6 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

6 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Başladı KARABÜK'ün Safranbolu ilçesinde, 'Mahalle Kültürü' temasıyla bu yıl 19'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Fes..
Bodrum Caz Festivali Bodrum Caz Festivali, Bahçeşehir Üniversitesi Genç Caz Orkestrası'nın konseriyle devam etti.
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Başladı
Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali Başladı
KARABÜK'ün Safranbolu ilçesinde, 'Mahalle Kültürü' temasıyla bu yıl 19'uncusu düzenlenen 'Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali' açılış programı ile başladı.
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" Başladı UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel ..
Gurbetçi Ailenin Oğlundan Büyük Başarı Almanya'da geçen yıl düzenlenen Mozart Ödülü'nü kazanan 13 yaşındaki Ali İnsan, geldiği memleketi Malatya'da müzikle ilgili hedeflerini anlattı.
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali'nde, ünlü besteci ve piyanist Fahir Atakoğlu sahne alacak.
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali"
Bir dönemin ünlü dizisi "Bizimkiler"de "Ali" karakterini canladıran Atılay Uluışık, "Eskiden televizyonda yapılan işler alakart bir restorana gidip sipariş verip, yemek yemeğe benziyordu.
Van Gölü'nün Sırları" Akdamar Adası'nda Sergilendi Van'daki Akdamar Adası'nda, Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan'ın 25 yıl boyunca Van Gölü'nde çektiği fotoğraflar sergilendi.
Malatya'da "4. Ulusal Resim Yarışması" Sonuçlandı Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen 4. Ulusal Resim Yar..
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali" Kurtlar Vadisi dizisinde uzun yıllar "Nazife Anne" karakterini canlandıran sanatçı Serpil Tamur, sosyal hayatta kendisinin, oynadığı rol..
Elgiz Müzesinde 10. Teras Sergisi: 'Başka Bir Tepeden!'
Elgiz Müzesi'nde 10. Teras Sergisi: "Başka Bir Tepeden!"
İyilik İçin Sanat Derneği üyelerinin her hafta düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği sanat buluşmalarının 165. durağı Türkiye'nin ilk çağdaş sanat müzesi olan Elgiz Müzesi oldu.
Rum Bakkala Ait 130 Yıllık Veresiye Defteri Müzede Bursa Göç Tarihi Müzesi'nde sergilenen, mübadele döneminde Tirilye'den göç eden Rum bir bakkalın 1880'li yıllara ait veresiye defteri, ziyar..
Adana'da Film Festivali Heyecanı ADANA'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek 'Uluslararası Adana Film Festivali', 22-30 Eylül tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.
Midyat'taki Sığınmacı Kampı Boşaltılıyor Mardin'in Midyat ilçesinde kapatılan geçici barınma merkezindeki Suriyeli sığınmacılar, Kahramanmaraş ve Kilis'e naklediliyor.
1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali'ne Doğru İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdür Vekili Aytül Büyüksaraç, "Zorba" balesi ile başlayacak 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali'ni..
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel Miras ve ..
Vehbi Koçun Büyükderedeki Evinde Özel Bir Sergi!
Vehbi Koç'un Büyükdere'deki Evinde Özel Bir Sergi!
Anadolu'nun son gezginleri arasında gösterilen ABD'li fotoğraf sanatçısı ve koleksiyoncu Josephine Powell'ın 2007 yılında Vehbi Koç Vakfı'na bağışladığı kilim koleksiyonundan bir seçki Vehbi Koç Büyükdere Evi'nde...
Orkestra Şefi Aykal: Sanat ve Halk Müziği, Klasik Müzikle Çatışmaz
Orkestra Şefi Aykal: Sanat ve Halk Müziği, Klasik Müzikle Çatışmaz
TÜRKİYE'de klasik müziğe yön veren isimlerden biri olan orkestra şefi Gürer Aykal, hayatının hiçbir döneminde sanat müziğinin de halk müziğinin de klasik müzikle çatışması olmadığını belirterek, "Bazı insanlar...
Adanada Film Festivali Heyecanı
Adana'da Film Festivali Heyecanı
ADANA'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek 'Uluslararası Adana Film Festivali', 22-30 Eylül tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak.
25. Uluslararası Adana Film Festivaline Doğru Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 25. Uluslararası Adana Film Festivali ile ilgili, "Festivale gölge düşürecek, sanatın önüne geçe..
Başkan Çerçioğlu: 'Gençlerimizle Gurur Duyuyorum'
Başkan Çerçioğlu: "Gençlerimizle Gurur Duyuyorum"
AYDIN (İHA) – Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünü Teoman konseriyle kutladı.
Afad Gönüllülük Sistemi Tanıtım ve İletişim Çalıştayı AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, sivil toplum kuruluşlarındaki (STK) gönüllülerin aynı zamanda birer AFAD gönüllüsü olmasını istediklerini ..
Divanhana ve Suzan Kardeş Türkiyede İlk Kez Birlikte Sahne Alacak
Divanhana ve Suzan Kardeş Türkiye'de İlk Kez Birlikte Sahne Alacak
- SEVİLEN yorumcu Suzan Kardeş, dünyaca ünlü Divanhana Grubu ile birlikte 12 Eylül'de sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.
Bulduğu Ağaç Parçalarını Makete Dönüştürüyor
Bulduğu Ağaç Parçalarını Makete Dönüştürüyor
Zonguldak'ta yaşayan 66 yaşındaki Muhammet Akçadoğan, bulduğu ağaç parçalarını ahşap oyma sanatıyla işleyerek çeşitli figürlerde eserler ortaya çıkarıyor.
Höyükten "Denizli Tekstili"Ne Işık Tutacak Buluntular Çıktı Denizli'nin Çivril ilçesindeki Beycesultan Höyüğü'ndeki kazılarda 3 bin 600 yıllık olduğu tahmin edilen tekstil ürünleri ve dokuma ..
Doğu Karadeniz'in Turizm Gözdesi "Sümela" UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Sümela Manastırı, Doğu Karadeniz'de turistlerin ilk ziyaret ettiği mekanların başında geliyor.
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek.
Zurna Üstatlar Fethiyede Buluştu
Zurna Üstatlar Fethiye'de Buluştu
Muğla’da Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve zurna üstatlarını bir araya getiren 4. Uluslararası Zurnazen Festivali, Muğla’nın Fethiye ilçesinde devam ediyor.