göçün ana sebebi terör ve şiddet'
İçişleri Bakanı Soylu: "Göçün ana sebebi terör ve şiddet"
Medya temsilcileri ile "Göç" konulu toplantıda bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Uluslararası Göç Örgütü'nün 2003 yılındaki gelecek projeksiyonunda 2050 yılı için tahmin edilen göçmen rakamı 230 milyondu...
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Göçün ana sebebi terör ve şiddet" İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Göçün ana sebebi terör ve şiddet"
Soylu: İstanbul özelinde yaptığımız, kimseyi geldiği ülkeye göndermek değil
Soylu: İstanbul özelinde yaptığımız, kimseyi geldiği ülkeye göndermek değil
İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, "İstanbul özelinde yaptığımız, kimseyi geldiği ülkeye göndermek değildir; sadece İstanbul'da yığılmanın önüne geçebilmek için göçmenlerin kaydoldukları şehirlerde ikametini temin etmeye...
Dışişlerinden Nur-Sultan'daki Suriye konulu yüksek düzeyli toplantıya ilişkin açıklama Dışişleri Bakanlığından, Nur-Sultan'da gerçekleştirilen Suriye konulu yüksek düzeyli toplantıda İdlip ba..
Binali Yıldırıma memleketi Erzincanda sıcak karşılama
Binali Yıldırım'a memleketi Erzincan'da sıcak karşılama
Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinin ardından ilk kez geldiği memleketi Erzincan'da coşkuyla karşılandı.
Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Grup Başkanvekili oldu İYİ Parti Grup Başkanvekilliğine İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu seçildi.
Binali Yıldırım: Türkiyenin geleceğine yakışan bir proje
Binali Yıldırım: Türkiye'nin geleceğine yakışan bir proje
TBMM eski Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Pazar günü İstanbul- İzmir Otoyolu'nu sayın Cumhurbaşkanımızla beraber açacağız. Türkiye'nin çehresini değiştiren, İzmir ile İstanbul'u 2 saat 50...
Bakan Kurum Uşak'a geliyor Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli temaslarda bulunmak üzere 3 Ağustos Cumartesi (yarın) Uşak'a gelecek.
İYİ Parti yeni Grup Başkanvekili, Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti Grup Başkanvekilliği görevine İzmir milletvekili Müsavat Dervişoğlu getirildi.
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (2)
Kılıçdaroğlu: Herkesi kucaklayan siyaseti başlatacağız (2)
KILIÇDAROĞLU, HOPA'DA KONUŞTUCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'in Arhavi ilçesinin ardından geldiği Hopa'da halka seslendi.
Sözcü Aksoy: ABD ile anlaşamazsak güvenli bölgeyi tek başımıza oluştururuz
Sözcü Aksoy: ABD ile anlaşamazsak güvenli bölgeyi tek başımıza oluştururuz
DIŞİŞLERİ Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Suriye'de oluşturulacak güvenli bölge konusunda görüşmeler yapmak üzere önümüzdeki hafta ABD'den yeni bir askeri heyet geleceğini söyledi.
Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Açıklaması Bağımsız Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, "4 yıldır güvenli bölge fikrini konuşuyorsunuz, bir arpa boyu yol alamadınız." dedi.
"Başarıların altında mutlaka ter, hatta bazen gözyaşı vardır" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Hiçbir başarı tesadüfi olmaz. Başarıların altında mutlaka ter vardır, hatta ba..
"Bahçeli'nin daveti vicdani ve ahlaki bir sorumluluk" MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti mensuplarına yaptığı çağrıya ilişkin, "Bu..
Türkiye, Rusya ve İran'dan uluslararası topluma çağrı Türkiye, Rusya ve İran, Suriyeli mültecilerin eve dönmesini kolaylaştırmak için uluslararası topluma çağrıda bulundu.
Rusya, INF Anlaşması'nın sonlandığını açıkladı Rusya Dışişleri Bakanlığı, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması'nın (INF) resmen sona erdiğini açıkladı.
CHP Muğla milletvekilinin babası hakkında partiden ihraç kararı verildi
CHP Muğla milletvekilinin babası hakkında partiden ihraç kararı verildi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Disiplin Kurulu, Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay'ın babası Salih Erbay'ı, parti üyeliğinden kesin olarak çıkarma kararı aldı.
ABD, INFden resmen ayrıldı
ABD, INF'den resmen ayrıldı
ABD, Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Antlaşması'ndan (INF) resmen ayrıldı.
TABİP Bilim Yaz Okulu'dan TBMM'ye ziyaret Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Yunus Emre Enstitüsü tarafından yürütülen Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında ilki düze..
ABD, Afganistan'dan askerlerini çekmeyi planlıyor Amerikan basını, ABD'nin Taliban'ı barış görüşmelerine ikna etmek ve bir dizi ödün vermesini sağlamak için Afganistan'daki askeri varlığını a..
Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman Açıklaması Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman, yurt dışındaki vatandaşların emeklilik borçlanma oranının artırılmasına ilişkin, "Gurbetçil..
» 1 2