21 Haziran 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Haziran 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
32. Uluslararası İzmir Festivali Modern dans alanında kendi yolunu başarıyla çizen, her zaman kendine özgü ve öncü bir topluluk olan Nederlands Dans Theater (NDT), 32. Uluslararası İzmir Fest..
Arnavutluk'ta "Balkan Dillerindeki Ortak Türkizmalar" Söyleşisi Arnavutluk'un başkenti Tiran'da "Balkan Dillerindeki Ortak Türkizmalar" konulu söyleşi düzenlendi.
Karadeniz'in En Büyük Gençlik Festivali Samsun'da Başladı SAMSUN'da bu yıl ikincisi düzenlenen Gençlik Festivali başladı.
Sdü Doğada Bilimsel Eğitim Verecek Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından hazırlanan "Kızıldağ Milli Parkı ve Çevresinde Doğa Eğitimi Projesi"yle katılımcılara doğada eğitim verilecek..
Türkiye, Antartika'da Bilim Üssü Kuracak" Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin önümüzdeki yıl Antartika'da bilim üssü kurabilecek ülkelerden birisi olabileceğini belirterek, "..
Askıda" BM Yarışmasında Finale Kaldı Yeşim Tonbaz'ın senaryosunu kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği "Askıda" adlı kısa film, Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Forumu ka..
Ayhan Sicimoğlu Daüde Sahne Aldı
Ayhan Sicimoğlu Daü'de Sahne Aldı
TÜRK müzisyen, gezgin, radyo ve televizyon programcısı ve perküsyon sanatçısı Ayhan Sicimoğlu, Latin All Stars Grubu ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Doğu Akdeniz Üniversitesi'nde (DAÜ) sahne aldı.
Kanyonda "Paraşütle Uçtular" Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde 39. Uluslararası Kültür ve Doğa Sporları Festivali kapsamında, sporcuların kanyonda paraşütle yaptığı atlayışlar renkli ve heyecanl..
Vali Pehlivan 'Toprak' Sergisinin Ön İzlemesine Katıldı
Vali Pehlivan "Toprak" Sergisinin Ön İzlemesine Katıldı
Türk seramik sanatçısı Alev Ebuzziya’nın modern seramik formları ile geleneksel üretimi buluşturan eserlerinin yer aldığı “Toprak” sergisinin ön izlemesi Baksı Müzesi’nde gerçekleştirildi.
Van'da Kaçak Avcılıkla Mücadele Van'ın Muradiye ilçesinde kaçak avlanan 6 ton 400 kilo inci kefali ele geçirildi.
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne Doğru Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla 6-8 Eylül'de düzenlenecek Uluslararası Altın Safran B..
Bora Uzerin Elektronik Müzik Projesi Dünya Platformunda
Bora Uzer'in Elektronik Müzik Projesi Dünya Platformunda
Çok yönlü müzisyen Bora Uzer, bu sefer de elektronik setiyle yurtdışında dikkat çekiyor...
Engelli Bireyler Dokuma Tezgahında El Sanatlarını Geliştiriyor SAMSUN Engelli Kadınlar Derneği'nde (SAKDER) açılan çarpana- kilim dokuma kursunda engelli kadınlar, üretime katkı yaparak toplu..
Nallıhan Kuş Cenneti 5. Foto Safari Yarışması" Sonuçlandı Nallıhan Kuş Cenneti'nde bu yıl beşincisi düzenlenen Foto Safari Yarışması sonuçlandı.
Türkiye'nin Turizm Açısından Geleceği Çok Parlak" Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, Türkiye'nin turizm açısından geleceğinin çok parlak olduğunu söyledi.
Engelli Bireyler Dokuma Tezgahında El Sanatlarını Geliştiriyor
Engelli Bireyler Dokuma Tezgahında El Sanatlarını Geliştiriyor
SAMSUN Engelli Kadınlar Derneği'nde (SAKDER) açılan çarpana- kilim dokuma kursunda engelli kadınlar, üretime katkı yaparak topluma kazandırılıyor.
10 Metrekarelik Dükkanında Yarım Asırdır Ter Döküyor Giresun'da 52 yıl önce açtığı dükkanında mum ışığıyla iş yetiştirmeye çalışan ayakkabı ustası Muhammet Çalık, işlerin azalmasına rağmen me..
Trabzon'da Kültür Sanat Trabzon Devlet Tiyatrosu "Geveze Berber" oyununu izleyicilerin beğenisine sunacak.
Ressam Nejdet Vergili'nin Eserleri Sanatseverlerle Buluştu TUVALLERİNDE hayal ile gerçeği birleştiren ressam Nejdet Vergili'nin kişisel resim sergisi sanatseverlerle buluştu.
Bursa Festivali'nde 57'nci Yıl Heyecanı Mfö Konseriyle Başladı BURSA'da, '57'nci Uluslararası Bursa Festivali', Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve usta sanatçılar Mazhar Fuat Özkan'ın (..
Ressam Nejdet Vergilinin Eserleri Sanatseverlerle Buluştu
Ressam Nejdet Vergili'nin Eserleri Sanatseverlerle Buluştu
TUVALLERİNDE hayal ile gerçeği birleştiren ressam Nejdet Vergili'nin kişisel resim sergisi sanatseverlerle buluştu.
57. Uluslararası Bursa Festivali" Başladı Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından bu yıl 57'ncisi düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, Mazh..
Mudurnu'da Sağanak Bolu'nun Mudurnu ilçesinde etkili olan sağanağın ardından doğadaki canlılar ve çiçekler büyüleyen bir güzellik ortaya koydu.
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 8 film vizyona girecek.