27 Temmuz 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

27 Temmuz 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Arnavutluk'ta Uluslararası Caz Festivali İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Caz Grubu, Arnavutluk'ta düzenlenen 7. Uluslararası Caz Festivali'nde sahne aldı.
İslamofobi Filminin Çekimleri Almanya'da Tamamlandı İslam dinine karşı son dönemlerde dünyada oluşturulmaya çalışılan ön yargıları bertaraf etmek amacıyla yola çıkılan "İslamo-Phobia" (İslamo..
İtfaiye Ekipleri Yavru Leylek İçin Seferber Oldu Kars'ın Selim ilçesinde yuvasından düşen yavru leylek için itfaiye ekipleri seferber oldu.
Olimpos'ta Kültür ve Sanat Festivali Düzenlenecek Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkanı Metin Sözen'in başkanlığında, Olimpos A..
Ünlü Bestekar Ferid Alnar'a Vefa Klasik Türk müziğinin yetiştirdiği ve "Türk Beşleri" olarak bilinen besteci ve yazarlardan bestekar Hasan Ferid Alnar, vefatının kırkıncı yılında mezarı başın..
Olympos Markası ile Türkiye Tanıtılacak Antalya’nın Kumluca İlçesi Olympos Antik Kentinde 6-10 Eylül tarihlerinde 1. Uluslararası Olympos Kültür ve Sanat Festivali düzenlenecek.
4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali 4. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Koordinatörü Şeref Öztürk, festivale bin 797 filmin başvurusunun yapıldığını belirterek, "Amacımız al..
1966 Model Minibüsüyle Kampların İlgi Odağı Kocaeli'de yaşayan 29 yaşındaki Utku Can Demir'in ön camları dışa açılan 1966 model T1 serisi Volkswagen minibüsü, görenlerin ilgisini çekiyor.
Muğla'da Kruvaziyer Turizmi Orient Queen isimli kruvaziyer, çıktığı Akdeniz turu kapsamında Muğla'nın Marmaris ilçesine geldi.
Çanakkalede, Düşler Ülkesi: Troya Sergisi Açıldı
Çanakkale'de, 'Düşler Ülkesi: Troya' Sergisi Açıldı
ÇANAKKALE'de, 2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında yeni nesil sanatçılar tarafından oluşturulan 'Düşler Ülkesi: Troya' sergisi açıldı.
Tabae Antik Kenti Kazı Çalışmaları Denizli'nin Kale ilçesinde bulunan ve birçok uygarlığın izini taşıyan Tabae Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları sürdürülüyor.
Mevlevîhanede 90 Yıl Sonra İlk Sema
Mevlevîhanede 90 Yıl Sonra İlk Sema
Antalya Mevlevîhanesi’nde 90 yıl sonra ilk Kur’ân-ı Kerîm tilâveti, ilk Mesnevî-i şerîf okuması ve ilk Semâ âyin-i şerîfi icra edildi.
Recep İvedik 6" Karacabey Longozu'nda Çekilecek Ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar, "Recep İvedik 6" filmini, Karacabey Longozu'nda çekeceklerini söyledi.
Antalya Film Festivali'ne Doğru Macaristanlı Yönetmen Bela Tarr'ın, bu yıl 55'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında Türkiye'ye geleceği bildirildi.
Uluslararası Adana Film Festivali Hazırlıkları "25'inci Uluslararası Adana Film Festivali"nin afişi hazırlandı.
Bela Tarr Atölyesi Antalya Film Forumda
Bela Tarr Atölyesi Antalya Film Forum'da
MACAR yönetmen Bela Tarr, bu yıl 55'incisi düzenlenecek Uluslararası Antalya Film Festivali kapsamında yer alan Antalya Film Forum'a özel, 22 Eylül - 3 Ekim tarihlerinde özel bir atölye çalışması düzenleyecek.
Freskli Travertenler 1500 Yıllık Uykudan Uyandı UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Laodikya Antik Kenti'nde, milattan sonra 494 yılında yaşanan depremde yıkılan ve bu yılki kazıl..
Zamana Direnen Tarihi Kilise Turizme Kazandırılıyor Üç ilahi dinin atası kabul edilen Hazreti İbrahim'in yaşadığı yer olarak rivayet edilen Şanlıurfa'daki tarihi Germuş Kilisesi, tadilatın ve..
Eriklitepe Tabiat Parkı Misafirlerini Bekliyor Yüzölçümünün yüzde 45,8'i ile önemli orman varlığı bulunan Kocaeli, 8 tabiat parkıyla gündelik yaşamın stresinden uzak, doğa içinde tatil planla..
Sinema Sanatçısı İzzet Günay, Bodrum'da Söyleşiye Katıldı Muğla'nın Bodrum ilçesinde söyleşiye katılan sinema sanatçısı İzzet Günay, Yeşilçam sinemasını ve anılarını anlattı.
Türksoy Gençlik Oda Orkestrası Balkan Turnesi Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatının (TÜRKSOY) 25. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gerçekleştirdiği Gençlik Oda Orkestrası Balkan Turnesi, Kosov..