19 Temmuz 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

19 Temmuz 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
12. Uluslararası Anamur Kültür ve Muz Festivali Mersin'in Anamur ilçesinde, belediye tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Muz Festivali yürüyüşle başladı.
Sinop'ta 'Balatlar Yapı Topluluğu' Kazısı 9 Yıldır Devam Ediyor SİNOP'ta sürdürülen 'Balatlar yapı topluluğu' arkeolojik kazısının 9'uncu yılında çalışmalara başlandı.
Ordu'da Selçuklu Mimarisinde Cami Yapılacak Ordu Büyükşehir Belediyesince Altınordu ilçesinde Selçuklu mimarisine uygun cami inşa edilecek.
3. Uluslararası Resim Çalıştayı Taşköprü Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Resim Çalıştayı başladı.
Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni Bayburt'ta 24'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Dede Korkut Kültür ve Sanat Şöleni", Dede Korkut'un Masat köyündeki türbesinin ziyaret edilmesiyl..
Gençler "Gasilhane"Yi Kütüphaneye Dönüştürdü Kahramankazan Belediyesi Gençlik Meclisi öğrencilerinin, "Eskiyi Değerlendir, Yeniyi Şenlendir" projesi kapsamında kütüphaneye dönüştürdüğü, daha ..
Kuş Dili Vatandaşlara Tanıtıldı Giresun'da, UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'nde yer alan ve halk arasında "kuş dili" olarak tanımlanan ıslık dilinin tanıtıl..
Aımada Keman ve Viyola Masterclass Eğitimleri Başladı
Aıma'da Keman ve Viyola Masterclass Eğitimleri Başladı
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde 21 yıldan bu yana klasik müzik alanında sanatçılar kazandırmasıyla tanınan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi (AIMA), bu yılın ikinci eğitim kursu; keman ve viyola masterclasslarına...
Dr. Öğr. Üyesi Türkoğlu:   Göbeklitepede Arkeolojik Kazı, Koruma ve Turizm Dengesi İyi Gözetilmeli
Dr. Öğr. Üyesi Türkoğlu:   Göbeklitepe'de Arkeolojik Kazı, Koruma ve Turizm Dengesi İyi Gözetilmeli
Göbeklitepe'nin UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne kaydedilmesinin ardından ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını söyleyen İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Dr. Öğr.
4. Uluslararası Türk Dünyası Turizm Sempozyumu" Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, "Türk dünyasında birbirimizle olan turizm ilişkilerini geliştirmemiz lazım." dedi.
Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Alibey (Cunda) Adası'ndaki Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi'nin (AIMA) keman ve viyola masterclass (ustalık sınıfı..
Ayvalıkta Tarihi Zeytinyağı Fabrikası Yaşam Merkezi Olacak
Ayvalık'ta Tarihi Zeytinyağı Fabrikası Yaşam Merkezi Olacak
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde, 19'uncu yüzyılda inşa edilen, 2001'de de üretime son verilen atıl durumdaki 'Kırlangıç Zeytinyağı ve Sabun Fabrikası'nın tarihi bölümü restore edilecek, eklentileri de yıkılarak yaşam...
Yeşilçam Filmleri Zorlu Psm'de Gösterilecek Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM), Yeşilçam filmlerine ev sahipliği yapacak.
2. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali'ne Doğru Denizli'nin Tavas ilçesinde 2. Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali düzenlenecek.
Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali Bursa'da, her yıl 7 şehrin 7 İslam büyüğünü tema edinen Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen..
Bozüyük Şehir Müzesi" Avrupa'da Ödül Bekliyor Bilecik'in Bozüyük ilçesinde geçen yıl açılan Şehir Müzesi, Avrupa Müze Akademisinin (European Museum Academy-EMA) her yıl düzenlediği ödül sürec..
Kıbrıs Gazisi 44 Yıl Sonra Yaşadıklarını Anlattı Kıbrıs Barış Harekatı sırasında 20 Temmuz 1974 sabahı adaya paraşütle ilk inen birlikte bulunan Sabri Taş, "Uçaktan atladığımız zaman yoğun bi..
Çamur Banyoları Turistlerin Vazgeçilmezi Oldu Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde binlerce yıldır kullanılan Sultaniye Kaplıcaları ve çamur banyoları yabancı turistlerin de ilgi odağı oldu.
Sünnet Yatağı Süsleme Geleneği Mesleği Oldu Bursa'da yaşayan 34 yaşındaki Zeynep Şirin, yüzyıllardır devam eden sünnet yatağı süsleme geleneğini meslek edindi.
Arap Turistlerin Yeni Gözdesi "Güzelyayla" Trabzon'un Maçka ilçesinde, Zigana Dağı eteklerinde bulunan ve doğal güzelliklerinin yanı sıra alternatif turizm seçenekleriyle de dikkati çeken Güz..
Yıllar Sonra Gelen Düğün Jestiyle Sevindiler Düzce'de gençlik yıllarında düğün yapmadan dünyaevine giren 8 çift, mahalle muhtarının girişimleriyle 40 yıl sonra bu mutluluğu yaşadı.
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 9 film vizyona girecek.
Vatman" Figürü Madame Tussauds'da BEYOĞLU İstiklal Caddesi'nin simgesi 1950'li yıllardaki nostaljik tramvayın ikonik sürücüsü "Vatman" figürünün balmumu heykeli, Madame Tussauds İstanbul'da s..
Vatman' Figürü Madame Tussaudsda
Vatman" Figürü Madame Tussauds'da
BEYOĞLU İstiklal Caddesi'nin simgesi 1950'li yıllardaki nostaljik tramvayın ikonik sürücüsü "Vatman" figürünün balmumu heykeli, Madame Tussauds İstanbul'da sergilenmeye başladı.
Innanın Harbiye Çıkarması
Inna'nın Harbiye Çıkarması
Tüm dünyanın şarkılarını söylediği ve ülkemizde büyük bir hayran kitlesine sahip olan Inna, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava'da sahne aldı.