15 Ağustos 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

15 Ağustos 2019 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trans Asya Ekspresi Vana ulaştı
Trans Asya Ekspresi Van'a ulaştı
4 yıl aradan sonra Ankara-Tahran seferlerine başlayan Trans Asya Ekspresi'nin ilk yolcuları Van'a ulaştı.
Süper Loto çekildi (1) Süper Loto oyununun 617'nci hafta çekilişi yapıldı.
SPK haftalık bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Alternatifbank AŞ'nin 1 milyar 600 milyon lira tutarındaki tahsisli borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi.
Şehit diplomatın gazi eşi hayatını kaybetti Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği İdari Ataşesi olarak görev yaparken ASALA terör örgütü tarafından şehit edilen Galip Özmen'in gazi eşi Sevil Özmen ..
Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı Avrupa borsaları, günü düşüşle kapattı.
Borsada günlük işlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada günlük işlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada endekslerin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada işlem hacmi sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada değer kazanan hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 18 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Borsada en çok değer kaybeden hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 854 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada şehir endekslerinin değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Avrupa Merkez Bankasının raporlama sitesi hacklendi Avrupa Merkez Bankasına (ECB) ait raporlama sitesinin hacklendiği bildirildi.
PİYASALAR – BİST100 yüzde 2.84 düştü, dolar 5.57 lirada Haftaya yüzde 0.91 düşüşle 98 bin 504 puanda başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), gün içinde en düşük 96 bin 508 puanı ve en yüks..
Küresel ısınma Vanlı balcıları teğet geçti
Küresel ısınma Vanlı balcıları teğet geçti
Van Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan, bu yıl bal üretiminde bir kuraklık beklediklerini ancak durumun bekledikleri gibi olmadığını söyleyerek, "Hava şartlarının iyi gitmesi nedeniyle küresel ısınma bizi teğet...
Piyasalarda gün sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 2.826,33 puan azalışla 96.578,70 puandan kapandı.
Borsa günü düşüşle tamamladı BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 2.826,33 puan azalırken, toplam işlem hacmi 6,6 milyar lira olarak gerçekleşti.
Moodys'den "İslami finans" açıklaması Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, İslami finansın, Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) ülkelerinde hızlı büyüme kaydetmesinin beklendiği..
DTSOdan 540 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi
DTSO'dan 540 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi
DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Karacadağ Kalkınma Ajansı'ndan (KKA) alınan teknik destek ve KOSGEB iş birliği ile 540 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verdi.
Yaban mersininin kilogramı 30 liradan satılıyor
Yaban mersininin kilogramı 30 liradan satılıyor
İznik ilçesinin 850 rakımlı kırsal Candarlı Mahallesi'nde 4 yıl önce üretimine başlanan ve bölge halkının temel geçim kaynağı haline dönüşen yaban mersini, kilogramı 30 liradan satılıyor.
Kuşadasına bu yıl 198 turist gemisi sefer yapacak
Kuşadası'na bu yıl 198 turist gemisi sefer yapacak
Türkiye'de kruvaziyer turizmin başkenti sayılan Kuşadası'na sezon sonuna kadar 198 turist gemisi ile 185 bin turistin geleceği açıklandı.
Brent petrol fiyatları yüzde 1.0'in üzerinde düştü Brent petrolün fiyatı, ABD ham petrol stoklarında görülen beklenti üzerindeki artış ve küresel ekonomik durgunluk endişeleri etkisiyle yüzde..
ECB / Rehn: Yeni teşvik paketi beklentileri aşacak Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesi Olli Rehn, ECB'nin Eylül ayındaki bir sonraki toplantısında yatırımcıların beklentilerinin ..
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası yükselişle açıldı
New York borsası, güne yükselişle başladı.
KÜRESEL VERİ PANORAMASI Küresel piyasaların yakından izlediği Perşembe günüaçıklanan verilerden seçmeler şöyle: ASYAJaponyaSanayi üretimi Haziran ayında aylık yüzde 3.3 ve yıllık yüzde 3.8 dü..
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada altın fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 272,30 lira oldu.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsası'nda (UTB), makarnalık buğdayın kilogramı 1,50-1,55 liradan satıldı.
Birinci Hazar Ekonomik Forumu yapıldı
Birinci Hazar Ekonomik Forumu yapıldı
Birinci Hazar Ekonomik Forumu, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'un ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Kapalıçarşı'da altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 2,79 artışla 272,30 liradan tamamladı.
KARDEMİRden 170 milyon lira net kâr
KARDEMİR'den 170 milyon lira net kâr
KARDEMİR Genel Müdürü Soykan, yılın ilk yarısında 170 milyon liradan fazla net kar elde ettiklerini belirterek, "Bölge ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlamak için çalışıyoruz.
Toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sürüyor Memur ve memur emeklilerinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarını belirlemek için gerçekleştirilen 5. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri ka..
New York borsası yükselişle açıldı New York borsası, güne yükselişle başladı.
KARDEMİR'den 170 milyon lira net kar Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Hüseyin Soykan, yılın ilk yarısında 170 milyon liradan fazla net kar elde ettiklerini belirtere..
Alanya'da avokado ihracatı başladı ANTALYA'nın Alanya ilçesinde üretilen tropikal meyve avokadonun ilk ihracatı bugün Polonya'ya yapıldı.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) tereyağının kilogramı 35 liradan satıldı.
Altının kilogramı 271 bin 500 liraya yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 271 bin 500 liraya yükseldi.
Alanyada avokado ihracatı başladı
Alanya'da avokado ihracatı başladı
ANTALYA'nın Alanya ilçesinde üretilen tropikal meyve avokadonun ilk ihracatı bugün Polonya'ya yapıldı.
Memurların zam pazarlığında üçüncü toplantı
Memurların zam pazarlığında üçüncü toplantı
Hükümet ve memur sendikaları, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisinin 2020 ve 2021 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında üçüncü kez toplandı.
Gaziantep Ticaret Borsası Gaziantep Ticaret Borsasında kırmızı kabuklu Antep fıstığının kilogramı 45,70 liradan satıldı.
Konya Ticaret Borsası Konya Ticaret Borsası'nda ekmeklik kırmızı sert buğdayın kilogramı 1,350-1,413 liradan satıldı.
Antalya'dan Polonya'ya avokado ihracatı Antalya'nın Alanya ilçesinden Polonya'ya avokado ihracatı gerçekleştirildi.
DİSK-AR: Geniş tanımlı işsiz sayısı bir yılda 1.18 milyon kişi arttı
DİSK-AR: Geniş tanımlı işsiz sayısı bir yılda 1.18 milyon kişi arttı
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Dairesi'nin (DİSK-AR) hesaplamalarına göre, Mayıs döneminde geniş¸ tanımlı işsiz sayısı, geçen yılın aynı dönemindeki 5 milyon 707 bin kişiden, 1 milyon 183 bin...
» 1 2 3 4