6 Temmuz 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Temmuz 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tekirdağ'da, 'Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı' TEKİRDAĞ'ın merkez Süleymanpaşa Belediyesi'nin düzenlediği Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı, 7 ülkeden 28 sanat..
Damla Projesi'nin Gönüllü Elçileri Batman'da Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğünce yürütülen Damla Projesi kapsamında aralarında yabancı uyruklu üniversiteli gençler..
Lübnan'da İşaret Dili ile Hutbe Verilecek Lübnan'ın başkenti Beyrut'taki Hamza Camisi'nde cuma namazlarında işaret diliyle hutbe uygulaması başlatıldı.
23. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Festivali "2018 Kastamonu Türk Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "23. Cide Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Kültür ve Sanat Fes..
'Bir Usta Bin Usta" Projesi Kültür ve Turizm Bakanlığının teknik danışmanlığını yaptığı ve Anadolu Sigorta tarafından hayata geçirilen "Bir Usta Bin Usta" projesi kapsamında Kütahya'daki çini..
5. Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı" Sona Erdi Tekirdağ'da gerçekleştirilen "5. Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı" sona erdi.
İzmir Büyükşehir Belediyesine "Pis Su" Tepkisi İzmir'in Seferihisar ilçesinde mavi bayraklı olan bölgeye İZSU'ya bağlı Seferihisar Arıtma Tesisi'nden "pis su" bırakıldığı gerekçesiyle bazı va..
Dede Korkut Uluslararası Şölenle Anılacak Bayburt'ta "Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni"nin bu yıl 24'üncüsü yapılacak.
Frigya Vadisi Turizmle Canlanacak Frig Vadisi Kamp ve Karavan Alanı Projesi ile Çifteler Sakaryabaşı Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi, Ürüne Dönüştürülmesi ve Tanıtılması Projesi bölge tu..
Kadın Kursiyerler Takoran Vadisini Gezdi
Kadın Kursiyerler Takoran Vadisi'ni Gezdi
Siverek ilçesinde kadın kursiyere yönelik Takoran Vadisi gezisi düzenlendi.
32. Uluslararası İzmir Festivali Sona Eriyor İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfının (İKSEV) düzenlediği 32. Uluslararası İzmir Festivali, yarın Oberon Trio konseri ile sona erecek.
Amorium Antik Kenti'nde 2018 Kazıları Başladı Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde milattan önce 2 bin yılına tarihlenen ve 7 uygarlığa ait izler taşıyan Amorium Antik Kenti'nde 2018 yılı kazı..
İzmirde Çekilen Korku Filmi Vizyona Girdi
İzmir'de Çekilen Korku Filmi Vizyona Girdi
İZMİR'in Urla ilçesinde bulunan Karantina Adası'nda çekilen, adını da yine bu adadan alan 'Karantina 12' filmi, bugün vizyona girdi.
Kentsel Dönüşüm, Tarihe Hayat Verdi ERZURUM merkez Yakutiye Belediye Başkanı AK Parti'li Ali Korkut, 'Kentsel Dönüşüm' ve 'Cazibe Merkezi' projelerini uygulayarak, yüzlerce evi yıktı, bir ası..
Kütüklü Tasarımları, Evlerin Vazgeçilmezi Oldu Gaziantepli bilgisayar operatörü İnci Doğan Gider, 18 yıldır sürdürdüğü mesleğini bırakıp, kütükleri çeşitli ev eşyalarına dönüştürmeye başladı.
Moritanyalılara Türk Mutfağını Öğrettiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı üzerine, Türk mutfağının kendine has özellikleri ve zengin çeşitleri hakkında Moritanyalı aşçılara eği..
Medeniyetler Diyarı Karadağ Ziyaretçilerini Bekliyor Karaman'ın 50 kilometre kuzeyinde Karadağ'ın eteklerinde yer alan, genel olarak "Binbirkilise" olarak anılan Madenşehri, Değle ve Üçkuyu ö..
Patara Antik Kentinde 30uncu Yıl Kazıları
Patara Antik Kenti'nde 30'uncu Yıl Kazıları
ANTALYA'nın Kaş ilçesindeki dünyaca ünlü Patara Antik Kenti'ndeki 30'uncu yıl kazıları başladı.
32. Tufag Uluslararası Halk Dansları Festivali" Başladı Yalova Turizm Folklor Araştırma Geliştirme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (TUFAG) tarafından bu yıl 32'incisi düzenlenen Uluslararası H..