28 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

28 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İstanbul'dan Yola Çıkan "Balkan Kervanı" Arnavutluk'ta Türk kültürünü tanıtmak amacıyla İstanbul'dan yola çıkan "Balkan Kervanı", Arnavutluk'un başkenti Tiran'da etkinlik düzenledi.
Kentimi Geziyorum" Projesi Gaziantep Büyükşehir Belediyesince turizmi canlandırmak için "Kentimi Geziyorum" projesi kapsamında ücretsiz turlar düzenliyor.
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'ne Doğru Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğünce düzenlenen 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, "Zorba" ile açılış yapacak.
34. Abana Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri Kastamonu'nun Abana ilçesindeki 34. Kültür, Sanat ve Deniz Şenlikleri kapsamında düzenlenen liman etkinliklerinde renkli görüntülere sahne oldu.
İzmirliler "Dijital Detoks" Festivalinde Buluştu İzmir'de katılımcılarına "dijital detoks" yaptırmayı vaat eden "Teknolojik Uyku Festivali" başladı.
Bodrum Bale Festivali 1 Ağustosta Başlıyor
Bodrum Bale Festivali 1 Ağustos'ta Başlıyor
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde düzenlenecek 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 1-15 Ağustos arasında yapılacak.
İki Bin Rakımlı Yaylada Festival Keyfi Ordu'nun iki bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda, "17. Geleneksel Çambaşı Yaylası Festivali" düzenlendi.
Yüzlerce El Yapımı Bebek Bu Festivalde Büyükçekmece’de bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ‘Bi dünya bebek Sergisi’ ve ‘Uluslararası El Sanatları Ser..
Ayvalıkta, 5inci Aıma Müzik Festivali Başladı
Ayvalık'ta, 5'inci Aıma Müzik Festivali Başladı
AYVALIK Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA) tarafından düzenlenen 5'inci AIMA Müzik Festivali, Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Taksiyarhis Anıt Müze'de başladı.
2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali'nin Hazırlıkları Sürüyor TÜRK halk müziğinin unutulmaz ismi, 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş, memleketi Kırşehir'de, '2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat F..
Aeneas ile Troia'dan Antandros'a 2018 Troia" Etkinliği Başladı Balıkesir'in Edremit ilçesinde "Aeneas ile Troia'dan Antandros'a 2018 Troia" etkinlikleri başladı.
Hurdalarla Havyan Heykeli Yapıyor
Hurdalarla Havyan Heykeli Yapıyor
HATAY'ın Reyhanlı ilçesinde, mozaik ustası Mervan Altınorak, bu kez hurdacılardan topladığı oto yedek parçaları ve demirlerle çeşitli hayvan heykelleri ve sehpalar yapıyor.
Urartuların Dikili Taşları Turizme Kazandırılıyor VAN'ın Tuşba ilçesinin Kalecik Mahallesi'nde, 2 bin 800 yıl önce Urartular döneminde matematiksel hesapla inşa edilen ve 1600 metrekarelik al..
Muğla'da "Mega Yat" Yoğunluğu Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'da, Ege'nin maviyle yeşilinin buluştuğu koylarında, mega yat yoğunluğu yaşanıyor.
Doğa Harikası Eber Gölü'nün Korunmasına Belgesel Desteği Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesi sınırlarında yer alan, Türkiye'nin önemli sulak alanlarından Eber Gölü'nün tanıtılması ve korunması ..
Grup İmera, Kütahya'da Konser Verdi Kütahya'da düzenlenen "44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali" etkinlikleri kapsamında, Grup İmera konser verdi.
Köyde Yoga ve Fitness ile Stres Atıyorlar Bilecik'in Gölpazarı ilçesinde, girişimci kadınların ekoturizm projesini hayata geçirdiği Kurşunlu köyü, antigravity yoga ve fitness tutkunlarının da..
İşlemeli Çelik Nacakların Ünü Türkiye'yi Aştı Sivas'ta çocuk yaşta başladığı ahşap ve çelik oyma ustalığında bir ilke imza atarak özel işlemeli çelik nacak üreten Hayati Ünsal, yurt içi ve dı..
Bursa İpeği Uludağ'daki Turistlerin İlgi Odağı Oldu Bursa Büyükşehir Belediyesinin "Bursa İpeği Yeniden Hayat Bulacak" projesi kapsamında "ipek üretim ve tasarım kursu"nu başarıyla tamamlayan..
Frigya Vadileri "Youtuber ve Blogger"Larla Tanıtılıyor Kültür ve Turizm Bakanlığının alternatif turizm projesi kapsamında, Afyonkarahisar, Kütahya ve Eskişehir sınırlarında yer alan Frigya Va..
Esenyurt'ta Yeşilçam Rüzgarı –YEŞİLÇAM klasiği filmler, açık hava sinemasında vatandaşların gösterimine sunuldu.
Esenyurtta Yeşilçam Rüzgarı
Esenyurt'ta Yeşilçam Rüzgarı
–YEŞİLÇAM klasiği filmler, açık hava sinemasında vatandaşların gösterimine sunuldu.
Ayvalık'ta Müzik Festivali Başladı Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AİMA) tarafından düzenlenen müzik festivali, Alexander Rudin yönetimindeki AİMA Festival Orkestrası'nın verdiği konser..