2 Ağustos 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

2 Ağustos 2019 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
AA Finans'ın temmuz ayı "Enflasyon Beklenti Anketi" sonuçlandı AA Finans Enflasyon Beklenti Anketine katılan ekonomistler, temmuz ayında Tüketici Fiyat Endeksi'nin (TÜFE), yüzde 1,4 artmasını..
Kimya sektörü temmuz ihracatı yüzde 17,7 arttı İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre kimya sektörü, temmuz ayında 2018 yılı temmuz ayına göre yü..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla 881 milyar lira olarak hesaplandı.
Bursa Büyükşehirde toplu sözleşme sevinci
Bursa Büyükşehir'de toplu sözleşme sevinci
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan sözleşmeli personelin idari maddelerle ilgili çalışma düzeni, kadrolu çalışanlarla eşitlendi.
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 16 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (..
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler K..
Bu hafta altın kazandırdı, borsa ve döviz kaybettirdi Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 3,07, dolar/TL yüzde 1,22, avro/TL yüzde 1,57 değer kaybederk..
İstihdama katkı sunacak Erzurum Tekstilkent'te sona yaklaşıldı Erzurum Valisi Okay Memiş, inşaatı süren Erzurum Tekstilkent'e ilişkin olarak, "İlk etapta 2 bin kişinin çalışacağı fabrikalarda..
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 2.220,81 puan azalışla 99.679,44 puandan kapandı.
SAHA İstanbul Ankara'da üçüncü irtibat ofisini açtı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, savunma sanayinde alınması gereken çok yol olduğunu belirterek, "Savunma sanayinin ih..
Borsa, günü düşüşle tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,18 değer kaybıyla 99.679,44 puandan tamamladı.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Cuma günüaçıklanan verilerden seçmeler şöyle: AVRUPABirleşik Krallıkİnşaat satın alma yöneticileri endeksi Temmuz ayında, Haziran..
BİST100 100 bin puanın altına geriledi, dolar 5.58 lirada Güne yüzde 0.38 düşüşle 101 bin 508 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 99 bin 675 puanı ve en yüks..
Petrol fiyatları ticaret endileleriyle yüzde 2.5'in üstünde yükseldi Petrol fiyatları, ABD Başkanı Donald Trump'ın, ABD ve Çin arasındaki ticaret gerginliklerini artıran, 300 milyar dolarlık ..
Van ve Karaman Ticaret Borsalarından GTBye ziyaret
Van ve Karaman Ticaret Borsalarından GTB'ye ziyaret
Van ve Karaman Ticaret Borsaları, TOBB akreditasyon sistemi çerçevesinde kıyaslama faaliyetlerinde bulunmak üzere Gaziantep Ticaret Borsasını (GTB) ziyaret etti.
Ticaret Bakanı Pekcan: Temmuz ayı ihracatında rekor kırdık (2)-1 'İZMİR TÜRKİYE'YE İHRACATI ÖĞRETEN ŞEHİRDİR'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladıktan sonra Tü..
Öğretmenler mazerete bağlı yer değişikliği başvurularını 5-9 Ağustosta yapabilecek
Öğretmenler mazerete bağlı yer değişikliği başvurularını 5-9 Ağustos'ta yapabilecek
Öğretmenler, aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı il içi ve iller arası yer değişikliği başvurularını 5-9 Ağustos'ta yapabilecek.
TÜDEMSAŞ ihraç amaçlı konteyner taşıma vagonu üretecek
TÜDEMSAŞ ihraç amaçlı konteyner taşıma vagonu üretecek
Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayii AŞ (TÜDEMSAŞ) ihraç edilmek üzere konteyner taşıma vagonu üretimi yapacak.
Ziraat Katılım finansman oranlarını indirdi
Ziraat Katılım finansman oranlarını indirdi
Ziraat Katılım, tutarı 250 bine kadar olan konut finansman oranını, azami 180 ay vade için yüzde 1'in altına çekerek aylık yüzde 0,99 olarak belirledi.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı, günü yüzde 2,1 artışla 258,20 liradan tamamladı.
Suriyenin kuzeyinde Güvenli Bölge çalışmaları 5 Ağustosta
Suriye'nin kuzeyinde 'Güvenli Bölge' çalışmaları 5 Ağustos'ta
Suriye'nin kuzeyinde tesisi planlanan güvenli bölgeye yönelik ABD askeri yetkilileri ile ikinci müşterek çalışma 5 Ağustos'ta Ankara'da yapılacak.
Başkan Oral, Süt Sanayici Temsilcileri ile bir araya geldi
Başkan Oral, Süt Sanayici Temsilcileri ile bir araya geldi
Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Süt Sanayicileri ile bir araya gelerek, coğrafi işaretli ürünlerin korunması, ulusal ve uluslararası pazarlara açılması ve marka haline gelmesi için yapılacak...
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında buğday kepeğinin kilogramı en yüksek 0,94 liradan satıldı.
Malatya Ticaret Borsası Malatya Ticaret Borsası'nda kuru kayısının kilogramı 8-30 liradan satıldı.
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası düşüşle açıldı
New York borsası, güne düşüşle başladı.
TÜDEMSAŞ ve özel sektör iş birliğiyle ABD'ye vagon ihracatı SİVAS'ta, 1939'da kurulan, 80 yıldır vagon üretim ve bakımının yapıldığı Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş. (TÜDEMSAŞ) ile Gö..
Mısır üreticisi referans fiyatın açıklanmasını bekliyor
Mısır üreticisi referans fiyatın açıklanmasını bekliyor
Karaman Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bayram, mısır üreticisinin referans fiyatın açıklanmasını beklediğini söyledi.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) yağlı peynirin kilogramı ortalama 12,49 liradan satıldı.
Hamak Festivali yarın başlıyor
Hamak Festivali yarın başlıyor
Bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan dünyanın ilk ve tek hamak festivali yarın Bursa'da başlıyor.
Ticaret Bakanı Pekcan: Temmuz ayı ihracatında rekor kırdık (2)
Ticaret Bakanı Pekcan: Temmuz ayı ihracatında rekor kırdık (2)
'İZMİR TÜRKİYE'YE İHRACATI ÖĞRETEN ŞEHİRDİR'Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Temmuz ayı ihracat rakamlarını açıkladıktan sonra Türkiye genelindeki ihracatçı birlikleri başkanlarının katılımıyla, TİM Ege Meclisi toplantısına...
UİB’den temmuz ayında 2,9 milyar dolarlık ihracat
UİB’den temmuz ayında 2,9 milyar dolarlık ihracat
Türkiye'nin Genel Sekreterlik bazında en fazla ihracat yapan ikinci birliği olan Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla, temmuz ayında yapılan ihracat, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,19 artışla 2,995...
UİB'den temmuzda yaklaşık 3 milyar dolarlık ihracat Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla temmuz ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 4,19 artarak 2 milyar 995 m..
Üreticiye destek meyvelerini verdi
Üreticiye destek meyvelerini verdi
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve iştiraki Tarım AŞ'nin desteğiyle üretime başlayan çiftçiler, ticari değeri ve kullanım çeşitliliğinin her geçen yıl arttığı yaban mersininden ürün almaya başladı.
KARDEMİR Türkiyenin 'en kalın' kangalını üretti
KARDEMİR Türkiye'nin "en kalın" kangalını üretti
Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Hüseyin Soykan, Türkiye'de ilk kez 56 milimetre çapında kangal çelik üretimini gerçekleştirdiklerini belirterek, makine imalat sanayisinde kullanılan ve ülkede...
Altının kilogramı 258 bin liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 258 bin liraya yükseldi.
Yapı Krediden yılın ilk yarısında 2 milyar 361 milyon lira net kâr
Yapı Kredi'den yılın ilk yarısında 2 milyar 361 milyon lira net kâr
Yapı Kredi Üst Yöneticisi Gökhan Erün, "Güçlü sermaye yapımız, insanı merkeze alan, yenilikçi, sınır tanımayan hizmet anlayışımız ve nitelikli insan kaynağımızdan aldığımız güçle yılın ilk yarısında yüksek bir performans...
New York borsası düşüşle açıldı New York borsası, güne düşüşle başladı.
TİM Ege Meclisi toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Ticaret Örgütü'nün yavaş yavaş etkisizleştirilmeye çalışıldığını belirterek, artık ikili ticaret anlaşmalarının ve serbest ticar..
» 1 2 3 4 5 6