5 Eylül 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

5 Eylül 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Kazan Müslüman Sinema Festivali'nde İş Birliği Anlaşması Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nde dün başlayan 14. Uluslararası Kazan Müslüman Film Festivali çerçevesinde Türk D..
8. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Doğru Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8. düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Malatya Film ..
Neşet Ertaş'ın Yeğeninin Kaçırıldığı İddiası Ünlü halk ozanı Neşet Ertaş'ın evlenme vaadiyle kaçırıldıktan sonra şiddet gördüğü iddia edilen 16 yaşındaki yeğeni, İzmir'de yaşayan ailesinin po..
17. Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali Manavgat Belediyesi tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenecek Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali, 15-23 Eylül tarihlerinde yapılac..
Ayvalıkta 14üncü Kültür Sanat Günleri Başladı
Ayvalık'ta 14'üncü Kültür Sanat Günleri Başladı
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Kültür Sanat Günleri, 'Ayvalık'ta yaşayan sanatçılar' karma fotoğraf sergisi' ile başladı.
Akbank Caz Festivali Başlıyor
Akbank Caz Festivali Başlıyor
Kurulduğu günden bu yana sanatı ve sanatçıyı destekleyen Akbank'ın en uzun soluklu kültür sanat projelerinden Akbank Caz Festivali, yepyeni ritim ve renkleri içeren zengin programı ile 28. kez şehri caz haline...
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamındaki Genç Yetenekler Piyano Yarışması'nın birincileri belli oldu.
Oluz Höyükte 2 Bin 500 Yıllık Pers Sarayı Bulundu
Oluz Höyük'te 2 Bin 500 Yıllık Pers Sarayı Bulundu
Amasya'nın Göynücek ilçesindeki Oluz Höyük kazılarında, 2 bin 500 Yıllık Pers sarayına ait, apadana denilen sütunlu kabul salonu ile taht salonu ortaya çıkarıldı.
Piyanist Gülsin Onay Adına Beste Yarışması Süleymanpaşa Belediyesi, müzik otoriterilerinin ilk dönemlerinde "harika çocuk" olarak nitelediği Gülsin Onay adına beste yarışması düzenledi.
Prof. Dr. Dönmez: Pers Kentinin Altında Çok Büyük Bir Hitit Kenti Var AMASYA'da Oluz Höyük arkeolojik kazılarına ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim..
Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" Başvurular Başladı İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl dördüncüsü takdim edilecek "Talat Sait Halman Çeviri Ödülü" başvuruları başladı.
İkü 4. İstanbul Tasarım Bienali'nde 4. İstanbul Tasarım Bienali'nin bu yılki sponsoru İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), bienal odağında sekiz temadan biri olan "Akdeniz ve Göç" konusunu mer..
Midyat'ta Festival Hazırlığı Mardin'in Midyat ilçesinde 12-14 Ekim'de düzenlenecek 1. Uluslararası Midyat Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları sürüyor.
Hoşgörü Kentinin Göz Bebeği: Uzun Çarşı Farklı din, mezhep ve etnik kültürden insanların bir arada asırlardır barış, hoşgörü, kardeşlik ve uyum içerisinde yaşadığı Hatay'ın önemli simgelerind..
Batman'da Gazetecilere Yönelik Eğitim Programı Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile Batman Çalışan Gazeteciler Cemiyeti gazetecilere yönelik eğitim programı düzenledi.
Halfeti'de Turizme "Havadan" Destek Fırat Nehri üzerine yapılan Birecik Barajı nedeniyle bir bölümü sular altında kalan, tarihi taş evleri ve doğal güzellikleriyle Güneydoğu'nun "saklı cennet..
Prof. Dr. Dönmez: Pers Kentinin Altında Çok Büyük Bir Hitit Kenti Var
Prof. Dr. Dönmez: Pers Kentinin Altında Çok Büyük Bir Hitit Kenti Var
AMASYA'da Oluz Höyük arkeolojik kazılarına ilişkin değerlendirmede bulunan İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Amasya Oluz Höyük Kazı Başkanı Prof. Dr. Şevket Dönmez, "Bu sene kazılarda Hitit dönemine...
Ticaretin Kalbi 500 Yıllık Tarihi Çarşıda Atıyor Türkiye'nin en büyük çarşıları arasında yer alan Kahramanmaraş'taki tarihi Kapalı Çarşı, yaklaşık 500 yıldır canlılığını koruyor.
Konyaaltı Sahilinde Küba Rüzgarı Esecek ‘19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ kapsamında ünlü İspanyol piyanist İvan “Melon”, 6 Eylül Perşembe akşamı Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda sahne..
Ms Hastasının Yol Sorunu Rize'nin İkizdere ilçesinde yaşayan ve MS hastalığından dolayı yürüyemeyen Nejla Baş Meraloğlu'nun evine yol bağlantısı sağlanması için Valilik nezdinde girişimler sü..
Ayakkabı Bağcıkları El Bileklerini Süslüyor Renkli spor ayakkabılar için üretilen ayakkabı bağcıkları, kalın ve hacimli yapılarıyla gençlerin elinde çeşitli örgü ve düğüm teknikleri kullanıla..
Abdullah Erkalin Maxi Single Albümü 5 Eylül de Çıkıyor
Abdullah Erkal'in Maxi Single Albümü 5 Eylül de Çıkıyor
Sanatçı Abdullah Erkal, yaklaşık 1 senedir sürdürdüğü ve üzerinde titizlikle çalıştığı albümü 5 eylül itibari ile sevenlerinin beğenisine sunuyor.
25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "2019 ve sonrası pazarlama stratejisinin ana partnerleri olarak Türkiye'nin kültürünü, sanatını ve..