11 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

11 Temmuz 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şans Topu Çekildi (1) Şans Topu oyununun 891'inci hafta çekilişi yapıldı.
Lise Öğrencisinden Kanser Hastalarına Saç Bağışı Muğla'nın Bodrum ilçesinde 17 yaşındaki lise öğrencisi Su Gökçelik, kanser hastalarını sevindirmek için saçlarını bağışladı.
Sümela Manastırı Teleferik Projesi İhaleye Hazır Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Sümela Manastırı'na yapılacak teleferiğe ilişkin "Türkiye'nin en önemli teleferi..
Aıma Müzik Festivali" Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, 1998 yılında kurulan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi'nce (AIMA) bu sene 5'incisi düzenlenecek "AIMA Müzik Festivali", 27 Temmuz'da b..
Devlet Tiyatroları Kapatıldı" Haberine Yalanlama Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürlüğünce, devlet tiyatrolarının kapatılmasının söz konusu olmadığı belirtilerek, "Yapılan düzenlemelerin kur..
Bursa'da "15 Temmuz Milli İrade Destanı Fotoğraf Sergisi" Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri kapsamında, Anadolu Ajansı muhabirleri..
Tarihi Ayazmanın Suyu Şişelenip Satılıyor BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde 1890 yılında yapılan Panagia Phaneromeni Ayazması'nın bir süre önce tamamlanan restorasyonunun ardından, açılışı yapıl..
Fransız Yapımı Filmler Her Pazartesi Zorlu'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi Amfi, Fransız film gösterimlerine ev sahipliği yapacak.
Gökdelen" 13 Temmuz'da Vizyona Girecek Yönetmenliğini ve senaristliğini Rawson Marshall Thurber'in üstlendiği "Gökdelen" adlı film, 13 Temmuz'da sinemaseverlerle buluşacak.
Troya Kültür Rotası Projesinin Saha Çalışmaları Başladı
Troya Kültür Rotası Projesi'nin Saha Çalışmaları Başladı
ÇANAKKALE'de, 2018 Troya Yılı kapsamında Troya'dan Assos'a uzanan yürüyüş ve bisiklet rotasının 120 kilometrelik ilk etabı, bu sonbaharda doğa, tarih ve kültür tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.
Emniyet Müdüründen '15 Temmuz' Resim Sergisi EMNİYET Genel Müdürlüğü'nde Polis Başmüfettişi olarak görev yapan 1'inci sınıf Emniyet Müdürü olan Ahmet Sula, Gaziantep'te 15 Temmuz anısına resi..
Güvercin Hırsızları" Saraybosna Film Festivali'nde Yarışacak Osman Nail Doğan'ın ilk uzun metraj filmi "Güvercin Hırsızları", dünya prömiyerini bu yıl 24.'sü düzenlenecek Saraybosna Film Fest..
Konya'da 2 Bin Yıllık "Sınır Gözetleme Kuleleri" Bulundu Konya'nın Karatay ilçesinde bulunan Bozdağ Milli Parkı'nda 2 bin yıl önce Roma İmparatorluğu tarafından sınır karakolu olarak inşa edi..
Tarihi Ayazmanın Suyu Şişelenip Satılıyor
Tarihi Ayazmanın Suyu Şişelenip Satılıyor
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde 1890 yılında yapılan Panagia Phaneromeni Ayazması'nın bir süre önce tamamlanan restorasyonunun ardından, açılışı yapıldı.
Gladyatörler Şehri"Nde Yeni Buluntular Muğla'nın Yatağan ilçesinde kısa süre önce restorasyonu tamamlanan, Osmanlı zamanından kalma bir caminin de yer aldığı ve "gladyatörler şehri" olarak bi..
Emniyet Müdüründen 15 Temmuz Resim Sergisi
Emniyet Müdüründen '15 Temmuz' Resim Sergisi
EMNİYET Genel Müdürlüğü'nde Polis Başmüfettişi olarak görev yapan 1'inci sınıf Emniyet Müdürü olan Ahmet Sula, Gaziantep'te 15 Temmuz anısına resim sergisi açtı.
Afgan Polis, Gaziantepte Kahve Ustası Oldu
Afgan Polis, Gaziantep'te Kahve Ustası Oldu
Afganistan'dan yaklaşık 5 yıl önce iyi bir gelecek hayaliyle Türkiye'ye göç eden 31 yaşındaki Ali Alizade, Gaziantep'te kahve ustası odu.
Gastronomi Kentinin Aşçıları "Çekirdekten" Yetişiyor Gaziantep Büyükşehir Belediyesince kentin yemek kültürünü gelecek nesillere aktarabilmek için kurulan Mutfak Sanatları Eğitim Merkezi (MUS..