9 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

9 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İntes'ten Yeni Sistemin İlk Kabinesine Kutlama Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Celal Koloğlu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesini ..
New York Borsası Sert Yükselişle Kapandı New York borsasında endeksler, haftanın ilk işlem gününü sert yükselişle tamamladı.
ABDde Tüketici Kredileri 6 Ayın En Hızlı Yükselişini Kaydetti
ABD'de Tüketici Kredileri 6 Ayın En Hızlı Yükselişini Kaydetti
Ülkede tüketici kredileri, mayısta geçen yılın aynı dönemine kıyasla 24,6 milyar dolar (yüzde 7,6) artarak toplam 3 trilyon 898 milyar dolara ulaştı.
İstifa Eden Johnson Yerine Hunt Atandı
İstifa Eden Johnson Yerine Hunt Atandı
İngiltere Başbakanı Theresa May, Boris Johnson'ın istifasından sonra Jeremy Hunt'ı Dışişleri Bakanı olarak atadığını duyurdu.
Yıldırım, İtalyadaki Taranto Limanını İstiyor
Yıldırım, İtalya'daki Taranto Limanı'nı İstiyor
Yıldırım Holding'in ait Yılport Holding, rotasını Avrupa deniz ticaretinin merkez ülkelerinden İtalya'ya çevirdi.
Yeni Sistemin Ekonomi Kurmayları Belli Oldu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile daha seri kararlar almaya olanak sağlayacak şekilde düzenlenen ekonomi yönetimi, Hazine ve Maliye, Sanayi ve T..
ABD'de Tüketici Kredileri 6 Ayın En Hızlı Yükselişini Kaydetti ABD'de tüketici kredileri, mayısta 24,6 milyar dolar artarak son 6 ayın en hızlı yükselişini kaydetti.
Ticaret Bakanlığına Ruhsar Pekcan Getirildi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ticar..
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına Cahit Turhan Getirildi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, eski Karayolları Genel Müdürü Mehmet Cahit Turhan oldu.
Tarım ve Orman Bakanlığına Bekir Pakdemirli Getirildi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Tarım ve Orman Bakanı, Bekir Pakdemirli oldu.
Mustafa Varank Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oldu Cumhurbaşkanlığı kabinesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Varank oldu.
Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanı Oldu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Fatih Dönmez Getirildi Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi'nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirildi.
Amerikalı Yatırımcı İçin 'Washingtondaki Siyasi İklim' En Büyük Risk
Amerikalı Yatırımcı İçin "Washington'daki Siyasi İklim" En Büyük Risk
Wells Fargo ve Gallup iş birliğinde yapılan ankete göre, Amerikalı yatırımcıların yarısına yakını piyasalar için en büyük riskin "Washington'daki siyasi iklim" olduğunu düşünüyor.
Burkinalı Gençlerden Kripto Para
Burkinalı Gençlerden Kripto Para
Batı Afrika ülkesi Burkina Faso'da üç genç piyasaya kripto para sürmeye hazırlanıyor.
Erdoğan Kabineyi Birazdan Açıklayacak
Erdoğan Kabineyi Birazdan Açıklayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemin ilk Bakanlar Kurulu'nu birazdan açıklayacak.
Ekonomi Kurumları Yeni Sisteme Uyumlaştırılıyor (3) Merkezi yönetim bütçe kanun teklifi Cumhurbaşkanlığı'nca hazırlanacak ve yılbaşından en az yetmiş beş gün önce Cumhurbaşkanı tarafından Tür..
Ekonomi Kurumları Yeni Sisteme Uyumlaştırılıyor (2) Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), yeni dönemde öğrenim ve öğrenim sonrasında üstün başarısıyla kendini gösteren ge..
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı
Avrupa borsaları, yatırımcıların beklentilerindeki olumlu seyrin etkisiyle günü yükselişle tamamladı.
Trump: Çin, Kuzey Koreyi Vazgeçirmeye Çalışıyor
Trump: Çin, Kuzey Kore'yi Vazgeçirmeye Çalışıyor
ABD Başkanı Trump, Çin'in Kuzey Kore'ye, ABD ve Kuzey Kore arasında devam eden nükleer silahlardan arınma müzakerelerinden vazgeçmesi yönünde baskı yaptığını iddia etti.
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı.
Ekonomi Kurumları Yeni Sisteme Uyumlaştırılıyor (1) Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişte ekonomiyle ilgili bakanlık, kurum ve kuruluşlara yönelik uyum düzenlemeleri çıkarıldı.
Birleşik Krallık, Büyüme Verisini Aylık Olarak Açıklamaya Başlayacak – Kabinedeki iki önemli istifa ile bugün dünya gündemine oturan Birleşik Krallık, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) büyüme ..
Piyasalar –  Dolar, Euro ve Sterlinde Düşüş Sürüyor – Türkiye İstatistik Kurumu'nun geçen hafta açıkladığı, beklentilerin oldukça üzerinde gelen Haziran ayı enflasyon verisi ve küresel ticare..
Kurumlara Yeni Düzenleme Bilgi Teknolojileri ve I·letis¸im Kurumunun (BTK) başkanı, ikinci başkanı ve üyeleri, Cumhurbaşkanı tarafından atanacak.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 812 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Tetaş Eüaş Bünyesine Dahil Edildi Anayasa değişikliklerine uyum sağlanması amacıyla bazı Kanun ve KHK'lerde değişiklik yapılmasını içeren 703 sayılı KHK ile Türkiye Elektrik Ticaret ve Taahhü..
Türkiyenin Yeni Sistemi Anısına Madeni Para Bastırıldı
Türkiye'nin Yeni Sistemi Anısına Madeni Para Bastırıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin etmesiyle Türkiye yeni sisteme geçmiş oldu.
Piyasada Sert Dalgalanma Yaşandı
Piyasada Sert Dalgalanma Yaşandı
Yeni KHK'nın TCMB yasasında da değişikliğe gitmesi sonrası 4.61'in üzerini gören dolar/TL, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Ertem'in konu ile ilgili açıklaması sonrası 4.55'e gevşedi.
» 1 2 3 4 5 6 7