29 Haziran 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

29 Haziran 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ferhat Göçerden, İzmitin Kurtuluş Gününde Muhteşem Konser
Ferhat Göçer'den, İzmit'in Kurtuluş Gününde Muhteşem Konser
İZMİT'in düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında Ferhat Göçer konser verdi.
Mersinde Duman Rüzgarı Esti
Mersin'de 'Duman' Rüzgarı Esti
MERSİN'deki 'Soli Güneş Festivali' etkinleri kapsamında sahne alan Türk rock müziğinin önemli gruplarından Duman, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
Dmitriy Monatik, Antalya'da Konser Verdi Ukraynalı şarkıcı Dmitriy Monatik, Antalya'da konser verdi.
Türk Sanatçıların Eserleri Arnavutluk'ta Sergileniyor Arnavutluk'un başkenti Tiran'da Türk sanatçıların eserlerinin yer aldığı sergi açıldı.
Çinli Gazeteciler ve Sosyal Medya Temsilcileri Kuşadası'nda Yunus Emre Enstitüsü, "Misafirimiz Olun" projesi kapsamında Çinli gazetecileri ve sosyal medya temsilcilerini Aydın'ın Kuşadası ilç..
21. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali Antalya'nın Kaş ilçesinde bu yıl 21'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali başladı.
Belediye Engellilere Tekerlekli Sandalye Verdi Niğde Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürülüğü tarafından engellilere tekerlekli sandalye hediye edildi.
18. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali Denzili'de bu yıl 18'incisi düzenlenen "Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali" kortej yürüyüşüyle başladı.
Esen Çiftinin Beşiz Sevinci Gaziantep'te 8 yıl önce evlenen Esen çifti, 2 çocuğun ardından beşiz bebeklerini kucağına almanın mutluluğunu yaşıyor.
Tarım İşçilerinin Sıcakla Mücadelesi Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde tarım işçileri, sıcak havaya rağmen ekmek parası için zorlu bir mücadele veriyor.
Nakış El Sanatları Müzesi" Açıldı Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde, çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Marmara Bölgesi'ndeki geleneksel kültürü yansıtan, yüzlerce yıllık el nakışlar..
Ordu'ya 100 Milyon Liralık Kültür Yatırımı Ordu'da, Kültür ve Turizm Bakanlığınca gerçekleştirilecek, aralarında Ordu Modern Arkeoloji Müzesi'nin de bulunduğu 100 milyon liralık 8 yatırım pro..
Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali Eskişehir'de, bu yıl ikincisi organize edilen Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali, başladı.
Kazdağları'nın Ağaçları Örgü Motiflerle Süslendi Balıkesir'in Edremit ilçesinde, Kazdağları eteklerindeki bir mahallede, gönüllü kadınlar tarafından ağaçlar örgü motiflerle giydirildi.
Ankaralılar Tatlı ve Dondurmaya Doyacak Başkentte düzenlenen Dondurma ve Tatlı Festivali kapılarını ziyaretçilere açtı.
Serebral Palsi Hastası Kenan'ın Yaşam Mücadelesi Trabzon'da, doktorların doktorların "iki yıl yaşarsa mucize olur" dedikleri serebral palsi hastası Kenan Keleş, 10 yıldır yaşam mücadelesi ver..
St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı Hatay'da, St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı kapsamında, St. Pierre Kilisesi'nde düzenlenen ayinde, barış ve kardeşlik mesajları verildi.
Mevsimlik Kayısı İşçilerinin Zorlu Mesaisi "Dünya kayısı başkenti" Malatya'daki bahçelere çalışmaya gelen mevsimlik tarım işçileri, günde 10 saat ekmek parası için mücadele ediyor.
Bolu, Türkiye'nin Su Sporları Merkezi Olacak Bolu'ya "Büyüksu Su Sporları ve Rekreasyon Alanı Projesi" kapsamında birçok su sporunun yapılabileceği kompleksin yapımı sürüyor.
Aşkların ve İmparatorların Şehri" Konuklarını Bekliyor Burdur'un Ağlasun ilçesinde "aşkların ve imparatorların şehri" olarak bilinen Sagalassos, yeni sezonda ziyaretçilerini bekliyor.
Sabahattin Ali İçin Kaldığı Cezaevinde Müze Yapılacak Tarihi Sinop Cezaevi ve Müzesi içinde, ünlü edebiyatçı Sabahattin Ali ile kadınların tarihsel gelişimini konu alan iki yeni müze yapılaca..
Gazete Kağıdından Heykel Yapıyorlar
Gazete Kağıdından Heykel Yapıyorlar
İZMİR'deki Çiğli Halk Eğitim Merkezi'nde usta öğreticilik yapan Gülcelal Yılmaz (72) kursiyerleriyle birlikte gazete atıklarından heykeller tasarlıyor.
57. Uluslararası Bursa Festivali Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından bu yıl 57'ncisi düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali" kapsamında Ankara Devlet Opera ve Balesi Mdt Güldestan..