7 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bursa Sokakları, Ülkelerin Dansçılarıyla Şenlendi BURSA'da, 32'nci Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması heyecanı kortej yürüyüşü ile başladı.
Bursa Sokakları, Ülkelerin Dansçılarıyla Şenlendi
Bursa Sokakları, Ülkelerin Dansçılarıyla Şenlendi
BURSA'da, 32'nci Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması heyecanı kortej yürüyüşü ile başladı.
Japon Kadınlar İzmir'de İğne Oyası Öğrendi Japonya'dan gelen 7 kadın turist, İzmir'in Ödemiş ilçesinde iğne oyası yapmayı öğrendi.
Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali Ordu'nun Gölköy ilçesinde Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali düzenlendi.
3. Geleneksel Kazak Kültürü Tanıtma ve Kaynaşma Festivali Niğde'nin Ulukışla ilçesinde düzenlenen 3. Geleneksel Kazak Kültürü Tanıtma ve Kaynaşma Festivali, renkli görüntülere sahne oldu.
Yıl Sonu Sergisine Mehteranlı Açılış Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (ESMEK) eğitim gören 4 bin 430 kursiyerin hazırladığı ürünlerinin yer aldığı yıl sonu se..
Doğal Klima" Kavurucu Sıcaklarda İlgi Görüyor Hava sıcaklığının zaman zaman 40 dereceyi aştığı Gaziantep'te vatandaşlar, kafe olarak kullanılan mağarada serinliyor.
Eskişehir'de Cam Sanatları Merkezi Açıldı Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi Cam Sanatları Merkezi, faaliyete geçti.
Arap Turistlere Mehterli Karşılama Uludağ ile kent merkezi arasında alternatif ulaşımı sağlayan Bursa Teleferik AŞ, Ürdün'den gelen yaklaşık 250 kişiden oluşan turist kafilesini, ana istasyon..
Tarihi Konak Yeniden Kente Kazandırılıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce yürütülen projeyle Dilovası ilçesinde yapı özellikleri kullanılamaz hale geldiği için yıkılan Demirciler Konağı, öz..
Klasik Vosvos" Meraklıları Burhaniye'de Buluştu Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, bu yıl 8'incisi düzenlenen "Balkan Bus Meeting" kapsamında yurt içi ve yurt dışından 100'ü aşkın Volkswagen m..
Hatay'da Kayı Boyu Sembolü Olan Mezar Taşları Bulundu Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde tarihi mezarlıklarda Kayı Boyu'na ait simgelerin yer aldığı yeni mezar taşları bulundu.
Stratonikeia Antik Kenti'nde Kazı Çalışmaları Muğla'nın Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti'nde 2018 yılı kazı çalışmaları başladı.
Doktor ve Veteriner İşbirliği "Dünya"Yı Kurtardı Ordu'da trafik kazasında yaralanan ve ayağının kesilmesi riski yaşayan "Dünya" adlı köpek, doktor ve veteriner hekimin birlikte yaptığı ameliy..
Atatürk'ün Afrin'deki Karargahı Restore Edilecek Türkiye'nin, Zeytin Dalı Harekatı ile terör örgütü YPG/PKK'dan temizlediği Afrin'in Racu beldesinde bulunan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 1..