30 Haziran 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

30 Haziran 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrum'da "Euphoria Troia" Defilesi İlgi Gördü Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2018'in "Troia Yılı" ilan edilmesinden yola çıkan tasarımcı Çiğdem Karavit'in hazırladığı yaz koleksiyonun..
Bayburt'ta "Kapı ve Tokmak" Sergisi Açıldı Kenan Yavuz Kültür Evi tarafından hazırlanan "Kapı ve Tokmak" sergisi ziyarete açıldı.
19. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali Başladı Zeytinburnu Belediyesince mesir macununun mucidi Merkezefendi adına düzenlenen "19. Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali" başladı.
Salda Fest Marmaris Gençlik Festivali" Konserlerle Başladı Muğla'nın Marmaris ilçesinde, 18 sanatçı ve topluluğun bir araya geleceği "Salda Fest Marmaris Gençlik Festivali" başladı.
Tunceli Doğa, Su ve Hava Sporlarında Markalaşacak Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in talimatıyla hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen "Tunceli Doğ..
Van Gölü Derinliklerinde Yeni Yapılara Ulaşıldı BİTLİS'in Adilcevaz ilçesinde Van Gölü'nün sırlarını tespit etmek amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor.
4. Uluslararası Cumalıkızık Ahududu Festivali UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve 700 yıllık geçmişiyle erken Osmanlı döneminin kırsal sivil mimari örneklerini taşıyan Bursa'nın merke..
Sırmadan İlk Türkçe Single: Belki Bir Gün
Sırma'dan İlk Türkçe Single: Belki Bir Gün
ABD'de yaşayan müzisyen SIRMA, 4 parçalık "To Love" EP'sinin ardından ilk Türkçe single'ı "Belki Bir Gün"ü müzikseverlerle buluşturdu.
Van Gölü Derinliklerinde Yeni Yapılara Ulaşıldı
Van Gölü Derinliklerinde Yeni Yapılara Ulaşıldı
BİTLİS'in Adilcevaz ilçesinde Van Gölü'nün sırlarını tespit etmek amacıyla yapılan çalışmalar devam ediyor.
14. Uluslararası Leylek Festivali" Başladı Bursa'nın Karacabey ilçesinde, bu yıl 14'üncüsü düzenlenen "Uluslararası Leylek Festivali" başladı.
Ünye Yağlı Güreşleri
Ünye Yağlı Güreşleri
Ünye ilçesinde "7. Geleneksel Ramazan Etkinlikleri" kapsamında yağlı pehlivan güreşleri düzenlendi.
Ulusal Fotoğraf Festivali "Frig Fotofest" Başladı Afyonkarahisar'ın tanıtımı amacıyla bu yıl ilki düzenlenen fotoğraf festivali "Frig Fotofest" başladı.
Tarihi İmaret Camisi Restore Ediliyor Ankara'nın Beypazarı ilçesindeki tarihi İmaret Camisi'nde restorasyon çalışmaları başlatıldı.
Ankara Markaları Altınköy'de Buluştu Altınköy Açık Hava Müzesi, Ankara'nın köklü markalarının ürünlerini tanıtmak üzere kapılarını ziyaretçilere açtı.
Evini Kütüphaneye Dönüştürdü
Evini Kütüphaneye Dönüştürdü
MANİSA'da yaşayan Selahattin Angıner (83), evinde 20 bin kitap ve dergiden oluşan kütüphane kurdu.
Finike'yi 50 Ton Portakaldan Heykelle Süslediler Antalya'nın ince kabuğu ve aromasıyla dillere destan olan "Finike portakalı" için düzenlenen festival dolayısıyla ilçe merkezi 50 ton portakal..
Mersin'de Duman Konseri MERSİN'de düzenlenen Soli Füneş Festivali kapsamında sahneye çıkan Türk rock müziği grubu Duman, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Beyaz Cennet" Rekora Koşuyor Türkiye'de en çok ziyaret edilen ören yeri olan UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Pamukkale'de bu yıl ziyaretçi sayısında rekor kırılması hedefleniyor.
Güney Ege Sahilleri Giderek Doluyor Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nin tamamlanmasıyla tatil beldeleri yeniden dolmaya başlarken, Türkiye'nin en uzun kıyı şeridine sa..
Sepet Örücülüğünü Kadınlar Ayakta Tutacak Plastik ve naylon paketlemenin yaygınlaşmasıyla unutulmaya yüz tutan sepet örücülüğü, Sakarya'nın Sapanca ilçesinde kadınların gayretiyle yaşatılıyor..
Gaziantep'te Öğrenme Şenliği Düzenlendi Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesince 10 halk eğitim merkezinin katılımıyla "Öğrenme Şenliği" düzenlendi.