8 Eylül 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

8 Eylül 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye ve Sudan Arasındaki Anlaşmalar Sudan Maliye Bakanı Muhammed Osman er-Rikabi, ülkesi ile Türkiye arasında imzalanan anlaşmaların uygulanmasına ilişkin bir yol haritası çizildiğini beli..
Çevre Bakanı Kurum: Kentsel Dönüşümü 'Yerinde' Yapmak İstiyoruz
Çevre Bakanı Kurum: Kentsel Dönüşümü "Yerinde" Yapmak İstiyoruz
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Kentsel dönüşüm bizim için önemli. Kentsel dönüşümde yoğunluk artışıyla değil, mevcutta, yerinde dönüşümle, vatandaşımızın gönül esasına dayalı dönüşümle yapmak istiyoruz" dedi.
Şimdi Hem Ruslarla Hem de İranlılarla Yoğun Çaba İçindeyiz'
Şimdi Hem Ruslarla Hem de İranlılarla Yoğun Çaba İçindeyiz"
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Şimdi hem Ruslarla hem de İranlılarla yoğun çaba içindeyiz.
Dünya Tahran Zirvesini Böyle Gördü
Dünya Tahran Zirvesini Böyle Gördü
Tahran Zirvesi Avrupa basınında Türkiye'nin ateşkes çağrısıyla yer buldu.
Zırhlı Personel Taşıyıcılar Sınırda
Zırhlı Personel Taşıyıcılar Sınırda
Suriye sınırındaki birliklere takviye amaçlı gönderilen zırhlı personel taşıyıcılar ve askeri araçlar, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine ulaştı.
Kahveyi Hayatın Merkezine Koyan İtalyanlar Starbucks'ı Nasıl Karşıladı? Dünya çapında 29 bin şubesi olan Starbucks İtalya için neden bu kadar bekledi?
Türkiye-Rusya ve İran Yerel Para Birimi Kullanacak
Türkiye-Rusya ve İran Yerel Para Birimi Kullanacak
Türkiye-Rusya ve İran yerel para birimleriyle ticaret yapma konusunda anlaştı.
Trump'tan Apple'a "Abd'de Üretim" Çağrısı WASHINGTON (AA) – ABD Başkanı Donald Trump, Apple ürünlerinin Çin'e uygulanabilecek devasa gümrük tarifleri nedeniyle artabileceğini belirterek, "Bun..
Hisarcıklıoğlu, İznikte Kapalı Olan Müzeyi Gezdi
Hisarcıklıoğlu, İznik'te Kapalı Olan Müzeyi Gezdi
TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Bursa'nın İznik ilçesinde, 6 yılı aşkın süredir kapalı olan İznik Nilüfer Hatun İmarethanesi Müzesi'ni gezdi.
AB Gayriresmi Ekonomi ve Maliye Bakanları Toplantısı Sona Erdi Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskin, Avrupa'nın daha modern vergi sistemine ihtiyaç duyduğunu bel..
Batı Karadeniz'de Balık Bolluğu Batı Karadeniz'in en önemli liman kenti olan Düzce'nin Akçakoca ilçesinde, balık bolluğu yaşanıyor.
Ülkemizi ve Birçok Dünya Ülkesini Besleyecek Konumdayız" Dicle Un Sanayicileri Derneği Başkan Veysi Duyan, Türkiye'de un kıtlığınin olmadığını belirterek, birçok dünya ülkesini besleyecek kon..
2023'te Milli Gelirin Yüzde 8'ini Turizm Oluşturacak" Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, muhtemelen Türkiye'nin bu yılki milli gelirinin yüzde 4'ünün turizm gelirlerinden oluşacağını ..
Ereğlide Tarım ve Hayvancılık Fuarı Sona Erdi
Ereğli'de Tarım ve Hayvancılık Fuarı Sona Erdi
Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi tarafından organize edilen ve üç gün boyunca devam eden 3. Tarım ve Hayvancılık Fuarı sona erdi.
Didim'de Modifiye Festivali AYDIN'ın Didim ilçesinde düzenlenecek Didim Tuning Modifiye Festivali için kente gelen modifiyeli araçlar, sergilenmeye başlandı.
Didimde Modifiye Festivali
Didim'de Modifiye Festivali
AYDIN'ın Didim ilçesinde düzenlenecek Didim Tuning Modifiye Festivali için kente gelen modifiyeli araçlar, sergilenmeye başlandı.
BDDK'dan Swap İşlemleriyle İlgili Açıklama Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), swap işlemlerle ilgili açıklama yaptı.
Bddk: "Swap Dışındaki Türev İşlemlerin Toplamının Banka Özkaynaklarının Yüzde 25'i Geçemeyeceğine... BDDK: "Swap dışındaki türev işlemlerin toplamının banka özkaynaklarının yüzde 25'i geçemey..
Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları İşe Başladı
Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mezunları İşe Başladı
Adıyaman’ın Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İsotlar Grup arasında imzalanan mesleki eğitimde işbirliği protokolü kapsamında, bu yıl ilk mezunlarını veren Motorlu Araçlar Teknolojisi alanı...
Un Sanayicileri: 'Türkiyede Un Kıtlığı Yok'
Un Sanayicileri: "Türkiye'de Un Kıtlığı Yok"
Dicle Un Sanayicileri Derneği (DUNSAD) Başkanı Veysi Duyan, un ihracatı kısıtlaması ile ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’de un kıtlığı olmadığını söyledi.
Türk Turizminde Dönüşüm Turizm 4.0 Zirvesi'
Türk Turizminde Dönüşüm Turizm 4.0 Zirvesi"
Muğla'da, Türk turizm sektöründe dönüşümün ele alındığı Turizm 4.0 Zirvesi yapıldı.
Ekmeğe En Az Yüzde 30-40 Zam Yapılmalı'
Ekmeğe En Az Yüzde 30-40 Zam Yapılmalı"
Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Başkanı Kavuncu, "Ekmeğe, son girdilerle birlikte yüzde 30 ile yüzde 40 arasında zam yapılması gerekmektedir" dedi.
Turizm Bakanı Ersoy: Bedava Yer Tahsisine Karşıyım
Turizm Bakanı Ersoy: Bedava Yer Tahsisine Karşıyım
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "(Turizmde yer tahsisi) Ben bir şeylerin bedavaya verilmesine karşıyım. Zamanında bedava verilen yatırımların uzatılması talebi yapılıyor.
Türk Turizminde Dönüşüm Turizm 4.0 Zirvesi" Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Türk Turizminde Dönüşüm Turizm 4.0 Zirvesi" düzenlendi.
Kayso Ekonomi Buluşmaları Yapıldı
Kayso Ekonomi Buluşmaları Yapıldı
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) tarafından düzenlenen Ekonomi Buluşmaları’nda konuşan Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER) İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr.
Lapseki'de Yol Çalışmaları Lapseki Belediyesi tarafından gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından üst yapı çalışmalarına geçildi.
Ekmek Fiyatı Tartışması Türki·ye Ekmek Üreti·ci·leri· Federasyonu Başkanı Murat Kavuncu, "Ekmeğe, son girdilerle birlikte yüzde 30 ile yüzde 40 arasında zam yapılması gerekmektedir.
Kapıkulede 10 Kilometrelik Tır Kuyruğu
Kapıkule'de 10 Kilometrelik Tır Kuyruğu
Yurt dışına çıkmak için bekleyen TIR'ların oluşturduğu kuyruk 10 kilometreyi buldu.
Osmaneli'ye "Atık Yağ" Fabrikası Yapılıyor Bilecik'in Osmaneli ilçesinde atık yağların toplanması için yapılacak fabrikanın hafriyat çalışması başladı.
Bir Şey ya Değerinde Gidecek ya da Gitmeyecek'
Bir Şey ya Değerinde Gidecek ya da Gitmeyecek"
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm yatırımları için yer tahsislerine ilişkin yasal düzenleme yapacaklarını belirterek "Ben bir şeylerin bedavaya verilmesine karşıyım. Zamanında bedava verilen yatırımların...
İstanbulda Kuvvetli Yağış, Toplu Taşımada Aksama
İstanbul'da Kuvvetli Yağış, Toplu Taşımada Aksama
İstanbul'un bazı bölgelerinde ani İstanbul'un bazı ilçelerinde aniden bastıran sağanak yağmur ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi.
Sardalyanın Fiyatı Bir Haftada Yarıya Düştü ÇANAKKALE'de, 1 Eylül itibariyle sona eren av yasağının ardından balıkçı tezgahlarında bollaşan sardalyanın fiyatı bir hafta içinde yarıdan fazla d..
Ticaret Bakanlığı'ndan İkinci El Motorlu Taşıtları Hakkında Yapılan Yönetmelik Değişikliğine... Ticaret Bakanlığı, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarının motorlu kara taşıtı ticareti ile i..
Bodrumun Milyon Euroluk Misafirleri
Bodrum'un Milyon Euroluk Misafirleri
Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Bodrum, maviyle yeşilinin buluştuğu koyları ve marinalarında, milyon euroluk yatlara ev sahipliği yapıyor.
Bakanlar, Sular Altında Kalacak Yusufeli'ni Havadan İnceledi ULAŞTIRMA ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Artvin'de, baraj ve hidroelektrik san..
» 1 2 3 4