21 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrum'da Kenan Doğulu, Konseri Pop müzik sanatçısı Kenan Doğulu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser verdi.
Şişli'de Sokaklar Şenleniyor" Etkinliği "Şişli'de Sokaklar Şenleniyor" etkinliğinde, aileler ve çocuklar keyifli anlar yaşadı.
Kosova'da 16. Uluslararası Sanatla Uyanmak Festivali Başladı Kosova'nın Prizren şehrinde bu yıl 16'ncısı gerçekleşen Uluslararası Sanatla Uyanmak Festivali başladı.
Daddralli Karadeniz 2018 - 3 Ülke 1 Hikaye" Etkinliği Yunanistan'ın Volos bölgesinden "DADDralli Karadeniz 2018 - 3 ülke 1 hikaye" etkinliği kapsamında hareket eden yatçılar, mitolojik hikaye..
Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında halk oyunları gösterisi ve aşıklar şöleni yapıldı.
Hemşin Kültür, Sanat ve Tulum Festivali Hemşin Kültür, Sanat ve Tulum Festivali, yapay gölde düzenlenen yüzme yarışmasıyla başladı.
En Lezzetli Yemeği Yapmak İçin Yarıştılar UNESCO tarafından gastronomi alanında "Yaratıcı Şehirler Ağı"na dahil edilen, kendine has özellikleri ve zengin yemek çeşitliliğine sahip Hatay'da ya..
Kınık Höyük'te Bir Tapınak Daha Bulundu Niğde'de Kınık Höyük'te devam eden kazı çalışmalarında, Helenistik döneme ait 2 bin 100 yıllık tapınak bulundu.
Anadolu Kültürünü Yansıtan Kitre Bebek Kadınlara Meslek Olacak Batman'da Türk kültürünün zenginliğini yansıtan kitre bebeklerin yaşatılması ve kadınlara meslek olması için görevlendirme yapıl..
Sıcak Hava Antik Kente Çadır Kurdurdu Hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Muğla'nın Yatağan ilçesindeki Stratonikeia Antik Kenti'nde kazı ve restorasyon yapılan alanların üzeri çadırlarla ..
28. Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali 28. Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali, çeşitli etkinliklerle sürüyor.
Turist Doğayla Baş Başa Kalmak İstiyor" AYŞE YILDIZ / ABDULLAH ÇATLI - İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Ekoturizm Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alparslan, Antal..
Rakoczi Müzesi'ne Bin 500 Ziyaretçi Erdel Beyi ve Macaristan Kralı 2. Ferenc Rakoczi'nin 1720-1735'te Osmanlı'nın misafiri olarak kaldığı ve müzeye dönüştürülerek Türk-Macar dostluğunun kültü..
Magarsus Antik Tiyatrosu Turizme Açılacak Makedonya kralı Büyük İskender'in MÖ 333'te Pers Kralı Daryus ile savaşmadan önce kurban kestiği Athena tapınağındaki Magarsiya rahibelerinden ismini..
İrem Derici Muğlalıları Coşturdu Muğla'nın Marmaris ilçesindeki bir diskoda sahne alan ünlü şarkıcı İrem Derici, esprileri ve sahne performansıyla hayranlarını coşturdu.
Beş Asırlık Külliye Kardeşliğe Kucak Açıyor Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde, Yavuz Sultan Selim döneminde Bali Bey'in oğlu Kasım Bey tarafından Anadolu'da yaşayan Türkmen şeyhlerinden Şeyh S..
Ağaç Parçaları Tarihi Savaş Gemilerinin Maketlerine Dönüşüyor Zonguldak'ta atölyeye dönüştürdüğü evinin balkonunda ağaç parçalarını adeta sanat eserine dönüştüren Ahmet Ali Yazıcı, yaptığı 16..
Anadolu Kültürünü Yansıtan Kitre Bebek Kadınlara Meslek Olacak Batman'da Türk kültürünün zenginliğini yansıtan kitre bebeklerin yaşatılması ve kadınlara meslek olması için görevlendirme yapıl..
Ukrayna Büyükelçisi Sybiha'dan Göbeklitepe'ye Davet Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, herkesi "tarihin başlangıç noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe'yi görmeye davet etti.
Hint ve Türk Vatandaşları Bollywood Filminde Buluştu – HİNT sinemasının en sevilen filmleri arasında yer alan beş filmin gösterimine başlandı.
2 Bin 500 Yıllık Antik Havuz Turistlerle Doldu
2 Bin 500 Yıllık Antik Havuz Turistlerle Doldu
Denizli'nin dünyaca ünlü turizm merkezi Pamukkale'de bulunan antik havuza turistler akın ediyor. Termal özelliği bulunan antik havuzda günde 2 bin 500 yerle ve yabancı turist şifa arıyor.
Bursa Festivalinin Finaline Teoman Damgası
Bursa Festivali'nin Finaline Teoman Damgası
Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen 57. Uluslararası Bursa Festivalinin final gecesi Türk rock müziğinin başarılı şarkıcısı Teoman'ı ağırladı.
Bursa Festivalinin Finaline Teoman Damgası
Bursa Festivali'nin Finaline Teoman Damgası
Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen 57. Uluslararası Bursa Festivalinin final gecesi Türk rock müziğinin başarılı şarkıcı ve söz yazarlarından Teoman’ı ağırladı.
Kerem Görsev İzmir'de Sahne Aldı Caz sanatçısı Kerem Görsev, İzmir'de sahne aldı.
Afrodit'in Kentinde Senfonik Konser Aydın'ın Karacasu ilçesinde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde de yer alan Afrodisyas Antik Kenti'nde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası tarafından ko..
» 1 2