20 Temmuz 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

20 Temmuz 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Prizren'de "Sanatla Uyanmak Festivali" Başladı Kosova'nın güneybatısındaki Prizren'de bulunan tarihi Gazi Mehmet Paşa Hamamı'nda, 16. Uluslararası Sanatla Uyanmak Festivali'nin açılışı yapıld..
57. Uluslararası Bursa Festivali, Teoman Konseriyle Sona Erdi ÜNLÜ şarkıcı Teoman, 57'nci Uluslararası Bursa Festivali'nin son gününde Bursalı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Şarj Cihazında Uyuşturucu Yakalandı Van'ın Muradiye ilçesinde cep telefonu şarj cihazının içerisine yerleştirilmiş 3,5 gram uyuşturucu ele geçirildi.
Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali Kütahya Belediyesi tarafından 44. Kütahya Çini, Termal, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali düzenlendi.
128 Yıllık Karakol Binası Aile Eğitim Merkezi Olacak ÇORUM'da 128 yıllık eski karakol binasının restorasyonu tamamlandı.
128 Yıllık Karakol Binası Aile Eğitim Merkezi Olacak
128 Yıllık Karakol Binası Aile Eğitim Merkezi Olacak
ÇORUM'da 128 yıllık eski karakol binasının restorasyonu tamamlandı.
28. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali Trabzon'un Akçaabat ilçesinde bu yıl 28'incisi düzenlenen "Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali" başladı.
Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni Bayburt'ta düzenlenen Uluslararası Bayburt Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni kapsamında cirit gösterisi gerçekleştirildi.
Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu" Projesi 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutlamak ve trafikteki kadın bisikletçilere dikkati çekmek amacıyl..
Düzce Belediyesi 12. Geleneksel Yağlı Güreşleri Bu yıl 12'ncisi düzenlenen ve yarın başlayacak "Düzce Belediyesi Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri" öncesinde cazgırlar eşliğinde kent merkez..
Mersin'de "1. Kızkalesi Film Festivali" Erdemli Belediyesi ve Mersin Sinema Derneğince "1. Kızkalesi Film Festivali" düzenlenecek.
Uzay Gemisi Görünümlü "Adastra" Bodrum'da Uzay gemisi görünümüne sahip "Adastra" isimli yat, Bodrum ilçesi açıklarına demirledi.
Emekte Sinema Keyfi Devam Ediyor
Emek'te Sinema Keyfi Devam Ediyor
Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan yazlık sinema gösterimleri devam ediyor.
Turistlere Mehterli Karşılama Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı, her cumartesi Ankara Kalesi'ni ziyarete gelen ziyaretçileri konserle karşılıyor.
Gazeteciler Nemrut Dağı'na Çıktı Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlığı üyeleri, dünyada güneşin doğuşu ve batışının en güzel izlendiği bilinen ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kül..
Lösemiyi Yenen Miniklere Denize Sıfır Tatil Küçük yaşta yakalandıkları lösemi hastalığını atlatan çocuklar, bir hayırseverin Bodrum'da LÖSEV'e bağışladığı denize sıfır otelde aileleriyle gönü..
Ulugöl Dört Mevsim Ziyaretçi Ağırlıyor Ordu kent merkezine 74 kilometre uzaklıkta, 7 dönüm büyüklüğünde ve 80 metre derinliğindeki Ulugöl'ü bu yıl 200 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret et..
Balıklıgöl'ün "Sakinleri" Sıcaktan Korunuyor Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden Şanlıurfa'da, tarihi Balıklıgöl yerleşkesindeki balıkların sıcaktan etkilenmemesi için kurulan sistemle oksijen..
Domates Salçasının" Sofralara Yolculuğu Sıcak ve nemli havanın bunalttığı Hatay'da kadınlar, tarlalarından ve bahçelerinden topladıkları domatesleri binbir emekle salça haline getirerek sofra..
2 Bin Yıllık "Mozaikli Villa" Bulundu Denizli'nin Buldan ilçesindeki Tripolis Antik Kenti kazılarında, 2 bin yıllık olduğu tahmin edilen, zemini mozaik kaplı, duvarlarında renkli freskler, bi..
Türk Sanatlarına Yabancı Öğrencilerin Eli Değiyor Yunus Emre Enstitüsü Türkçe Yaz Okulu kapsamında 18 ülkeden Karabük'e gelen 23 öğrenci, Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde (SAKEM) el sanat..
Yalova'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Yalova'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında şarkıcı Kibariye, konser verdi.