23 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

23 Temmuz 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Antik Kent Üzerindeki Avm İçin 'İmar Barışı' Başvurusu Protesto Edildi BURSA'nın Mudanya ilçesinde 2700 yıllık tarihi kalıntılara sahip 'Myrleia Antik Kenti' üzerine inşa edilen ve yargı süre..
Yıldız Tilbe Harbiye'de Konser Verdi Şarkıcı Yıldız Tilbe, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.
Antik Kent Üzerindeki Avm İçin İmar Barışı Başvurusu Protesto Edildi
Antik Kent Üzerindeki Avm İçin 'İmar Barışı' Başvurusu Protesto Edildi
BURSA'nın Mudanya ilçesinde 2700 yıllık tarihi kalıntılara sahip 'Myrleia Antik Kenti' üzerine inşa edilen ve yargı süreci devam eden alışveriş merkezi (AVM) için 'imar barışı' başvurusu yapılarak yapı kayıt belgesi...
Göreleliler 3 Gün Boyunca Kemençe ve Horona Doydu
Göreleliler 3 Gün Boyunca Kemençe ve Horona Doydu
Görele Belediyesi tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Kemençe ve Horon Festivali, son gününde de kemençe ve horona doyurdu.
Kapalıçarşı'nın Kapısındaki Tabela Kaldırıldı Kapalıçarşı'nın Sandal Bedesteni kapısı üzerinde bulunan tabela kaldırıldı.
Lahanaya Gizlenmiş 15 Kilogram Eroin Bulundu Van'da bir otobüsteki yolcunun valizinde lahananın içerisinde 15 kilogram eroin bulundu.
Kütahya'da Uluslararası Sempozyum Aizanoi Antik Kenti'ne ev sahipliği yapan Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesinde düzenlenen "Anadolu'da Helenistlik ve Roma Dönemlerinde Ölü Gömme Adetleri Ulusla..
Kırkpınar Başpehlivanı, Vali Karaloğlu'nu Ziyaret Etti Bu yıl 657'ncisi yapılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazanan Orhan Okulu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu ziy..
Cennet Koy'da Piknikçileri Anons ve Broşürle Uyardılar Bodrum ilçesinde AKUT gönüllüleri, ormanda piknik yapan vatandaşları yangınlara karşı broşür dağıtıp anonsla uyardı.
Zerzevan Kalesinde Kazılara Yeniden Başlandı
Zerzevan Kalesi'nde Kazılara Yeniden Başlandı
DİYARBAKIR'ın Çınar ilçesinde 2014 yılında başlatılan ve geçen yıl ara verilen Zerzevan Kalesi'ndeki kazı çalışmalarına yeniden başlandı.
Bakıma Muhtaç Hayvanları Sahiplenenlere Yuva Desteği Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) 12. Bölge Müdürlüğü tarafından bakıma muhtaç hayvanları sahiplenen kişilere yuva deste..
Tarihi Cezaevi Tatilcilerin Uğrak Noktası Oldu Sinop'ta 1887 ile 1999 yılları arasında hapishane olarak kullanılan, 2000 yılında ise müzeye çevrilerek ziyarete açılan Sinop Tarihi Cezaevi ve ..
13. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'ne Doğru 13. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali'nin 28-29 Temmuz'da gerçekleştirileceği bildirildi.
K-Pop" Türkiye Finali Yenimahalle'de Gerçekleşti Güney Kore'den çıkıp dünyaya yayılan dans ve vokal türü K-Pop'un 2018 Türkiye finali, Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde yapıldı.
Akademi Rumeli 4" Başladı Edirne Valiliği, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Rumeli Akademisi Eğitim ve Kültür Derneği iş birliğiyle yürütülen "Akademi Rumeli 4" etk..
Joan Baez İstanbulda Son Kez Konser Verdi
Joan Baez İstanbul'da Son Kez Konser Verdi
Folk müziğin usta isimlerinden Joan Baez, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali" 1 Ağustos'ta Başlıyor Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali", 1 Ağustos'ta sanatseverler..
Tasavvuf, Tarih, Sanat ve Felsefe Müfredatının Bir Parçası Olmalı" Kuzey Carolina Üniversitesi Dini Etüdler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Carl W. Ernst, tasavvuf alanında yapılan araştırmala..
Çingene Kızı"Nın Memleketinde Mozaik Sanatçıları Yetişiyor Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne sahip, alanında dünyanın en büyüğü olan Zeugma Mozaik Müzesi'nin de bulunduğu Gazian..
Öğrenciler 15'inci Kefken Kampı'nda Buluştu BEYOĞLU Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kefken Çevre ve Yaz Kampı, 15'inci..
Bilim İnsanlarını Heyecanladıran Ayaniste Kazılar Sürüyor
Bilim İnsanlarını Heyecanladıran Ayanis'te Kazılar Sürüyor
VAN'da bulunan ve Urartu Kralı II. Rusa tarafından Van Gölü'ne hakim bir tepede kurulan Ayanis Kalesi'nde 30 yıldır kazı çalışmaları devam ediyor.
Hayri Dev'in Mirasını Oğlu Yaşatacak Kendi yaptığı yöresel "Çam düdüğü" ile Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından "Yaşayan İnsan Hazinesi Kültürel Miras Taşıy..
Harran'ı Unesco Heyecanı Sardı UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Ören Yeri'nin, kalıcı listeye girebilmesi için gerekli hazırlıkl..
Öğrenciler 15inci Kefken Kampında Buluştu
Öğrenciler 15'inci Kefken Kampı'nda Buluştu
BEYOĞLU Belediyesi tarafından öğrencilerin yaz tatilini verimli geçirmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Kefken Çevre ve Yaz Kampı, 15'inci yılında da öğrencilerin buluşma noktası oldu.
Yaşayan Müze"De Kalaycılık Mesleğini Anlattı Bilecik'te kalaycılık mesleğini sürdüren 35 yaşındaki Mustafa Kaya, kent müzesinde tecrübelerini ziyaretçilerle paylaştı.
Aşıklardan ve Türkü Şöleni ARDAHAN'ın Posof ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen, 'Aşıklar ve Türkü Şöleni' renkli görüntülere sahne oldu.
Aşıklardan ve Türkü Şöleni
Aşıklardan ve Türkü Şöleni
ARDAHAN'ın Posof ilçesinde bu yıl 10'uncusu düzenlenen, 'Aşıklar ve Türkü Şöleni' renkli görüntülere sahne oldu.
Candan Erçetin Hayranlarıyla Tarihi Tiyatro da Buluştu
Candan Erçetin Hayranlarıyla Tarihi Tiyatro da Buluştu
Pop müziğin sevilen ismi Candan Erçetin yaz konserleri kapsamında Bodrum antik tiyatro’da sahne aldı.
Lübbey, Hayalet Köy Olmaktan Kurtulacak" İzmir Rölöve ve Anıtlar Bölge Müdürü Cemil Karabayram, "Lübbey köyü, tarihi niteliğine yeniden kavuşarak turizmin hizmetine sunulacak ve hayalet köy a..