10 Ağustos 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

10 Ağustos 2019 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Vanda bayram hareketliliği
Van'da bayram hareketliliği
Van'da Kurban Bayramına bir gün kala vatandaşlarda alışveriş ve bayram telaşı başladı.
AB Bilginin desteklediği hayvancılık tesislerine ziyaret
AB Bilginin desteklediği hayvancılık tesislerine ziyaret
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen tanıtım etkinliği kapsamında, hayvancılık tesisleri ziyaret edildi.
OSBÜK Başkanı Kütükcü: 'Hedeflerimize doğru güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz'
OSBÜK Başkanı Kütükcü: "Hedeflerimize doğru güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz"
Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, hedefleri doğrultusunda güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceklerini söyledi.
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk Açıklaması
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk Açıklaması
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, fındık üreticilerine yönelik uyarılarda buldu.
Kurbanlık satış merkezlerinde yoğunluk Konya'da kurban satış noktalarında arife günü yoğunluğu yaşanıyor.
Fındık üreticileri çifte bayram yaşıyor
Fındık üreticileri çifte bayram yaşıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sezon için fındık fiyatlarını açıklaması, üreticilerin adeta çifte bayram yaşamasına sebep oldu.
Spot piyasada elektrik fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 303 lira 70 kuruş, en düşük 99 kuruş olarak belirlendi.
Spot piyasada doğal gaz fiyatları Spot doğal gaz piyasasında dün bin metreküp doğal gazın referans fiyatı bin 428 lira 69 kuruş olarak belirlendi.
Bebek ve çocuklara yönelik yüzme oturaklarında standartlara aykırılık tespiti Ticaret Bakanlığınca, bebekler ve çocuklara yönelik yüzme yardımcısı ürünlere ve su oyuncaklarına ilişkin yürütül..
Şuhut hayvan pazarında hareketlilik devam ediyor
Şuhut hayvan pazarında hareketlilik devam ediyor
Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki küçükbaş hayvan pazarındaki hareketlilik Kurban Bayramı'na saatler kala hala devam ediyor.
Türk tatilciler Kurban Bayramında da Ege Adalarından vazgeçemedi
Türk tatilciler Kurban Bayramı'nda da Ege Adaları'ndan vazgeçemedi
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlar, Yunanistan'ın Midilli Adası'na akın etti.
 Erdoğan: Zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz
Erdoğan: Zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz
Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. İnşallah bu ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini ekleyeceğiz" dedi.
Sulama tesisleri ücret tarifeleri Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğünün 2019 yılı sulama ve tahliye tesisleri işletme ve bakım ücret tarifeleri belirlendi.
ÇKA'dan 36 projeye 15 milyon liralık destek Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2019 yılı Mali Destek Programı Proje Teklif Çağrısı Sonuçları açıklandı.
Ziraat Bankasından işlem rekoru
Ziraat Bankası'ndan işlem rekoru
Ziraat Bankası Kurban Bayramı öncesinde son 2 gün içerisinde 7 milyon kişiye 8,3 milyar TL'lik ödeme gerçekleştirirken, 15,5 milyon müşteri işlemiyle de rekor kırdı.
Türk otomotiv sanayisini rahatlatan düzenleme Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca, otomotiv sanayicilerinin, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılması (Brexit) durumunda olumsuz etkilenmemeleri için ..
TOKİden Ankaranın merkezinde açık artırma ile arsa satışı
TOKİ'den Ankara'nın merkezinde açık artırma ile arsa satışı
TOKİ, Başkentin merkezi Çankaya Çukurambar'da yer alan iki arsayı "Açık Arttırma" yöntemi ile satışa sundu.
TOKİden Ankarada açık artırma ile arsa satışı
TOKİ'den Ankara'da açık artırma ile arsa satışı
TOPLU Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), Ankara'nın Çankaya ilçesinde 48 bin 354 metrekarelik 2 arsanın açık artırma yöntemi ile satışa sunulduğunu duyurdu.
"Türkiye şehir hastaneciliğiyle sağlık turizminde öne çıkabilir" Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komisyon Üyesi Servet Terziler, "Şehir hastaneciliğinin ülkemizde iyi oturmasıyla ..
Konya Ovasında kavun hasadı zamanı
Konya Ovasında kavun hasadı zamanı
Konya'nın Çumra ilçesinin en büyük gelir kaynaklarından biri olan, kendine has tadı, rengi ve kokusuyla talep gören Çumra kavunu yetiştiriciliği her geçen yıl büyüyor.
Ziraat Bankasından rekoru : İki günde 15.5 milyon işlem
Ziraat Bankası'ndan rekoru : İki günde 15.5 milyon işlem
Türkiye'deki emekli maaş müşterilerinin yaklaşık yüzde 40'ına hizmet veren Ziraat Bankası, kamu çalışan maaşlarının da erken ödenmesi ile birlikte iki günde yaklaşık toplam 15.5 milyon müşteri işlemi yapıldı.
Amik Ovasına muz serası
Amik Ovası'na muz serası
HATAY'ın Amik Ovası'nda, üreticiler iklim değişikliği nedeniyle alternatifler üretmeye devam ediyor.
Turizm kentlerinde bayram yoğunluğu, oteller yüzde yüz doluluğa ulaştı
Turizm kentlerinde bayram yoğunluğu, oteller yüzde yüz doluluğa ulaştı
Dünyaca ünlü turizm kenti Marmaris'te Kurban Bayramı hareketliliği yaşanıyor.
Denizli'de dolmuş ücretlerine zam kararı Denizli'de Şoförler ve Otomobilciler Odası'nın talebi üzerine şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüs hatlarında zam yapılırken, Denizli Büyükşehir..
Bakanlıktan yüzme yardımcısı ürünler hakkında uyarı Ticaret Bakanlığı, çocuklar için büyük bir risk oluşturması sebebiyle, tüketicilerin satın alacakları yüzme yardımcısı ürünleri seçerken di..
Giresunun ilk kekik tarlası oluşturuldu
Giresun'un ilk kekik tarlası oluşturuldu
Giresun'un Espiye ilçesinde fındığa ek gelir sağlaması amacıyla DOKAP destekli yayla kekiği tarlası oluşturuldu.
Kaymakam Görgülüarslandan  MİSİADa iade-i ziyaret
Kaymakam Görgülüarslan'dan MİSİAD'a iade-i ziyaret
Balıkesir'i Ayvalık ilçesinde; Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, kısa adı MİSİAD olan Memleketçi İşadamları Derneği Balıkesir Şubesi'ne yönelik nazik bir ziyaret gerçekleştirdi.
Altın yükseldi, döviz düştü
Altın yükseldi, döviz düştü
Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve döviz kaybettirirken, altın kazandırdı.
Galericilere ek süre tanındı
Galericilere ek süre tanındı
İkinci el taşıt satışı yapan işletmelerin, iş yerlerinin en az 100 metrekare olması ve konut altında bulunmaması gibi şartları içeren düzenlemeye uyum süresi yıl sonuna kadar uzatıldı.
Dernek ve vakıfların sığır eti ithalatı için "istisnai düzenleme" İzin almadan yardım toplama hakkına sahip dernek ve vakıflar tarafından ticari amaç güdülmeksizin ithal edilecek sığır cinsi ..
Zorlu Enerji yeni şarj istasyonlarını hayata geçirmeyi sürdürüyor Zorlu Enerji'nin şehirlerarası seyahatlerde elektrikli araç sahiplerinin ulaşımını kolaylaştırmak ve kesintisiz sürüş deneyim..
16 yaşındaki Sinan'a bayram hediyesi "kalp" 16 yaşındaki kalp hastası Sinan Çelik, Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde gerçekleştirilen başarılı kalp nakli ameliyatı sayesinde hayata tutund..
Yatırımcı rehberi (4) Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 4,40'lık getiriyle Yapı Kredi Portföy Altın Fonu oldu.
Termal tesislerde bayram yoğunluğu
Termal tesislerde bayram yoğunluğu
MUHARREM CİN - Türkiye'nin önemli termal turizm merkezlerinden Yalova ve Kütahya'daki tesislerde doluluk, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yüzde 100'e ulaştı.
Yatırımcı rehberi (5) En fazla kaybettiren yatırım fonu bu hafta yüzde 6,32'lik düşüşle İş Portföy İş Bank. İşt. End. His. Sen. Fonu (HSYF) oldu.
Yatırımcı rehberi (6) Yatırım fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Haftalık Getiri (%) Kategorilere Göre Ha..
Hak-İş Başkanı Arslan: "Bayramdan sonra açlık grevine başlıyoruz" İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Tüm çalışanların ve vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve merhametin bütün ..
Yatırımcı rehberi (9) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Tüm hisseler Kapanış Fiyatı Haft..
Yatırımcı rehberi (10) Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksine dahil hisse senetleri arasında geçen hafta, "en fazla değer kazanan", "en fazla değer kaybeden" ve "işlem hacmi en yüksek" kategori..
Yatırımcı rehberi (7) Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Haftalık Getiri (..
Yatırımcı rehberi (8) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Tüm hisseler Kapanış Fiyatı Haft..
» 1 2