8 Eylül 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

8 Eylül 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" Sona Erdi UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla yapılan, "1..
Ayvalık Kültür ve Sanat Festivali İstanbul'dan gelen klasik otomobil tutkunları Ayvalık Belediyesince bu yıl 14'üncüsü düzenlenen "Kültür ve Sanat Günleri" kapsamında bir araya geldi.
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" Başladı UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve Korumacılık" temasıyla yapılan "19.
Gezginfest Van'da Rengarenk Etkinlik VAN Gölü kıyısında dün başlayan ve yarın sona erecek olan, Doğu'nun ilk ve tek gençlik müzik festivali 'GezginFest Van'da etkinlikler kapsamında 'Colorzes..
Gezginfest Vanda Rengarenk Etkinlik
Gezginfest Van'da Rengarenk Etkinlik
VAN Gölü kıyısında dün başlayan ve yarın sona erecek olan, Doğu'nun ilk ve tek gençlik müzik festivali 'GezginFest Van'da etkinlikler kapsamında 'Colorzest Partisi' düzenlendi.
Pişmiş Toprak Sempozyumuna Katılan Sanatçılar Heykel Yapıyor
Pişmiş Toprak Sempozyumu'na Katılan Sanatçılar Heykel Yapıyor
ESKİŞEHİR'de Tepebaşı Belediyesi'nin bu yıl 12'ncini gerçekleştirdiği Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu'na katılan 5'i yabancı, 10 sanatçı, heykeller yapıyor.
Gezginfest Vanda Binlerce Kişi Eğlendi
Gezginfest Van'da Binlerce Kişi Eğlendi
DOĞU'nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olan 'GezginFest Van'ın ilk gününde 50 bini aşkın doğa ve kamp tutukunu, verilen konserlerde geç saatlere kadar eğlendi.
Tekirdağda Ressam İbrahim Balaban Müzesi Açıldı
Tekirdağ'da Ressam İbrahim Balaban Müzesi Açıldı
TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi, Nazım Hikmet'in cezaevi arkadaşı ressam İbrahim Balaban'ın belediyeye bağışladığı tabloları ve kişisel dokümanlarından oluşan Ressam İbrahim Balaban Müzesi, törenle ziyarete açıldı.
Hayvanlar ve Biz Sergisi Miamide Açılıyor
Hayvanlar ve Biz' Sergisi Miami'de Açılıyor
SOSYAL sorumluluk sergisi 'Hayvanlar ve Biz' 12-17 Eylül tarihlerinde Miami Başkonsolosluğu ev sahipliğinde dünya yolculuğuna başlayacak.
En İyi Avrupa Pulu" İçin Destek İstedi Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Avrupa Posta İşletmeleri'nin hazırladığı özel pullar yarışmasında, bu yıl Türkiye'yi temsil eden Uzunköprü'nün ..
Kazakistan'da Aile Günü Etkinlikleri Kazakistan'ın başkenti Astana'da yarın kutlanacak Aile Günü kapsamında düzenlenen kültürel etkinliklerde Türk el sanatları ve geleneksel oyunları tanıtıld..
Mutlu Şehir" Sinop'ta Yeni Hedef İnanç Turizmi Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olan ve yıllık ortalama 1 milyo..
Recep İvedik 6"Nın Karacabey Longozu'ndaki Çekimleri Başladı Ünlü komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar'ın başrolünü üstlendiği "Recep İvedik 6" filminin, Karacabey Longozu'ndaki çekimlerine başl..
Zorba, Aspendos'ta Sergilenecek Devlet Opera ve Balesi (DOB) Genel Müdürlüğünce düzenlenen 25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde "Zorba" balesi sergilenecek.
Manisa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlandı Manisa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Apollon Tapınağı Mitolojik Farelerine Kavuştu
Apollon Tapınağı Mitolojik Farelerine Kavuştu
Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar köyünde bulunan ve mitolojiye göre 2 bin yıl önce Apollon Smintheus Kutsal Alanı'nda yaşadığı rivayet edilen fareler, minyatür heykellerle canlandırılarak tapınağın...
Mardin'de "Göçebe Tuvaller" Sergisi Açıldı Mardin'de 25 sanatçının bir araya gelerek açtığı, "Göçebe Tuvaller" resim sergisi, sanatseverlerle buluştu.
Dört Elti 70'inden Sonra Okuryazar Oldu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında Düzce'de açılan kursa başvuran en küçüğü 72, ..
Beylikdüzü'nde Haluk Levent Fırtınası Esti – BEYLİKDÜZÜ'NDE düzenlenen 5'inci Barış ve Sevgi Buluşmaları'nda Haluk Levent sahne aldı.
Arslantepe'deki Kazılarla "Devlet Sistemi"Nin İzi Sürülüyor Anadolu topraklarının zengin tarihi kültürünü yansıtan ve Anadolu'da ilk şehir devletinin kurulmasına sahne olan Malatya'daki Arsla..
Tarihi Kundupoğlu Konağı Restorasyonla Canlanacak Trabzon'da sivil mimarinin en eski örneği olan Kundupoğlu Konağı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce restore edilerek turizmin hizmetine sunula..
Beylikdüzünde Haluk Levent Fırtınası Esti
Beylikdüzü'nde Haluk Levent Fırtınası Esti
– BEYLİKDÜZÜ'NDE düzenlenen 5'inci Barış ve Sevgi Buluşmaları'nda Haluk Levent sahne aldı.
Yöresel Dokumacılığı Yaşatmaya Çalışıyorlar Antalya'nın İbradı ilçesinde, geçmişi 300 yılı bulan yöresel dokumacılık kadınlar tarafından yaşatılıyor.
Mühendislik Harikası" Aspendos Asırlara Meydan Okuyor Antalya'da günümüze kadar ayakta kalmış ender antik tiyatrolardan birine ve su kemerlerine sahip Aspendos Antik Kenti, asırlara meydan ok..
Pabucun Dama Atıldığı" Tarihi Çarşı Zamana Direniyor Karabük'ün tarihi evleriyle ünlü, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki ilçesi Safranbolu'da 1661'de kurulan ve Osmanlı döneminde ordu için aya..
Düzce'de Arı ve Bal Festivali Yapıldı Düzce'nin Yığılca ilçesinde düzenlenen Arı ve Bal Festivali'nde renkli görüntüler oluştu.
15. Geleneksel İncir ve Kültür Festivali Aydın'ın İncirliova ilçesinde düzenlenen 15. Geleneksel İncir ve Kültür Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
Belgesel Film Festivalinde İlyas Yalçıntaş Rüzgarı
Belgesel Film Festivali'nde İlyas Yalçıntaş Rüzgarı
Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, bu yıl 19’uncusu düzenlenen ‘Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’ kapsamında ünlü şarkıcı İlyas Yalçıntaş sahne aldı.
Festivalde İlyas Yalçıntaş Rüzgarı Esti
Festivalde İlyas Yalçıntaş Rüzgarı Esti
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, bu yıl 19'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali' kapsamında ünlü şarkıcı İlyas Yalçıntaş sahne aldı.
Bodrumda Ayhan Sicimoğlu İle Hayranlarını Buluşturdu
Bodrum'da Ayhan Sicimoğlu İle Hayranlarını Buluşturdu
Bodrum Caz Festivali sponsorlarından Barbaros Reserve Residences managed by Kempinski ev sahipliğinde 7 Eylül akşamı Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars konseri gerçekleşti.
Çin'de 130 Milyon Yıllık Dinozor Fosili Kalıntıları Bulundu Çinli bilim insanlarının 130 milyon yıl öncesine ait dinozor fosili kalıntıları keşfettiği bildirildi.