2 Ağustos 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Ağustos 2019 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
35. Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Kastamonu'nun Abana ilçesinde, bu yıl 35'incisi düzenlenen Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri başladı.
Prizren'de "DokuFest Belgesel ve Kısa Film Festivali" Kosova'nın güneybatısındaki Prizren şehrinde bu yıl 18'incisi yapılan "DokuFest Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali" başladı.
"Uluslararası Trabzon Horon Festivali" Trabzon'da "9 Ülke El Ele Hayde Horona" sloganıyla düzenlenen "Uluslararası Trabzon Horon Festivali" başladı.
Restore edilen tarihi cami ibadete açıldı Şanlıurfa'da, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 yıl önce restorasyon çalışması başlatılan Bazar Camisi yeniden ibadete açıldı.
Binlerce klasik otomobil tutkunu Hırvatistan'da buluştu Hırvatistan'ın başkenti Zagreb yakınlarındaki Samobor'da düzenlenen "23. Dünya Citroen 2CV Buluşması" renkli görüntülere sahne oldu.
Türk Dünyası 4. Belgesel Film Festivali'ne doğru Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu'nca düzenlenen ve Türk dünyasından 100'den fazla belgeselin başvurduğu festivalin ödül töreni, 2 Ekim'de ..
Yayladaki çocuklar annesiz kalan kekliklere sahip çıktı Batman'ın Sason ilçesinde Mereto Dağı'ndaki yaylada kalan bir ailenin üç çocuğu, annesiz kalan 7 kekliğin bakımını yapıyor.
Pamukkale'de bayram yoğunluğu Denizli'nin, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale ilçesinde bayram yoğunluğu yaşanıyor.
Orduda tespit edilen denizdeki kalıntılar araştırılacak
Ordu'da tespit edilen denizdeki kalıntılar araştırılacak
ORDU'nun Ünye ilçesinde deniz altında fark edilen ve tarihi olduğu düşünülen kalıntıların araştırılması için girişim başlatıldı.
GastroAntep Festivali'ne doğru Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin gastronomi turizminin yeni oyuncusu olması gerektiğini söyledi.
Yozgat 20. Uluslararası Sürmeli Festivali başladı Yozgat'ta bu yıl 20'ncisi düzenlenen Uluslararası Sürmeli Festivali, çeşitli etkinliklerle başladı.
Yayladaki çocuklar annesiz kalan kekliklere sahip çıktı Batman'ın Sason ilçesinde Mereto Dağı'ndaki yaylada kalan bir ailenin üç çocuğu, annesiz kalan 7 kekliğin bakımını yapıyor.
Bodrumda, KKTCli piyanist Eser Öktem konseri
Bodrum'da, KKTC'li piyanist Eser Öktem konseri
BODRUM'da, 16'ncısı bu yıl düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında, KKTC'li piyanist Eser Öktem sahne aldı.
Görme engelli imam çocuklara "ışık" oluyor Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bir camide görev yapan görme engelli imam Necmettin Demirer, karanlık dünyasını yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilerl..
3 bin rakımdaki kardan mağara ilgi görüyor Batman'ın Sason ilçesindeki 2 bin 973 rakımlı Mereto Dağı'nda kışın 10 metreye kadar ulaşan karın erimesi sonucu oluşan mağaralar ve tüneller hayran..
Dağ havasına "şifa" ilgisi Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, yaz aylarında da temiz, serin havası ve kaynak sularıyla, hastalıklarına şifa arayanlar için adeta cazibe merke..
Euromos'ta "2 bin 200 yıllık beyin ameliyatı" izleri Muğla'nın Milas ilçesindeki Euromos Antik Kenti'nde yürütülen kazı çalışmalarında arkeologlar, bir erkeğin 2 bin 200 yıl önce beyin ameliy..
'Edebiyat Eserlerine Destek Projesi' başvuruları başladı Türk edebiyatında yeni eserlerin üretilmesini, yayınlanmasını ve yeni yazarların desteklenmesini sağlamak için hayata geçirilen "Edebi..
Midyat Belediyesi hizmet kampüsü temel atma töreni Mardin Midyat Belediyesi hizmet kampüsünün temeli törenle atıldı.
Denizli'de Kömürcüoğlu Taş Heykel Kolonisi Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Kömürcüoğlu Kültür Sanat Turizm ve Tanıtım Vakfı tarafından bu yıl 9'uncusu düzenlenen Taş Heykel Kolonisi etkinli..