3 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

3 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kemal Sunal'ın Ölümünün 18. Yılı Sinema sanatçısı Kemal Sunal'ın, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sanat Sokağı'ndaki kültürevinde bulunan anı odası, vefatının 18. yılında yoğun ilgi gördü.
Batman'da Kur'an Kursu Öğrencilerine Dondurma İkramı Batman'da, Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur'an kursuna katılan öğrencilere İl Müftülüğünce dondurma ikram ediliyor.
Tarihi Damatlı Camisi Restore Edilmezse Yok Olup, Gidecek MANİSA'nın Salihli ilçesindeki, bakımsızlıktan yıkılmak üzere olan ve 150 yıllık geçmişe sahip, kalem işi işlemeli Damatlı Camisi'nin..
Buldan'da Semerci Sokak Restore Edilecek Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay, sokak iyileştirmesi çalışmaları kapsamında Semerci Sokak için 1 milyonluk bütçenin onaylandığını bildirdi.
Kayapınar Belediyesinden Yeni Bir Kültür Hizmeti: Diyarbekir Dergisi
Kayapınar Belediyesi'nden Yeni Bir Kültür Hizmeti: Diyarbekir Dergisi
Diyarbakır'ın köklü geçmişini bugünle buluşturmak ve kültürel zenginliklerini yeniden gün yüzüne çıkarma amacıyla hazırlanan Diyarbekir Dergisi okuyucu ile buluştu.
Kemal Sunal Vefatının 18. Yılında Anıldı Rol aldığı komedi filmleriyle geniş bir hayran kitlesine ulaşan Kemal Sunal, vefatının 18. yılında ailesi, yakınları ve sevenleri tarafından mezarı ba..
Alaiye'den Sultan Alaaddin'e Bisikletle Vefa Turu Antalya'nın Alanya ilçesinde öğretmen Yasin Karadavut, Sultan Alaaddin Keykubat'ı anmak amacıyla "Alaiye'den Sultan Alaaddin'e Bisikletle Vef..
Tarihi Kilisenin Duvarları Sprey Boya ile Tahrip Edildi
Tarihi Kilisenin Duvarları Sprey Boya ile Tahrip Edildi
ORDU'nun Altınordu ilçesi Taşbaşı Mahallesi'nde 1853 yılında inşa edilen ve şu anda Çok Amaçlı Kültür Merkezi olarak hizmet veren eski kilise binasının taş duvarlarına sprey boyalarla yazılar yazıldı.
Atatürk'ün Erzurum'a Gelişinin 99. Yıl Dönümü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Erzurum'a gelişinin 99. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.
İstanbullu Sefarad Sanatçılarından Londra'da Sergi İstanbullu 35 Sefarad sanatçısının eserlerini bir araya getiren "1492 Göke" karma sergisi Londra'da açıldı.
Fotoğrafçıların Doğal Stüdyosu: Pamukkale UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki "beyaz cennet" Pamukkale, özellikle düğün ve nişan fotoğrafçılarının dış mekan çekimlerinde doğal stüdyo olarak kul..
El Emeği "Hitit Bebekleri" Hattuşa'nın "Tanıtım Yüzü" Oldu Anadolu'nun ilk medeniyetlerinden Hititlere yaklaşık 450 yıl başkentlik yapan Hattuşa'nın bulunduğu Çorum'un Boğazkale ilçesinde hal..
Yün Eğirme ve Çorap Örgüsü"Nü Müzede Anlatıyorlar Bilecik'te yaşayan 65 ve 75 yaşındaki iki kadın, kent müzesinde kendileri için tahsis edilen odada ziyaretçilere "yün eğirme ve çorap örgüsü"..