14 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

14 Temmuz 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Binlerce Genç Color Fest ile 'Yoğurda Renk Kattı' DÜNYANIN birçok ülkesinde düzenlenen ve boya festivali olarak bilinen "Color Fest" 57'nci Silivri Yoğurt Festivali kapsamında 'Yoğurda Renk K..
Demirci Minnetler Yöresi Kiraz Festivali Demirci ilçesine bağlı Minnetler Mahallesi'nde ikincisi organize edilen "Minnetler Yöresi Kiraz Festivali"nde 55 kiraz üreticisi ürünlerini sergiledi.
Balon Turuna Davet Etti Sürpriz Evlilik Teklifi Yaptı Denizli'nin Pamukkale ilçesinde turizmi amaçlı yapılan balon turuna kız arkadaşını davet eden Yakup Han İzci, beyaz cennet üzerindeki tur..
Pir Sultan Abdal, Köyünde Anıldı SİVAS'ta geleneksel Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri'nin 29'uncusu, halk ozanının köyü Yıldızeli ilçesine bağlı Banaz köyünde düzenlendi.
Beyaz Cennet"Te Hafta Sonu Yoğunluğu Denizli'de termal suları ve her mevsim ziyaretçi çeken "beyaz cennet" Pamukkale'ye yerli ve yabancı misafirler yoğun ilgi gösteriyor.
4. Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali'
4. Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali"
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kartepe Belediyesinin iş birliğinde "4. Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali" düzenlendi.
Halikarnas Mozolesini Açık Hava Müzesine Dönüştürecek Proje Tanıtıldı
Halikarnas Mozolesi'ni Açık Hava Müzesine Dönüştürecek Proje Tanıtıldı
BODRUM'da, 'Dünyanın 7 Harikası'ndan biri kabul edilen Halikarnas Mozolesi'nin bulunduğu alanın açık hava müzesine dönüştürülmesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hazırlatılan proje, düzenlenen toplantıyla...
Fatsa'da Çınar Festivali Düzenlenecek Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe, 10 yıl aradan sonra Çınar Festivalinin, 16-19 Ağustos arasında yeniden yapılacağını söyledi.
Zeugma Antik Kenti'nde Kazı Çalışmaları Başladı GAZİANTEP'in Nizip ilçesinde Fırat Nehri'nin kıyısında yer alan ve 'Çingene kızı' mozaiğiyle ünlenen Zeugma Antik Kenti civarında 'Mousalar Evi..
Göbeklitepe'de 200'den Fazla Dikili Taş Toprak Altında DÜNYANIN bilinen en eski tapınak merkezi olan Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'de 55 yıldır süren kazıların, 150 yıl daha süreceği, halen bölg..
Pir Sultan Abdal, Köyünde Anıldı
Pir Sultan Abdal, Köyünde Anıldı
SİVAS'ta geleneksel Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri'nin 29'uncusu, halk ozanının köyü Yıldızeli ilçesine bağlı Banaz köyünde düzenlendi.
Pir Sultan Abdal 29. Kültür Etkinlikleri Halk ozanı Pir Sultan Abdal, doğum yeri Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Banaz köyünde düzenlenen etkinliklerle anılıyor.
Göbeklitepede 200den Fazla Dikili Taş Toprak Altında
Göbeklitepe'de 200'den Fazla Dikili Taş Toprak Altında
DÜNYANIN bilinen en eski tapınak merkezi olan Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'de 55 yıldır süren kazıların, 150 yıl daha süreceği, halen bölgede 15 tane daha anıtsal tapınak ve 200'den fazla dikili taşın höyük içindeki...
Batı Karadeniz'in Efes'i"Nde Kazı Çalışmaları Başladı "Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak bilinen Düzce'deki Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde bu yılki kazı çalışmaları başladı.
Zeugma Antik Kentinde Kazı Çalışmaları Başladı
Zeugma Antik Kenti'nde Kazı Çalışmaları Başladı
GAZİANTEP'in Nizip ilçesinde Fırat Nehri'nin kıyısında yer alan ve 'Çingene kızı' mozaiğiyle ünlenen Zeugma Antik Kenti civarında 'Mousalar Evi' olarak adlandırılan Roma villasında yeni eserlerin çıkarılması için 2005...
Dansçılar Bursa'dan Dünyaya Barış Mesajı Verdi Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Kültür Sanat ve Turizm Vakfınca (BKSTV) düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali kapsamında gerçekleştirilen "U..
Kuşadası'nda Şebnem Ferah ve Hayko Cepkin Coşkusu KUŞADASI Gençlik Festivali'nin üçüncü gününde Şebnem Ferah ve Hayko Cepkin muhteşem performansları ve sahne şovlarıyla büyük alkış aldı.
15 Temmuz Kahramanlığını Yüzlerce Kumaşla Resmettiler Adana Olgunlaşma Enstitüsünde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında kahramanlık destanının yazıldığ..
Antalya'da Avusturya Kültür Günleri Başladı Antalya'da Avusturya Kültür Günleri, Vienna Stratos Quartett konseriyle başladı.
Turistlerin Tercihini Kavurucu Sıcaklar Değiştiriyor Tarihi mekanları, inanç turizmindeki potansiyeli ve eşsiz lezzetleriyle ziyaretçilerin sıkça tercih ettiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi yaz d..
Göbeklitepe'de Yeni Bulgulara Rastlandı Tarihin başlangıç noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe'de, 15 mega anıtsal tapınak ile 200'den fazla dikili taşın daha olduğu tespit edildi.
Şarkıcı Gülşen, Bodrum'da Konser Verdi Şarkıcı Gülşen, Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser verdi.
Silivri Belediyesi 57. Yoğurt Festivali Silivri Belediyesi 57. Yoğurt Festivali kapsamında Yeni Türkü ve Zakkum grupları konser verdi.
Müsaadenizle Büyükler" Filminde Sona Gelindi YÖNETMENLİĞİNİ Talip Karamahmutoğlu'nun yapımcılığını ise Halit Ziya Alptekin'in üstlendiği, "Müsaadenizle Büyükler" filminin çekimlerinde sona ya..