26 Temmuz 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

26 Temmuz 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kabardinka Kahramanmaraş'ta Gösteri Sundu Kahramanmaraş'ta, dünyaca ünlü Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Devlet Akademik Halk Dansları Topluluğu Kabardinka gösteri yaptı.
Kırgızistan'da 13. El Sanatları Festivali Orta Asya ülkelerinin el sanatlarını desteklemeyi, ülkeler arası dostluğu ve kültürel diyaloğu geliştirmeyi amaçlayan 13. Uluslararası "Oimo-2018" El..
Daddralli Karadeniz 2018 - 3 Ülke 1 Hikaye' Etkinliği
Daddralli Karadeniz 2018 - 3 Ülke 1 Hikaye" Etkinliği
Yunanistan'ın Volos bölgesinden "DADDralli Karadeniz 2018 - 3 ülke 1 hikaye" etkinliği kapsamında hareket eden yatçılar, Rize'nin Gündoğdu Limanı'na demir attı.
Isparta'da Resim Sergisi Isparta'da Ada Ülkesi Sanatçıları tarafından resim sergisi açııldı.
Harran Ören Yeri'ne Girişler Ücretsiz UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde bulunan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Şanlıurfa'daki Harran Ören Yeri'nin ücretsiz gezilebileceği bildirild..
Büyükşehir Belediyesinden Engellilere "Engelsiz Plaj" Keyfi Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere özel açılan "Engelsiz Plaj"da engelliler ve aileri denize girdi.
Türk Kültürünü Öğrenip Dünyaya Tanıtacaklar ERZURUM/ İLHAMİ ERKILIÇ/YASİN TEMEL - Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) öncülüğünde başlatılan "Türkçe Yaz Okulu" program..
Vali Makam Aracını Sünnet Çocuklarına Tahsis Etti Ordu'da düzenlenen sünnet şöleninde çocuklar, valilik makam aracının da katıldığı konvoyla şehir turu attı.
Uçurumdaki Mescit" Ziyaretçilerini Büyülüyor Doğu Karadeniz'de, Soğanlı Dağları'nın dik yamaçlarındaki yalçın kayalıklar üzerinde, deniz seviyesinden 3 bin 200 metre yükseklikte inşa edilen K..
Şanlıurfa "Müzeler Şehri" Oluyor Tarihi ve kültürel özellikleriyle ön plana çıkan Şanlıurfa, sayısı 13'e ulaşan tematik müzeleriyle turizm potansiyelini artırmayı hedefliyor.
Kolon Kanseri Hastalarına "Torbanızı Takın, Denize Girin" Önerisi Yakalandığı üç ayrı kanser hastalığını yenen Talat Cankıymaz, kurduğu Kolostomili ve Ostomililer Derneği ile kendisi gibi kal..
Aksaray'da El Sanatları Festivali Başladı Aksaray Valiliği Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aksaray Belediyesi ve Uluslararası Festivaller Birliğince 1. Uluslararası Aksaray El Sanatları Festivali..
Kore, Türkan'ı Aradı Ama Bulamadı" İzmit'te yaşayan 86 yaşındaki Kore Gazisi Kamil Başer, Ayla'nın hikayesi gibi kendisinin da çocuğu gibi benimsediği ve Türkan ismini verdiği 3-3,5 yaşlarınd..
Cami Kapısındaki "Taçlı Kadın Başı" Silüeti Turistlerin İlgi Odağı UNESCO'nun Dünya Kültür Geçici Miras Listesi'nde yer alan Niğde Alaaddin Tepesi'ndeki Alaaddin Camisi, doğu kapısının üstünd..
Eski Kuşak Modayı 'Örgü Örerek' Takip Ediyorlar
Eski Kuşak Modayı "Örgü Örerek" Takip Ediyorlar
Eskişehir'de, yaşları 20 ile 80 arasında değişen çoğu emekli kadınlar, "örSEMAşkla" isimli atölyede örgü örerek günün modasından geri kalmıyor.
Roma'nın En Estetik Eserleri Afrodisyas'tan Çıktı" Roma döneminin en ünlü heykeltıraş merkezi ünvanını elinde bulunduran Afrodisyas Antik Kenti, günümüze kadar ulaşan heykelleri ve ilk günkü ..
Neyi Sedef, Mine ve Gümüşle Buluşturuyor Bursalı ney ustası ve neyzen Mümin Orhan, tasavvuf musikisinin vazgeçilmez enstrümanı olan, sazlıklardan toplanan kamışlardan yaptığı neyleri sedef, m..
Uçurumdaki Mescit" Ziyaretçilerini Büyülüyor Doğu Karadeniz'de, Soğanlı Dağları'nın dik yamaçlarındaki yalçın kayalıklar üzerinde, deniz seviyesinden 3 bin 200 metre yükseklikte inşa edilen K..
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon'da sanatsal etkinlikler açısından sakin bir hafta yaşanıyor.
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 10 film sinemaseverlerle buluşacak.
Mardin'de Damda Sinema Keyfi Mardin'de sanatseverler, fotoğraf, heykel ve görsel öyküleme gibi farklı sanat dallarına ilgi duyan gençler tarafından açık havada izlenime sunulan filmleri izler..