9 Eylül 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Eylül 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Sona Erdi Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, ünlü Tunuslu udi, şarkıcı ve besteci Dhafer Youssef'un sahne almasıyla s..
Malatya'da Bir Ton Dondurma Dağıtıldı Malatya'da "2'nci Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali" kapsamında vatandaşlara 1 ton dondurma dağıtıldı.
Kütahya'da Pita Şenliği Kütahya Çayca Köyü Bosna Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince 8. Geleneksel Pita (Boşnak böreği) Şenliği yapıldı.
Fahir Atakoğlu'ndan Antalya'ya Özel Beste Sözü 19'UNCU Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin 8. gününde piyanist Fahir Atakoğlu ve şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Ork..
Sarıgölde Buray Rüzgarı
Sarıgöl'de Buray Rüzgarı
Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde düzenlenen 12. Geleneksel Sultani Üzüm Festivali kapsamında sahne alan Türk pop müziğinin sevilen ismi Buray, Sarıgöllülere unutulmaz bir gece yaşattı.
Belediye Başkanı Piknikçilerin Çöpünü Topladı Şanlıurfa'nın Haliliye Belediyesi Başkanı Fevzi Demirkol, beraberindeki gençlerle kent merkezindeki bir ormanda piknikçiler tarafından atılan yak..
Bir Dönemin Büyük Ticaret Merkezi: Muğla Arastası Bir dönemin büyük ticari bölgesi kabul edilen tarihi Muğla Arastası, şehrin tüm temel ihtiyaçlarının karşılandığı 100'ü aşkın dükkanla, bugün..
Ziynet Sali Beylikdüzü'nde Konser Verdi Beylikdüzü Belediyesi'nin düzenlediği 5. Barış ve Sevgi Buluşmaları'nda sahne alan Ziynet Sali, şarkılarıyla sevenlerine unutulmaz bir müzik ziyafeti s..
Ceviz Kabuklarını Süs Eşyasına Dönüştürüyor Emekli olduktan sonra Balıkesir'in Edremit ilçesine yerleşen 62 yaşındaki Süleyman Yücel, ceviz kabuklarını birbirinden ilginç hediyelik eşyaya dön..
Fahir Atakoğlu'ndan Antalya'ya Özel Beste Sözü 19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 8'inci gününde, Fahir Atakoğlu ve Şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrasını ağ..
4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu devam ediyor.
Kula Jeoparkı'na İlgi 5 Yılda 11 Kat Arttı UNESCO Global Jeopark Ağı içerisinde Türkiye'yi temsil eden Kula Jeoparkı'na ilgi 5 yılda 11 kat arttı.
Babamın Ceketi" Adana Film Festivali'nde Prömiyer Yapacak - İstanbul "Mandıra Filozofu", "Yengen ve Şengen", "Yaşamak Güzel Şey" gibi filmlere imza atan Müfit Can Saçıntı'nın yönetmenliğini ü..
25. Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru Adana'da, bu yıl 22-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek 25. Uluslararası Adana Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda ge..
Anadolu Ateşi, Kapadokya'da Yandı ANADOLU'nun binlerce yıllık medeniyetini, folklorla dünyaya tanıtan Anadolu Ateşi grubu, peribacalarıyla ünlü Kapadokya Bölgesi'ndeki ilk gösterisini sundu.
Fahir Atakoğlundan Antalyaya Özel Beste Sözü
Fahir Atakoğlu'ndan Antalya'ya Özel Beste Sözü
19'UNCU Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nin 8. gününde piyanist Fahir Atakoğlu ve şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası konser verdi.
İnşaatta Fıstık Kabuğu Dönemi Mutfağıyla ünlü Gaziantep'te, yemeklerden tatlılara birçok alanda kullanılan Antep fıstığı, çöpe atılan kabuklarıyla da artık duvarlara farklı bir görünüm kazand..
Babamın Ceketi" Adana Film Festivali'nde Prömiyer Yapacak "Mandıra Filozofu", "Yengen ve Şengen", "Yaşamak Güzel Şey" gibi filmlere imza atan Müfit Can Saçıntı'nın yönetmenliğini üstlendiği "..
Gaziantep'in Tarihi Avm'leri "Bedestenler" Gaziantep'te geçmişte ticari hayatın merkezi olan Zincirli ve Kemikli bedestenleri, yapılan restorasyonlar sayesinde günümüzde de canlılığını koruyo..
Evini Eski Eşyalarla Müzeye Dönüştürdü BAYBURT'un Ballıkaya köyünde evini geleneksel mimari yapıya uygun restore eden Ömer Keleş (50), topladığı eski günlük yaşamda kullanılan araç ve gereçle..
Rhodiapolis Antik Kenti Canlandı ANTALYA'nın Kumluca ilçesindeki Rhodiapolis Antik Kenti'nde Yeşilçam müzikleri ve şiir dinletisiyle fotoğraf sergisi düzenlendi.
Haluk Hepkon: Türkiye'nin Şimdiye Kadarki Baskı Rekorunu Kıracağız – ARTAN döviz kurlarından etkilenen sektörlerden biri de yayıncılık. Bu alandaki güncel durumu "Devletin şu anki duruma müda..
Haluk Hepkon: Türkiyenin Şimdiye Kadarki Baskı Rekorunu Kıracağız
Haluk Hepkon: Türkiye'nin Şimdiye Kadarki Baskı Rekorunu Kıracağız
– ARTAN döviz kurlarından etkilenen sektörlerden biri de yayıncılık. Bu alandaki güncel durumu "Devletin şu anki duruma müdahale etmesi lazım.
Evini Eski Eşyalarla Müzeye Dönüştürdü
Evini Eski Eşyalarla Müzeye Dönüştürdü
BAYBURT'un Ballıkaya köyünde evini geleneksel mimari yapıya uygun restore eden Ömer Keleş (50), topladığı eski günlük yaşamda kullanılan araç ve gereçleri de sergilemeye başladı.
Uluslararası Olimpos Kültür ve Edebiyat Festivali Uluslararası Olimpos Kültür ve Edebiyat Festivali kapsamında, müzik ve şiir dinletisi etkinliği gerçekleştirildi.
Yazar Ayşe Kulin, Bodrum'da Okurlarıyla Buluştu Yazar Ayşe Kulin, Muğla'nın Bodrum ilçesinde okurlarıyla buluştu.
Viyana'da Kültürler Arası Diyalog Etkinliği Viyana Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Viyana Belediyesi tarafından farklı kültürlerin tanıtılması amacıyla ilki geçen yıl düzenlenen kültürler arası d..
Bodrum Oda Orkestrası 10. Kuruluş Yılı Konseri" Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Bodrum Oda Orkestrası" kuruluşunun 10'uncu yılı kapsamında verdiği konsere sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.