4 Eylül 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

4 Eylül 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Başladı ANTALYA'da, bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Giacomo Puccini'nin 'Turandot' adlı eserinin sahne..
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Başladı ANTALYA'da, bu yıl 25'incisi düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, Giacomo Puccini'nin 'Turandot' adlı eserinin sahne..
Bodrum Caz Festivali Bodrum Caz Festivali, sanatçı Kenan Doğulu konseriyle devam etti.
Türk Tasarımcıların Eserleri Brüksel'de Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Türk tasarımcıların eserleri sanatseverlerle buluştu.
Şanlıurfa'da Göbeklitepe Otobüs Seferleri Başlıyor Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, tarihin başlangıç noktası olarak kabul edilen ve 2 ay önce Dünya Kültür Mirası (UNESCO) listesine giren Göb..
Ayvalık'ta 14. Kültür ve Sanat Günleri Başladı Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Belediyesi tarafından düzenlenen 14. Kültür ve Sanat Günleri, Ayvalık'ta yaşayan fotoğraf sanatçılarının..
Boğaziçi Film Festivali Robert Redford'un Sinemaya Veda Filmiyle Açılacak Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği ve İstanbul Medya Akademisi tarafından düzenlenen 6. Uluslararası Boğaziçi Film ..
Isparta'da "Kızıldağ Tanıtım Festivali" Düzenlendi Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesinde Kızıldağ Tanıtım Festivali düzenlendi.
Öğrenciler "Vagon" Kütüphaneyi Sevdi Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından hurdaya ayrılan bir lokomotif ve iki vagon, yıllarca uzakları yakın ettikten sonra şimdi de Çank..
Kurtuluş Gününde Şehitler İçin Mevlid-i Şerif
Kurtuluş Gününde Şehitler İçin Mevlid-i Şerif
Bilecik’in Bozüyük ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü nedeni ile mevlid-i şerif okunarak şehitler için dualar edildi.
İzmir'de Kumruya Şemsiyeli Koruma İzmir'in Ödemiş ilçesinde bir hayvansever trafik ışıklarının olduğu direğin tepesine yuva yapan kumruyu aşırı sıcaklardan korumak için direğe şemsiye monte e..
Suriye'ye İnsani Yardım Suriye'deki ihtiyaç sahipleri için İzmir'den 1 tır yardım malzemesi gönderildi.
Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali Turizmin başkenti Antalya'da, kentin mitolojik zenginliklerinin edebiyatla tanıtılacağı "Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali" d..
12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali Başladı "12. Köyceğiz Kaunos Altın Aslan Türk Filmleri Festivali" başladı.
Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde 4 Bin Yıllık Savunma Duvarı Kalıntıları ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçe merkezinde bulunan 5 bin yıllık geçmişe sahip Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde 13 Temmuz'da başlaya..
Kraliçe Iı. Elizabethin Mücevherleri Türk Tasarımcıya Emanet
Kraliçe Iı. Elizabeth'in Mücevherleri Türk Tasarımcıya Emanet
– Birleşik Krallık'ta yaşayan Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal, bu yıl 15 Eylül'de gerçekleşecek Londra Moda Haftası kapsamındaki defilesinde, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'e ait olan üç mücevheri tasarımlarının...
Rölyef Sanatıyla 46 Yıldır Bakıra Şekil Veriyor Elazığ'da unutulmaya yüz tutmuş bakır rölyef sanatını yaşatan Harun Taşdemir, 3 boyutlu eserleriyle dikkati çekiyor.
Maydos Kilisetepe Höyüğünde 4 Bin Yıllık Savunma Duvarı Kalıntıları
Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde 4 Bin Yıllık Savunma Duvarı Kalıntıları
ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçe merkezinde bulunan 5 bin yıllık geçmişe sahip Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde 13 Temmuz'da başlayan kazı çalışmalarında, Homeros'un anlattığı döneme ait 3 bin 500 yıllık savunma duvarı ile Homeros...
Berberliği Bırakıp Su Kabağından Ürettiği Süs Eşyaları ile İlgi Topladı Antalya'nın Alanya ilçesinde berberliği bırakıp el sanatları işçiliğinde ustalaşan Nazmi Aydemir'in, su kabağıyla yaptı..
Tarihi Cezaevi 220 Bin Ziyaretçi Ağırladı Sinop'ta 1887 ile 1999 yılları arasında zindan ve hapishane olarak kullanılan, 2000 yılında ise müzeye çevrilerek ziyarete açılan Sinop Tarihi Cezaev..
Doğa ve Tarihin Buluştuğu Kent: Termessos Antalya'nın Döşemealtı İlçesi yakınlarında yer alan ve güçlü savunmasıyla Büyük İskender'in fethedemediği şehir olarak tarihe adını yazdıran Termesso..
Akrobasi Pilotu Baba-kız Gökyüzünde Buluştu Türkiye'nin ilk profesyonel akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, "Mor Menekşe" adlı uçağıyla, Türkiye'nin tek sivil kadın akrobasi pilotu kızı Semin Ö..
Zerzevan Kalesi'nde Bin 700 Yıllık Kaya Mezarlığı Bulundu Diyarbakır'ın Çınar ilçesindeki Zerzevan Kalesi'nde yürütülen kazılarda Roma dönemine ait bin 700 yıllık kaya mezarlığı ve gizli geçi..
Amasya Müzesi'ndeki Mumyalara Ziyaretçi İlgisi Amasya Müzesi'nde İlhanlılar döneminde yaşadıkları bilinen 4'ü çocuk 8 kişiye ait mumyaların bulunduğu bölüm, ziyaretçilerin müzede en çok ilgi ..
Kaçkarlar Doğaseverlerin İlgisini Çekiyor Alternatif tatil arayanlara nadir bitki türleri, ormanları, yaban hayatı ve buzul gölleri ile farklı güzellikler sunan Kaçkar Dağları Milli Parkı, do..
Yörük Çalgısı "Cura"Yı Yaşatmak İçin Mücadele Ediyor Burdur'un Gölhisar ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Necati Arslan, unutulmaya yüz tutmuş Yörük çalgılarından curayı ustası ve icracısı ol..
Tarık Buğra, Doğumunun 100. Yılında  TYB İstanbulda Anıldı
Tarık Buğra, Doğumunun 100. Yılında TYB İstanbul'da Anıldı
Yerli düşüncenin sesi büyük romancı Tarık Buğra, doğumunun 100. Yılı dolayısıyla Emin Grup'un sponsorluğunda Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi'nde yapılan bir programla anıldı.
5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde' Kısa Film Yarışması
5. Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" Kısa Film Yarışması
Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği'nin (TSPB), tasarruf ve yatırım bilincini aşılamak amacıyla düzenlediği "Kamera Elinde Geleceğin Cebinde" Kısa Film Yarışması için başvurular 12 Ekim tarihine kadar uzatıldı.
Torbalı'daki Antik Kent Metropolis'te Yeni Kazı Dönemi Başladı İZMİR'in Torbalı ilçesinde bulunan Metropolis Antik Kenti'nde, yeni dönem kazı çalışmalarına başlandı.
Torbalıdaki Antik Kent Metropoliste Yeni Kazı Dönemi Başladı
Torbalı'daki Antik Kent Metropolis'te Yeni Kazı Dönemi Başladı
İZMİR'in Torbalı ilçesinde bulunan Metropolis Antik Kenti'nde, yeni dönem kazı çalışmalarına başlandı.
Leyla Genceri Vefatının 10. Yılında Özel Etkinliklerle Anılıyor
Leyla Gencer'i Vefatının 10. Yılında Özel Etkinliklerle Anılıyor
İKSV, 20. yüzyılın en önemli opera sanatçıları arasında gösterilen, vefat ettiği 2008 yılına kadar İKSV'nin Mütevelliler Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Leyla Gencer'i ölümünün 10. yılında özel etkinliklerle anıyor.
20. Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali
20. Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali
Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde, 20. Sındırgı Yağcıbedir Halı, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında şarkıcı Yusuf Güney konser verdi.
Muğla 4. Uluslararası Zurnazen Festivali Muğla'da Büyükşehir Belediyesi tarafından, zurna üstatlarını bir araya getiren 4. Uluslararası Zurnazen Festivali başladı.