25 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

25 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Arp Sanatçısı Pancaroğlu Bodrum'da Konser Verdi Arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser verdi.
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Sybiha Muğla'da Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Muğla'nın çok güzel bir şehir olduğunu belirterek, Ukraynalı turistlerin de tatillerini geçirmek i..
Manavgat'ta Girit Kahvesi ve Atatürk Anıtı Açıldı Manavgat Belediyesi tarafından yaptırılan Girit Kahvesi ve Atatürk Anıtı törenle açıldı.
Yabancı Öğrenciler Seramik Öğreniyor Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Yaz Okulu kapsamında 18 ülkeden Karabük'e gelen 23 öğrenci, Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde (SAKEM) seramik ve boyama der..
8. Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında, Kırgız yazar Cengiz Aytmatov anısı..
Çankırı'da 8,5 Milyon Yıllık Fosiller Gün Yüzüne Çıkarılıyor ÇANKIRI'da 1997 yılında başlatılan ve bu zamana kadar 5 bine yakın fosil çıkartılan 'Çorakyerler Omurgalı Fosil Lokalitesi Kazı Al..
Objects Of Şişhane" 12 Ağustos'a Kadar Görülebilecek İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin tasarladıkları eserlerden oluşan "Objects ..
Ünye Belediyesinin Kültür ve Turizm Yatırımları Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, "Ünye, Karadeniz başta olmak üzere Türkiye'de turizm alanında en hızlı değişim geçiren kentlerden biri oldu..
Çankırı'da "Fosil" Kazıları Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Antropoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayla Sevim Erol, Çankırı'da yürütülen Çorak Yerler Omurgalı Fosil Lo..
Atatürk Köşkü'ne Turist İlgisi Trabzon'un önemli tarihi mekanlarından Atatürk Köşkü'nü, ocak-haziran döneminde 90 bin 198 yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği bildirildi.
Çankırıda 8,5 Milyon Yıllık Fosiller Gün Yüzüne Çıkarılıyor
Çankırı'da 8,5 Milyon Yıllık Fosiller Gün Yüzüne Çıkarılıyor
ÇANKIRI'da 1997 yılında başlatılan ve bu zamana kadar 5 bine yakın fosil çıkartılan 'Çorakyerler Omurgalı Fosil Lokalitesi Kazı Alanında' bu yılki çalışmalara başlandı.
Çolpan İlhan Mezarı Başında Anıldı Tiyatro ve sinema oyuncusu Çolpan İlhan, vefatının 4'üncü yılında mezarı başında anıldı.
Hayat Okulu' Programı İnternette Başlıyor
Hayat Okulu" Programı İnternette Başlıyor
REKLAMAFOBİA Film ve Reklam Yapım şirketi Youtube üzerinden yeni bir programı izleyici ile buluşturuyor.
Osmanlının Yaptırdığı Kilise İçin Restorasyon Talebi
Osmanlı'nın Yaptırdığı Kilise İçin Restorasyon Talebi
NEVŞEHİR'in yer altı şehri ile ünlü ilçesi Derinkuyu'da Osmanlı İmparatoru Abdülmecid Han döneminde yaptırılan ve 15 Mayıs 1858'de hizmete açılan Üzümlü Kilisesi'nin (Ayios Theodoros Kilisesi) restore edilerek turizme...
Seddülbahir Kalesi "Yaşayan Müze" Olacak Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Seddülbahir Kalesi'nin restorasyonu tamamlandığında, ziyaretçileri..
Bin Lirayla Açtığı Dükkanda Taş Baskı Kültürünü Yaşatıyor Kastamonu'da bin lira mikrokredi alan ev hanımı, açtığı dükkanda hem taş baskı kültürünü yaşatıyor hem başka kadınların da ev ekonomi..
Mevlana Müzesi'ne Kapsamlı Restorasyon Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin türbesinin bulunduğu Mevlana Müzesi'nde, Sultan İkinci Mahmut döneminden bu yana en kapsamlı restorasyona başlandı.
Kraliçe Elizabeth'in Ziyaret Ettiği "Ticaretin Kalbi" Dünyayı Ağırlıyor Bursa'da, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünce (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'nde bulunan, kentte 700 y..
Beymenclubileyolsenin Fotoğraf Yarışmasının Kazananları Belli Oldu
Beymenclubileyolsenin Fotoğraf Yarışması'nın Kazananları Belli Oldu
BEYMEN Club'ın 4 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlediği #BeymenClubİleYolSenin Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı.
Parkta Sinema Keyfi ABD'nin Chicago kentinde devam eden açık hava sinema günleri kapsamında binlerce Amerikalı, Millennium Park'ta film izledi.
Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Öğrencilerinden 20. Yıl Konseri Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisinin (AİMA) 20. yıl yaz dönemi etkinlikleri kapsamında keman ve viyola kursunda eğitim ..