3 Eylül 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

3 Eylül 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Brezilya'da Yanan Müzede Eski Mısır Eserleri Vardı Dün yanarak kül olan Brezilya'daki Ulusal Müze'de Mısır'a ait eski eserlerin olduğu bildirildi.
29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali'ne Doğru Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, "29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali"nin 19-23 Eyl..
Zeytinli Rock Festivali Sona Erdi Balıkesir'in Edremit ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenen ve 250 bin kişinin katıldığı Zeytinli Rock Festivali sona erdi.
4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu başladı.
25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Antalya'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek "Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali" Giacomo Puccini'nin "Turandot" eseriyle yarın başlıy..
Şehitler İçin Zirveye Tırmanıp Kanyonda Yürüdüler Kastamonu'da, 35 dağcı şehitler için Ilgaz Dağı'nın zirvesine "Zafer Tırmanışı" gerçekleştirdi, Pınarbaşı ilçesinde ise 22 kişilik grup 4 kil..
Sivas 7. Kitap Günleri" Fuarı Açıldı "4 Eylül Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Şenlikleri" etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Sivas 7. Kitap Günleri" fuarı açıldı.
Bodrum'da "Denizin Dışında" Sergisi Muğla'nın Bodrum ilçesinde "Denizin Dışında" temasıyla seramik sergisi açıldı.
Tunceli Belediyesinden Kreş ve Gündüz Bakımevi Tunceli Belediyesi tarafından çalışan annelere destek amacıyla inşa edilen kreş ve gündüz bakımevinin yapımı tamamlandı.
Ayvalıkta Zeytin Ağacının Önemi Sanatla Anlatıldı
Ayvalık'ta Zeytin Ağacının Önemi Sanatla Anlatıldı
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde piyanist Ayşe Öktener'in girişimiyle bir araya gelen fotoğrafçı, ressam, şair, müzisyen ve piyano öğrencileri, zeytin ağaçlarının önemini sanatla anlattı.
35 Yıllık Birikimle Yeni Ustalar Yetiştiriyor Kırşehir Halk Eğitim Merkezinde geleneksel el sanatları eğitmenliği yapan Gülsen Çiçek, 35 yıllık bilgi birikimiyle 180 öğrencinin yetişmesini sa..
Eruh'ta Açık Hava Sinema Keyfi Görevlendirme yapılan Eruh Belediyesi vatandaşa açık hava sineması keyfi yaşattı.
İbradı'da Alternatif Turizm Festivali İbradı Altınbeşik Kültür, Alternatif Turizm ve Üzüm Festivali düzenlendi.
Ormanın İçindeki 33 Asırlık Tarih
Ormanın İçindeki 33 Asırlık Tarih
İZMİR Orman İşletme Müdürü Erdal Şahan, Kemalpaşa ilçesini Torbalı'ya bağlayan Karabel Geçidi'nin kuzey girişinde, büyük bir kayanın üzerinde bununan; sol elinde bir mızrak, sağ elinde yay tutan erkek kabartamasının...
Troya Kutsal Alan Olarak Kullanılmış Olabilir" Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Troya Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. ..
Çini Ustasının Hayalini Kızı Gerçekleştiriyor UNESCO'nun "Yaşayan İnsan Hazinesi" ödülü verdiği ve 2010 yılında vefat eden Kütahyalı ünlü çini ustası Sıtkı Olçar'ın kızı Nida Olçar, Kapadokya..
Anadolu Ateşi Efsanesi 60 Milyon Yıllık Tarihte Sahne Alıyor
Anadolu Ateşi Efsanesi 60 Milyon Yıllık Tarihte Sahne Alıyor
Kaynağını Anadolu'nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihinden alan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, 8 ve 9 Eylül tarihlerinde tarihin ve eşsiz doğanın bütünleştiği Kapadokya'da!
Cunda'daki Rahmi M. Koç Müzesi'nde Hedef 1 Milyon Ziyaretçi Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Ayvalık'ın Alibey (Cunda) Adası'nda, Taksiyarhis Kilisesi'nin restorasyonunun ardından fark..
Siirt Battaniyesine 50 Yılını Verdi Siirt'te yaklaşık 50 yıldır tiftikten battaniye dokumacılığı yapan 62 yaşındaki Vadullah İşçi, mesleğini yaşatmak için ilk günkü gibi heyecanla çalışıyor.
Şarkıcı Mabel Matiz, Bodrum'da Konser Verdi Şarkıcı Mabel Matiz, Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahne aldı.