30 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

30 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kütahya'da Kurtalan Ekspres Coşkusu Kütahya'da düzenlenen 44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında, Kurtalan Ekspres Müzik Grubu konser verdi.
Tom Jones Regnumda Konser Verdi
Tom Jones Regnum'da Konser Verdi
İNGİLİZ asıllı ünlü müzisyen Tom Jones, Antalya'nın Serik ilçesinde konser verdi.
İngiliz Sanatçı Tom Jones Antalya'da Konser Verdi İngiliz sanatçı Tom Jones, Antalya'da hayranlarıyla buluştu.
İstanbul'dan Yola Çıkan "Balkan Kervanı" Makedonya'da Türk kültürünü tanıtmak amacıyla İstanbul'dan yola çıkan "Balkan Kervanı", Makedonya'nın güneybatısındaki Ohri şehrinde etkinlik düzenled..
Panorama 1326 Bursa Panoramik Müze' Açılışa Hazır BURSA'da, Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan, 'Panorama 1326 Bursa Panoramik Müze' tamamlandı.
İhtiyaç Sahiplerine Organik Meyve Yardımı
İhtiyaç Sahiplerine Organik Meyve Yardımı
Şanlıurfa'da yaklaşık 200 dönümlük arazide yetiştirilen aralarında üzüm, incir, nar ve zeytinin de bulunduğu 15 çeşit organik meyve, ihtiyaç sahibi ailelerin sofrasına ulaştırılıyor.
Panorama 1326 Bursa Panoramik Müze Açılışa Hazır
Panorama 1326 Bursa Panoramik Müze' Açılışa Hazır
BURSA'da, Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan, 'Panorama 1326 Bursa Panoramik Müze' tamamlandı.
Ihlamur Kokulu Günler Festivali Başlıyor Bursa'nın Karacabey ilçesinde bulunan ve dünyanın en büyüğü olma özelliğine sahip ıhlamur ormanlarının tanıtılması hedefiyle bu yıl üçüncüsü düzenlene..
Sıcak Hava Hayvanat Bahçesi Sakinlerini Etkiledi Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi'ndeki hayvanlar, sıcaklar nedeniyle günlerinin büyük bölümünü gölgede ve havuzda serinleyerek g..
Kazada Hayatını Kaybeden Kişinin Böbreği Umut Oldu Mersin'de trafik kazasında hayatını kaybeden bir kişinin böbreği, 14 yıldır böbrek nakli bekleyen hastaya nakledildi.
Ortaylı, "Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi"Ni Gezdi Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, Bursa'nın merkez Osmangazi Belediyesi tarafından yapılan ve Bursa'nın fethiyle Osmanlı İmparatorluğu'nun k..
Film Logosuna Benzemesi İçin İl Sınırlarının Değiştirilmesi Talebi Batman il sınırlarının "Batman (Yarasa Adam)" filminin logosuna göre yeniden düzenlenmesi için kampanya başlatıldı.
Fotoğrafçılar Safranbolu'yu Dünyaya Tanıtacak UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacı..
Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde Öğrenciler Eğlenerek Öğreniyor
Kalehöyük Arkeoloji Müzesi'nde Öğrenciler Eğlenerek Öğreniyor
Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’nde açılan yaz okulunda öğrenciler eğlenerek tarih öğreniyor.
Denizdeki Kazalara "Yaşam" Desteği Muğla'nın Bodrum ilçesinde, denizde yaşanan kazalara ve yaralanmalara "Yaşam" isimli tam donanımlı deniz ambulansıyla müdahale ediliyor.
Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde Kazı Çalışmaları Sürüyor Mersin'de bulunan Soli Pompeiopolis Antik Kenti'nde bu yılki kazı çalışmaları devam ederken, kazıda bulunan ve önemli bir kişiye ait..
Kilyosta Mfö ve Hayko Cepkin Coşkusu
Kilyos'ta Mfö ve Hayko Cepkin Coşkusu
MİLYON Beach Fest, MFÖ, Hayko Cepkin ve Ceza'nın da aralarında olduğu farklı müzik türlerinden sanatçıları buluşturdu.
Yunaklılar "Hasat Şenliğinde" Buluştu Yunak Belediyesince bu yıl üçüncüsü düzenlenen Hasat Şenlikleri yapıldı.
Torosların Sakladığı Mennan Kalesi Ziyaretçilerini Bekliyor Karaman'ın Ermenek ilçesinde Torosların çıkılması zor bir zirvesinde ne zaman yapıldığı bilinmeyen ve en son Karamanoğlu Beyliği ta..
Mardinli Yönetmen Anadolu'dan Hikayeleri Dünyaya Taşıyor Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çektiği kısa metrajlı belgesellerle ulusal ve uluslararası birçok ödül kazanan Mardinli yönetme..
Bahçesindeki Sümbüllerin Adını Taşıyan Asırlık Konak Bursa'nın anıtsal yapılarından biri olan ve restorasyonunun ardından yeniden şehrin ziynetlerinden biri haline gelen adını ise bahçesindek..
Gaziantep Unesco'da Kalıcı Olmak İstiyor Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Gaziantep, bu tarihi ve kültürel birikiminin yansımaları olan dünyaca ünlü "Çingene kızı"nın evi Z..
Palandöken Yazın da Turizmcileri Sevindiriyor Türkiye'nin önemli kış sporları merkezi olan ve kış aylarında binlerce kayaksevere ev sahipliği yapan Erzurum'daki Palandöken Dağı, yaz aylarında..
Fanus İçinde Bir Cennet: Kekova Dünyanın gözde turizm merkezlerinden, Türkiye'nin turizm başkenti Antalya'daki Kekova, sahip olduğu kültürel, tarihi ve doğal zenginlikleriyle girdiği UNESCO D..
Sultan Külliyeleri" Unesco ile Dünyaca Tanındı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünce (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'ne 2014 yılında alınan "Bursa ve Cumalıkızık: Osmanlı İmpara..
Grafikli - Türkiye'nin Kardeşlik Eli Kurbanlarla Dünyaya Ulaşacak Türkiye'deki yardım kuruluşları, düzenledikleri Kurban Bayramı organizasyonlarıyla hayırseverlerin yardımlarını dünyanın bir ..
Gladyatörler Kenti'nde İdil Biret Konseri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Eskihisar Mahallesi'ndeki Stratonikeia Antik Kenti'nde piyano sanatç..