12 Ağustos 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

12 Ağustos 2019 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kırsal kalkınma projelerine 63 milyon liralık hibe
Kırsal kalkınma projelerine 63 milyon liralık hibe
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli "IPARD-II 5. Çağrı sonuçları açıklanmaya başladı.
2020 yılı için rezervasyonlar başladı
2020 yılı için rezervasyonlar başladı
Turizmde parlak bir dönem yaşayan ve yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan Türkiye'de, 2020 yılı için rezervasyonlar başladı.
Bakan Akar’dan ‘güvenli bölge’ açıklaması
Bakan Akar’dan ‘güvenli bölge’ açıklaması
Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye'nin kuzeyinde oluşturulacak Güvenli Bölge konusunda ABD ile varılan mutabakat kapsamında müşterek harekat merkezinin kısa süre içinde açılacağını söyledi.
Devlet desteği ile Mardine 1 milyon liralık dev turizm yatırımı
Devlet desteği ile Mardin'e 1 milyon liralık dev turizm yatırımı
MARDİN (İHA) – Mardin'in Savur ilçesinde yaşayan Kaya çifti ilçeye, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu desteğiyle 1 milyon liralık yatırım yaptı.
Kumaştan Hayaller ile çocuklara yeni umut
'Kumaştan Hayaller' ile çocuklara yeni umut
Kumaştan Hayaller sosyal sorumluluk projesi, kanser tedavisi gören çocuklara umut oluyor.
Satışlar Alışveriş Haritası ile yüzde 90 oranında artıyor
Satışlar 'Alışveriş Haritası' ile yüzde 90 oranında artıyor
Alışveriş alışkanlıkları kapsamında oluşan verilerden yola çıkılarak, müşteriler ve firmalar arasında bağlantı kuruluyor.
Bakan Pakdemirli: 79 projeye 63 milyon lira hibe verilecek TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kırsalda çok yönlü kalkınma hedefi çerçevesinde 79 projeye 63 milyon lira hibe verileceğini,..
Didimde bayram yoğunluğu
Didim'de bayram yoğunluğu
Aydın'ın Didim ilçesinde, Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla birlikte sahillerde yoğunluk yaşandı.
Kurban derileri ekonomiye kazandırılmalı
Kurban derileri ekonomiye kazandırılmalı
Kurban Bayramı'nda 3 milyon 600 bin küçük ve büyük baş hayvan kesilmesi bekleniyor.
Otellerde 2020 rezervasyonları başladı Turizmde parlak bir dönem yaşayan ve yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan Türkiye'de, 2020 yılı için rezervasyonlar başladı.
Antep fıstığında rekolte kaybı Antep fıstığında bu yıl periyodisiteye (meyve tür ve çeşitlerinin bir yıl meyve verip, ertesi yıl vermemesi ya da çok az vermesi) bağlı olarak geçen yıla göre 3..
Petrol fiyatları düşüşte Petrol fiyatları yeni haftaya düşüşle başladı.
Suudi Arabistanda tadına baktı Türkiyede üretti
Suudi Arabistan'da tadına baktı Türkiye'de üretti
Geçtiğimiz yıl Hac vazifesi için gittiği Suudi Arabistan'da yediği karpuzun tadını beğenerek karpuz çekirdeklerini yanında getiren Manisalı üretici ektiği çekirdekten ilk ürünlerini almayı başardı.
Avrupa borsaları Avrupa borsaları, haftanın ilk işlem gününe alış ağırlıklı bir seyirle başladı.
Trump: Ticaret anlaşmaları ve orduda büyük gelişmeler var ABD Başkanı Donald Trump, küresel ticaret anlaşmaları ve ABD ordusunda "büyük gelişmeler" olduğunu belirterek, "ABD'ye yeniden saygı ..
Türk Telekom, az gören öğrencilerin derslerini "aydınlatacak" Türk Telekom, az gören çocukların temel eğitim okullarında engelsiz akranlarıyla birlikte eğitim almasına olanak sağlayan "Okulum..
Aras Kargo çocuklara denizleri koruma bilinci aşılıyor Çocuklara denizleri koruma bilinci kazandırmak amacıyla, Aras Kargo çalışanlarının çocukları Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi'ne k..
Asya borsaları Asya borsalarında haftanın ilk işlem gününde alıcılı bir seyir izleniyor.
KRİPTOPARA – Piyasa hacmi 300 milyar dolara yaklaştı Çin Merkez Bankası'nın (PBoC), Çin'in kendi kripto para biriminin piyasa sürülmeye hazır olduğu açıklamalarının ardından piyasada görülen ..
Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacmine THY dopingi Türk Hava Yolları'nın Afrika kıtasına uçuşlarının artışına paralel olarak kıta ile ticaret hacmi 20 milyar dolara yükselirken, milli ..
Brent petrolün varili 58,37 dolar Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 58,37 dolardan işlem görüyor.
Kara yollarında durum Kara yollarının bazı kesimlerinde sürdürülen yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Turkcell Yıldızlı Geceler'i 100 bin kişi izledi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde düzenlenen Turkcell Yıldızlı Geceler konser serisini bu sene 100 bine yakın seyirci izlerken, konser..
İstanbul-İzmir Otoyolu'nda iki Aytemiz istasyonu hizmete başladı Aytemiz, İstanbul-İzmir Otoyolunda, Mehmetçik Vakfı'ndan kiraladığı iki istasyonu hizmete açtı.
Basın İlan Kurumu'ndan konkordato ilanları için açıklama BİK açıklamasında, kurumun resmi ilan portalında yayınlanan konkordato ilanları hakkında, bir internet sitesinde yer alan haberdeki id..
Aytemiz, İstanbul-İzmir otoyolunda Mehmetçik Vakfından kiraladığı istasyonları açtı
Aytemiz, İstanbul-İzmir otoyolunda Mehmetçik Vakfı'ndan kiraladığı istasyonları açtı
Son 192 kilometrelik bölümü, 5 gün önce törenle devreye alınan, İstanbul ile İzmir arasındaki yolculuk süresini 3,5 saate indiren otoyolda, Mehmetçik Vakfı'ndan kiralanan iki yeni Aytemiz istasyonu hizmet vermeye...