19 Temmuz 2018 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

19 Temmuz 2018 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Microsoft Net Karını ve Gelirini Artırdı NEW Teknoloji ve yazılım devi Microsoft, bu yılın nisan-haziran döneminde net kar ve gelirinin arttığını duyurdu.
New York Borsası Düşüşle Kapandı NEW New York borsası, ABD'li teknoloji şirketlerinin hisselerindeki kayıplarla günü düşüşle tamamladı.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'nin 27 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye arttırımını onayladı.
Trump: Faizlerin Artması Hoşuma Gitmiyor
Trump: Faizlerin Artması Hoşuma Gitmiyor
ABD Başkanı Donald Trump, (Ekonomi ve borsada) "Ne zaman yukarı gitsek faizleri tekrar artırmak istiyorlar.
Bodrumda Çıkan Yangında 40 Hektarlık Alan Kül Oldu
Bodrum'da Çıkan Yangında 40 Hektarlık Alan Kül Oldu
Muğla'nın Bodrum ilçesi Yalıkavak Küdür mevkiinde otluk ve makilik alanda çıkan yangında 40 hektarlık alan küle döndü.
Faizlerin Yukarı Çıkması Hoşuma Gitmiyor" NEW ABD Başkanı Donald Trump, "(Ekonomi ve borsada) Ne zaman yukarı gitsek faizleri tekrar artırmak istiyorlar.
Uşakta 2018 Yılı 3. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Uşak'ta 2018 Yılı 3. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Uşak Valisi Salim Demir Başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirilen kurulda yatırım izleme raporları değerlendirildi.
Trump ABnin Googlea Verdiği Cezayı Eleştirdi
Trump AB'nin Google'a Verdiği Cezayı Eleştirdi
ABD Başkanı Trump, "Ben size söylemiştim. Avrupa Birliği bizim en büyük şirketlerimizden biri olan Google'a 5 milyar dolarlık ceza verdi.
Kuveyt'ten Samsun'a Direkt Uçuşlar Başladı TÜRK Hava Yolları (THY), tarafından Samsun ile Kuveyt arasında direkt uçuşlar başlatıldı.
Bakan Dönmez'den Elektrik Dağıtım Şirketlerine Uyarı: Borçlarınızı Zamanında Ödeyin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinin 50 milyon doları aş..
Abd, Hindistan'ın İran Petrolünden Vazgeçip ABD Petrolü Almasını İstiyor Trump'ın İran'a yönelik yaptırımları Hindistan'ı ikileme düşürmüş durumda.
IMFden Euro Bölgesi Değerlendirmesi
IMF'den Euro Bölgesi Değerlendirmesi
IMF'nin Euro Bölgesi'ne yönelik 4. Madde Konsültasyonuna ilişkin açıklamasında, "Euro Bölgesi'nin büyümesi daha ılımlı bir seviyeye doğru yavaşlamasına rağmen güçlü. İç talep temel itici unsur olmaya devam ediyor ve bu...
IMF'den Avro Bölgesi Değerlendirmesi Uluslararası Para Fonu (IMF), Avro Bölgesi'nde ekonomik büyümenin halen güçlü seyrini koruduğunu belirterek, yapısal reformların artırılması ve mali tampo..
Belçikada Hava Trafiği Durdu
Belçika'da Hava Trafiği Durdu
Belçika'da hava trafiği, veri sistemlerindeki teknik bir arıza nedeniyle durdu.
Comcast, Fox Yerine Skyı Satın Almaya Odaklandı
Comcast, Fox Yerine Sky'ı Satın Almaya Odaklandı
Comcast, 21st Century Fox'un yerine Sky'a verdiği teklife odaklanacağını açıkladı.
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı
Avrupa borsaları, günü İngiltere dışında düşüşle tamamladı.
Belçika'da Hava Trafiği Durdu Belçika'da hava trafiği, veri sistemlerindeki teknik bir arıza nedeniyle durdu.
ABDden Menbiç Açıklaması
ABD'den Menbiç Açıklaması
ABD Merkez Kuvvetler Komutanı Orgeneral Joseph Votel, Menbiç yol haritası ile ilgili, "Diplomatik yol haritasının bir parçası olarak, bu son derece karmaşık ortamda cephe hattının bazı parçalarında ortak devriye yapmak...
Çorlu'da "Çaf" Bilgilendirme Toplantısı Çorlu Alışveriş Fuarı (ÇAF) bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Comcast, Fox Yerine Sky'ı Satın Almaya Odaklandı NEW Dünyanın en büyük kablolu TV şirketi ABD'li Comcast tarafından, yapımcılık ve dağıtım medya şirketi 21st Century Fox'un yerine, İngiliz ya..
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları, günü İngiltere dışında düşüşle tamamladı.
Kuveyt'ten Samsun'a Direkt Uçuşlar Başladı TÜRK Hava Yolları (THY), tarafından Samsun ile Kuveyt arasında direkt uçuşlar başlatıldı.
Kullanılmayan Köy Evleri İpek Böceği Besim Evlerine Dönüştürülüyor
Kullanılmayan Köy Evleri İpek Böceği Besim Evlerine Dönüştürülüyor
Batman’ın Sason ilçesinde unutulmaya yüz yutan ipek böceği yetiştiriciliği, kullanılmayan köy evlerinde geliştirilen yeni projelerle tekrar canlandırılıyor.
Emtia Piyasaları – Altın ve Gümüş, Güçlü Dolara Paralel Bir Yılın En Düşüğünde – Altın ve gümüş, dolardaki güçlenişe bağlı bir yılın en düşük düzeylerini görürken, petrol piyasalarında OPEC ü..
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 1,05 liradan satıldı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 763 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Yusufeli Barajı 275 Metre Gövde Yüksekliği ile Eyfel Kulesinden 25 Metre Kısa Olacak
Yusufeli Barajı 275 Metre Gövde Yüksekliği ile Eyfel Kulesi'nden 25 Metre Kısa Olacak
DSİ Genel Müdürü Murat Acu, Yusufeli Barajı İnşaatı ve Yusufeli Yeniden Yerleşim alanlarında incelemelerde bulundu.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0.74’lük yükselişle tamamladı.
Fao: Dünyadaki Ormanlık Alanlar Gün Geçtikçe Küçülüyor Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün (FAO) yeni raporu, dünyadaki toplam ormanlık alanın gün geçtikçe küçüldüğü uyarısını yapıyo..
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 680,98 puan artışla 93.002,93 puandan kapandı.
Piyasalar – MB Beklenti Anketi Sonrası Dolar 4.82, Euro 5.60 Lirada – Cari açık, işsizlik, Fitch ve Moody's değerlendirmeleri ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'in Senato ve Temsilci..
» 1 2 3 4 5 6 7 8