24 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tarihi Bina Sanat Evi Olacak Konya'nın Akşehir ilçesine Nasreddin Hoca Dünya Mizah Köyü Projesi kapsamında sanat evi yapılıyor.
Kosova'da 10'uncu Domates Festivali Düzenlendi Kosova'nın tek Türk belediyesi olan Mamuşa'da, bu yıl 10'uncu "Uluslararası Domates Festivali" düzenlendi.
Çay, Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali'ne Doğru Rize'de düzenlenecek Çay, Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Kısa Film Yarışması için başvuru sürecinin başladığ..
Bitlisli Fotoğrafçılar Malatyada Bitlisi Tanıttı
Bitlisli Fotoğrafçılar Malatya'da Bitlis'i Tanıttı
Bitlisli fotoğraf sanatçıları Özkan Olcay ve İsmail Araboğa, Malatya’da fotoğraf severlerle bir araya gelerek Bitlis ve Ahlat’ı tanıttılar.
Uzay Gemisi Görünümlü Yat "Adastra" Yakından Görüntülendi Muğla'nın Bodrum ilçesinde demirli, uzay gemisi görünümüne sahip "Adastra" isimli yat, yakından görüntülendi.
Bitlisli Fotoğrafçılar Malatyalı Fotoğraf Severler ile Buluştu
Bitlisli Fotoğrafçılar Malatyalı Fotoğraf Severler ile Buluştu
Malatya Kent Konseyi Fotoğrafçılık Çalışma Kursu, fotoğraf sanatçılarını ağırlamaya ve fotoğraf severler ile buluşturmaya devam ediyor.
Şanlıurfa'da Basın Müzesi Açılacak Şanlıurfa'nın merkez Karaköprü ilçesinde Basın Müzesi açılacağı bildirildi.
Vize 11. Tarih ve Kültür Festivali'ne Doğru Vize Belediyesince düzenlenen 11. Tarih ve Kültür Festivali kapsamında sahne alacak sanatçılar açıklandı.
Başarılı Öğrencilerin Ödülü Balkanlar Oldu EYÜPSULTAN'da yaşayan başarılı öğrencilerin karne hediyesi Balkan Turu oldu.
Başarılı Öğrencilerin Ödülü Balkanlar Oldu
Başarılı Öğrencilerin Ödülü Balkanlar Oldu
EYÜPSULTAN'da yaşayan başarılı öğrencilerin karne hediyesi Balkan Turu oldu.
3. Uluslararası Tirebolu Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları Festivali Tirebolu Belediyesi tarafından 3. Uluslararası Tirebolu Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları Festivali gerçekleştirildi..
700 Yıllık Miras" Unesco ile Dünyaya Açıldı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünce (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'ne alınan, 700 yıllık Osmanlı sivil mimarisini bozulmadan günüm..
Antik Çağın 3 Bin Yıllık Liman Kenti "Kaunos" UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan 5 bin yıllık Kaunos Antik Kenti'ndeki 2 bin 400 yıllık kaya mezarları, 3 bin kişilik tiyatro, baz..
28. Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali'ne Doğru Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, başta Giresun halkı olmak üzere yerli ve yabancı turistleri bu yıl 27-29 Temmuz tari..
Türkiye'deki Opera ve Bale Potansiyeli Gerçekten Çok Yüksek" Avustralya'nın önde gelen opera sanatçıları arasında yer alan Ayşe Göknur Shanal, Türkiye'deki opera ve bale potansiyelinin çok yü..
Röportaj İçin Gittiği Sanat Galerisi Hayatını Değiştirdi Bursa'da, gazetecilik yaptığı dönemde röportaj için gittiği galeride gördüğü, naht sanatıyla yapılan eserlerden etkilenen 68 yaşındaki..
Bedensel Engelli Sena'nın "Uçma" Hayali Gerçekleşti Belçika'da yaşayan Türk mühendisin doğuştan ayaklarını kullanamayan kızı Sena Şahingöz, Muğla'nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütüyle uçuş ..
Uyuşturucu ile Terör Bağlantısı Beyaz Perdeye Yansıyacak Sevdiği kızı uyuşturucudan kaybeden bir senaristin kaleme aldığı, 16 Ağustos'ta çekimlerine başlanacak "Dön Evine Kilit" adlı sinema f..
700 Yıllık Miras" Unesco ile Dünyaya Açıldı Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütünce (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'ne alınan, 700 yıllık Osmanlı sivil mimarisini bozulmadan günüm..
Antik Kent Üzerindeki Avm İçin 'İmar Barışı' Başvurusu Protesto Edildi (Yeniden) BURSA'nın Mudanya ilçesinde 2700 yıllık tarihi kalıntılara sahip 'Myrleia Antik Kenti' üzerine inşa edilen ve ..