17 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Temmuz 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
57. Uluslararası Bursa Festivali" Şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu "Ayo", Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 57'ncisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali"nde konser verdi.
Yalovada 21inci Türk Boyları Kültür Şöleni Başladı
Yalova'da 21'inci Türk Boyları Kültür Şöleni Başladı
YALOVA Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği'nin, bu yıl 21'incisini gerçekleştirdiği 'Türk Boyları Kültür Şöleni' kortej yürüyüşü ile başladı.
57. Uluslararası Bursa Festivali BURSA (AA ) - Şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu Ayo, "Kendimi asla bir dünya starı olarak görmedim. Ben bir yıldız değil, müzisyenim." dedi.
Bodrum'da Görme Engellilere Özel Yüzme Parkuru Bodrum ilçesinde, görme engelliler için özel olarak hazırlanan yüzme parkuru törenle açıldı.
Milyonluk Kuş" 17 Ağustos'da Vizyona Girecek Başrollerini Ufuk Özkan ve Gökçe Özyol'un paylaştığı "Milyonluk Kuş" adlı komedi türündeki film, 17 Ağustos'da sinemaseverlerle buluşacak.
Gözleri Zarar Gören Sokak Kedileri Ameliyat Edildi Afyonkarahisar'da çeşitli nedenlerden dolayı gözleri zarar gören ve vatandaşlar tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Sağlı..
Mutlu Şehir" Sinop Turizm Sezonundan Umutlu Tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de dikkati çeken Sinop'ta turizmciler, şu ana kadar bekledikleri rakama ulaşama..
Gözleri Zarar Gören Sokak Kedileri Ameliyat Edildi Afyonkarahisar'da çeşitli nedenlerden dolayı gözleri zarar gören ve vatandaşlar tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Sağlı..
Suriyeli Ressamlar Şehitler İçin Çizdi Ülkelerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli bir grup ressam, savaşı anlatan resim sergisinden elde edecekleri geliri, Fırat Kalkanı ve Ze..
Kayıp Kedi Minibüsün Kaportasından Çıktı Muğla'nın Milas ilçesinde kaybolduğu düşünülen kedi, bir minibüsün motor kısmından çıktı.
Ali Nar Kabri Başında Anıldı Türk edebiyatındaki bilim kurgu türünün öncüsü kabul edilen yazar ve şair Ali Nar, vefatının üçüncü yılında anıldı.
Bereketin Sembolü" Kelaynaklara Elektrik Koruması Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde, koruma altındaki kelaynakların akıma kapılarak telef olmasını önlemek için enerji nakil hatlarındaki teller,..
Somali'de Meçhule Demir Alan Balıkçılar Kaybolan tekne vakalarında artışın yaşandığı Somali'de balıkçılar, geçimini kazanmak için meçhule giden yola demir alıyor.
Çin'in En Pahalı Filmi Gişede Hüsrana Uğradı Çin'de bugüne dek çekilen en büyük bütçeli film gişede umduğunu bulamadı.
Görele Uluslararası Kemençe ve Horan Festivali'ne Doğru Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, bu yıl 11'inci kez düzenlenecek Uluslararası Kemençe ve Horan Festivali'nin 20-22 Temmuz tarihler..
Suriyeli Öğrenciler Bolu'nun Doğal Güzelliklerinde Buluştu Savaş nedeniyle ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan ve Türkiye'de üniversite eğitimi gören Suriyeliler, Bolu'nun doğal güzelliklerin..
Metropolis'te Kazı Sezonu Başlıyor Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü izinleri ve katkıları yanında, Sabancı Vakfı'nın destek verdiği Metropolis Antik Ke..
Bitmeyen Şiir' ile 6 Bin 500 Kıtaya Ulaştı
Bitmeyen Şiir" ile 6 Bin 500 Kıtaya Ulaştı
Kırıkkale'de yaşayan gurbetçi şair Mesut Öztürk (45), 2008 yılında yazmaya başladığı ve rekor kırmak için yazımını sürdürdüğü şiirinde 6 bin 500 kıtaya ulaştı.
Yozgat'ta 8 Milyon Yıllık Fosil Bulundu Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde, tarlasını işleyen bir çiftçi, yaklaşık 8 milyon yıllık mamuta ait olduğu değerlendirilen çene kemiği fosili buldu.
Yaz Aylarının İlgi Odağı Kurslar Karabük'ün Safranbolu ilçesinde hizmet veren Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nde (SAKEM) açılan müzik okulu, aşçı çıraklığı, el işleri, örtü altı yetiştirici..
Müzeyyen Senarın 100. Yaşı Kutlandı
Müzeyyen Senar'ın 100. Yaşı Kutlandı
TÜRK sanat müziğinin efsane sesi Müzeyyen Senar'ın hayatından önemli kesitlerin ve iz bırakan şarkılarının yer aldığı "Müzeyyen" müzikali, sanatçının 100'üncü doğum gününde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde...
Tanini Trio Unutulmaz Bir Konser Verdi BEYLİKDÜZÜ Belediyesi'nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, Tanini Trio'nun 'İstanbul Gibi' Konseri ile başladı.
Tanini Trio Unutulmaz Bir Konser Verdi
Tanini Trio Unutulmaz Bir Konser Verdi
BEYLİKDÜZÜ Belediyesi'nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, Tanini Trio'nun 'İstanbul Gibi' Konseri ile başladı.
Ege'nin Hamsisi" Dizisinin Galası TRT 1 ekranlarında yayımlanmaya başlanan "Ege'nin Hamsisi" dizisinin galası İzmir'de yapıldı.