31 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

31 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Millet Kıraathanesine Kitap Desteği Yunusemre Belediyesinin başlattığı Millet Kıraathanesi projesine Manisa İl Halk Kütüphanesinden (Kitapsaray) destek geldi.
Lösev'li Minikler Kartal'daki Masal Müzesi'ni Gezdi LÖSEV'in minik kahramanları Kartal'da bulunan Masal Müzesi'ni ziyaret etti.
Bursa'da "Arap Hamamı"Nı Restore Çalışmaları Bursa'nın Gemlik ilçesinde bulunan tarihi Arap Hamamı restore çalışmaları sürüyor.
Lösevli Minikler Kartaldaki Masal Müzesini Gezdi
Lösev'li Minikler Kartal'daki Masal Müzesi'ni Gezdi
LÖSEV'in minik kahramanları Kartal'da bulunan Masal Müzesi'ni ziyaret etti.
Çankırı Son Üç Ayda 17 Bin Kişiyi Ağırladı Çankırı'nın tarihi ve turistik mekanları son üç ayda 17 bin turist ağırladı.
Hollywood Çeşitlilik Konusunda Mesafe Katedemedi" Amerikan film endüstrisinde ırk ve cinsiyet çeşitliliğini ele alan yıllık rapor, Hollywood'un 2017 yılında kadınların ve farklı etnik kökenli..
6. Vakfıkebir Ekmek Kültür ve Sanat Festivali Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde 6. Ekmek Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 3-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.
Görme Engelli Öğrencilerin Başarısı GAP Görme Engelliler Ortaokulunu bitirdikten sonra Güzel Sanatlar Lisesini kazanan Miraç Dökücü ve Göktuğ Aril, mutluluklarını Şehitkamil Belediye Başkanı ..
Ordu'da 2 Bin 100 Yıllık Üç Heykel Bulundu Doğu Karadeniz'in ilk bilimsel arkeolojik kazı alanı 2 bin 300 yıllık Ordu Kurul Kalesi'nde, 2 bin 100 yıllık olduğu tahmin edilen üç farklı figürde..
Adana Film Festivali ile Rode Tulp Film Festivali İşbirliği Uluslararası Adana Film Festivali ile Hollanda'da düzenlenen Rode Tulp Film Festivali arasında işbirliği yapılacak.
Yetim Çocukların Bisiklet Hayali Gerçek Oldu Şanlıurfa'da ihtiyaç sahibi yetim çocuklara yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bisiklet hediye edildi, giyim ve gıda yardımı da yapıldı.
Direniş Karatay" Yeniden Vizyonda Anadolu Selçuklu Devleti'ni yıkmak için yola çıkan Moğollar ile devleti korumak için savaşan Celalettin Karatay ve Ahi Evran'ı konu alan "Direniş Karatay" fi..
Antik Perge Yeniden Hayat Buluyor" Antalya'da 2018'in "Perge Yılı" ilan edilmesi ile 72 yıldır kazıların aralıksız devam ettiği 5 bin yıllık antik kentte bugüne kadar çıkarılan 50'ye yakın he..
Aziz Nikolaos'a Dua Edip Dilek Tutuyorlar Hristiyan hacıların ve turistlerin ilgisi odağı Antalya'nın Demre ilçesindeki Aziz Nikolaos (St. Nicholaos) Kilisesi, kentte en fazla ziyaret edilen ..
Sosyal Medyadan Tanışan Kadınlar El Emeği Ürünlerini Pazara Taşıdı
Sosyal Medyadan Tanışan Kadınlar El Emeği Ürünlerini Pazara Taşıdı
Gaziantep'te, sosyal medyada bir araya gelen çoğu üniversite mezunu kadınlar, yıllardır takıdan örgüye kadar büyük bir emekle hazırladıkları ürünlerini artık cumartesi günleri kurulan pazarda sergiliyor.
Lavanta Tarlasının Gönüllü İşçileri Bütünlük açısından Türkiye'nin en büyük lavanta tarlası olduğu belirtilen Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Akçaköy Lavanta Deresi, hasat dönemi boyunca 150 g..
Mavi Yolculuk" Muğla'nın Markası "Yeryüzü cenneti" diye nitelendirilen, her yıl 3 milyondan fazla turisti ağırlayan ve bin 484 kilometrelik Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sahip şehri olan ..
Göbeklitepe Şanlıurfa'nın "Ölü Sezonunu" Hareketlendirdi Şanlıurfa'da aşırı sıcaklık hava dolayısıyla turizmde "ölü sezon" olarak nitelendirilen yaz ayları, Göbeklitepe'nin UNESCO Dünya Miras..
Tıpkısının Aynısı Resim Sergisi Trump Art Galleryde
Tıpkısının Aynısı' Resim Sergisi Trump Art Gallery'de
TÜRKİYE'NİN önde gelen ressamlarına ait özgün baskı çalışmalarının yer aldığı 'Tıpkısının Aynısı' isimli sergi, 1-31 Ağustos tarihleri arasında Trump Art Gallery'de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.
Festivalde 64 Ülkeden Gelen Misafirler 'Erik Dalı' Türküsüyle Coştu – DÜNYANIN en iyi festivali ödüllerine layık görülen Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali yine binlerce kişi..
Festivalde 64 Ülkeden Gelen Misafirler 'Erik Dalı' Türküsüyle Coştu – DÜNYANIN en iyi festivali ödüllerine layık görülen Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali yine binlerce kişi..
Festivalde 64 Ülkeden Gelen Misafirler Erik Dalı Türküsüyle Coştu
Festivalde 64 Ülkeden Gelen Misafirler 'Erik Dalı' Türküsüyle Coştu
– DÜNYANIN en iyi festivali ödüllerine layık görülen Büyükçekmece Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali yine binlerce kişiyi ağırladı.
Tom Jones Regnum'da Konser Verdi İNGİLİZ asıllı ünlü müzisyen Tom Jones, Antalya'nın Serik ilçesinde konser verdi.