4 Eylül 2018 Salı Günü Ekonomi Haberleri

4 Eylül 2018 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türk Telekom Yönetiminde Değişiklik Türk Telekom'da C Grubu imtiyazlı hisseyi temsil eden Yönetim Kurulu Üyesi Suat Hayri Aka ve Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinden Türk Telekom Yönetim Kurul..
Almanya Başbakanı Merkel'den Brexit Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılışına ilişkin müzakerelerden sonuç almayı umduklarını belirterek, "Bu mü..
New York Borsası Düşüşle Kapandı
New York Borsası Düşüşle Kapandı
New York borsasında endeksler, bu haftanın ve eylül ayının ilk işlem gününü düşüşle tamamladı.
New York Borsası Düşüşle Kapandı NEW New York borsasında endeksler, bu haftanın ve eylül ayının ilk işlem gününü düşüşle tamamladı.
Özbekistan Tekstilde Hedef Büyütüyor Dünyanın önde gelen pamuk üretici ve ihracatçılarından olan Özbekistan, pamuk lifi ihracatını azaltarak tekstil ürünleri üretiminde dünyanın önde gelen ül..
Suriye Sınırına Tank ile Fırtına Obüs Sevkiyatı
Suriye Sınırına Tank ile Fırtına Obüs Sevkiyatı
Suriye sınırının Menbiç bölgesine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından tank ile fırtına obüs topları sevkiyatı yapıldı.
Rus Otomobil Üreticileri Türkiye ile Ticaretini Ulusal Para Birimleri Üzerinden Yürütecek Rus otomobil üreticilerinin, Türkiye ile yaptıkları ticareti ulusal para birimleri üzerinden yürütmek..
İntarfın 'En'Leri Belli Oldu
İntarf'ın "En"Leri Belli Oldu
Bursa’nın İnegöl ilçesinde İnegöl Tarım Fuarı (İNTARF) kapsamında düzenlenen “En İyi Ürün” yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
Yükselen Piyasa Ekonomilerine Sermaye Girişi Ağustosta Sert Düştü
Yükselen Piyasa Ekonomilerine Sermaye Girişi Ağustosta Sert Düştü
IIF'nin "Sermaye Akışları Takip" raporuna göre, yükselen piyasalara yönelik sermaye girişleri ağustos ayında 2,2 milyar dolara geriledi.
Pegasus, 'Birleşme İşlemlerine İlişkin Bildirim' Yayınladı
Pegasus, "Birleşme İşlemlerine İlişkin Bildirim" Yayınladı
Pegasus Hava Taşımacılığı AŞ, birleşme işlemlerine ilişkin bildirim yayınladı.
Yükselen Piyasa Ekonomilerine Sermaye Girişi Ağustosta Sert Düştü Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF), yükselen piyasa ekonomilerine yönelik sermaye girişlerinin ağustosta bir önceki aya kıya..
Boe Başkanı Carneynin Görev Süresi Uzayabilir
Boe Başkanı Carney'nin Görev Süresi Uzayabilir
İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney, "(İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkış süreci) Sürecin düzgün bir şekilde gerçekleşmesini desteklemek ve İngiltere Merkez Bankası'nda efektif geçişi sağlamak için gereken...
Avrupa Borsaları İtalya Dışında Düşüşle Kapandı
Avrupa Borsaları İtalya Dışında Düşüşle Kapandı
Avrupa borsaları günü İtalya hariç düşüşle tamamladı.
Avrupa Borsaları İtalya Dışında Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları günü İtalya hariç düşüşle tamamladı.
Gaziantepe İki Ayrı Uçak Firmasından Çifte Müjde
Gaziantep'e İki Ayrı Uçak Firmasından Çifte Müjde
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Gaziantep’in hava ulaşımında yaşadığı sıkıntıları çözmek amacıyla havayolu şirketleri ile görüşmelerin olumlu sonç verdiğini belirterek, Atlasjet’in...
Venezuela ile Türkiye Arasında 2018'in İkinci Yarısında 1 Milyar Dolarlık Ticaret Venezuela ile Türkiye arasında 2018’in ikinci yarısında yaklaşık 1 milyar dolar değerinde ticaret yapıldığı a..
Boe Başkanı Carney'nin Görev Süresi Uzayabilir İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Mark Carney, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) çıkış sürecinin düzgün bir şekilde yürütülmesine dest..
E-ticaret Devi Amazon'un Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı NEW ABD'li e-ticaret devi Amazon'un piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.
Kmtso Başkanı Zabun: 'İhracat Pazarlarımızı Büyütüyoruz'
Kmtso Başkanı Zabun: "İhracat Pazarlarımızı Büyütüyoruz"
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş’ın 2018 yılının ilk 8 aylık döneminde, bir önceki döneme göre %9,59 artışla 682,9 milyon dolar ihracat yaptığını söyledi.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 769 milyar lira olarak hesaplandı.
Üzüm Üreticilerinin Yüzü Güldü Manisa TARİŞ Üzüm Kooperatifi Başkanı Ayhan Uludemir, çekirdeksiz kuru üzüm fiyatlarının beklentinin üzerinde olduğunu söyledi.
E-Ticaret Devi Amazon'un Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı e-Ticaret devi Amazon'un piyasa değeri 1 trilyon dolara ulaştı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yıl başına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Saxo Capital Markets Menkul Değerler AŞ'nin faaliyet izinlerinden tamamen feragat etme başvurusunu olumlu karşılayarak, sahip olduğu yetki ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Tonlarca Domates Kurutulup Dünyaya Satılıyor
Tonlarca Domates Kurutulup Dünyaya Satılıyor
Elazığ'da bir girişimci 60 kişilik ekiple ürettiği 200-300 ton domatesi kurutup başta ABD, Avustralya ve Çin olmak üzere dünyaya satıyor.
El Ele Verip Ülkemizi Hak Ettiği Yere Getireceğiz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Sadece son 25 senede, iç ve dış kaynaklı onlarca kriz ve çalkantı y..
Piyasalar - Borsa İstanbul Endeksi Yüzde 0.77 Düştü – Güne yüzde 0.36 artışla 94 bin 254 puandan başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BİST100), günü yüzde 0.77 düşüşle 93 bin 189.27 puandan kapat..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10