27 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

27 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tayland Kültürel Etkinlikleri Ankara'da Başladı Türkiye-Taylad Karşılıklı Kültür Yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Tayland Kültürel Etkinlikleri, Ankara'da törenle başladı.
Adana'da Sanatçılar 'Sevgi Korteji' ile Halkı Selamladı ADANA'da, bu yıl 25'incisi gerçekleştirilen Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında oluşturulan 'Sevgi Korteji' ile sinemacılar ha..
Irak Kerkük Dedeler Yadigarı Topluluğu Konya'da Sahne Aldı Hazreti Mevlana'nın 811'inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "15'inci Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali"nde, I..
İzmir'de "Kolombiya Festivali" 2. Kolombiya Festivali, İzmir'de düzenlendi.
55. Ulusal Yarışma Film Seçkisi Açıklandı Bu yıl 30 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Sineması'nda düzenlenecek "55. Ulusal Yarışma"nın film seçkisi açıklandı.
25. Uluslararası Adana Film Festivali
25. Uluslararası Adana Film Festivali
Yazar Orhan Kemal'in oğlu yazar Işık Öğütçü, "Babamın 300'e yakın senaryosu vardı.
Siyer Vakfı'ndan 15 Yıllık Proje Kurulduğu 2009 yılından bu yana özellikle siyer alanında çalışmalar yapan Siyer Vakfı, araştırmacı yazar aynı zamanda vakfın kurucusu Muhammed Emin Yıldırım'ı..
Kürk Mantolu Madonna Yeni Sezonda Perdelerini Açtı SABAHATTİN Ali'nin aynı isimli kült eserinden Engin Alkan'ın tiyatroya uyarladığı ve yönettiği oyun, dün yeni sezonunun perdelerini açtı.
Kıbrıs Modern Sanat Müzesi Açıldı
Kıbrıs Modern Sanat Müzesi Açıldı
Yakın Doğu Üniversitesi Kampüsü Müzeler Bölgesi, Kıbrıs Araba Müzesi karşısında kurulan ve 14 Türk Devleti'ne mensup ressamların önemli eserlerinin yer aldığı Kıbrıs Modern Sanat Müzesi düzenlenen törenle açıldı.
Rize'de Ayı ve Yavrusu Görüntülendi Rize'de Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde ağaca çıkan ayı ve yavrusu cep telefonuyla görüntülendi.
Aslı Gibidir" Filminin Çekimleri Başladı Yönetmenliğini Ali Yorgancıoğlu'nun yaptığı "Aslı Gibidir" adlı filmin çekimleri başladı.
Sanatçı Tuncel Kurtiz Mezarı Başında Anıldı Sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün 5'inci yılında Balıkesir'in Edremit ilçesindeki kabri başında anıldı.
Önce Doktor Önlüğü Sonra Cübbe Giydi Gaziantep'te 30 yıldır doktorluk mesleğini sürdüren ve mali müşavir de olan Cengiz Bayram, hayali olan hukuk fakültesini tamamlayarak avukatlık ruhsatını ..
Dil Bayramı Onur Ödülleri Sahiplerine Verildi
Dil Bayramı Onur Ödülleri Sahiplerine Verildi
Türk Dili Kurultayı'nın 86. yıl dönümü, Dil Derneği ile Çankaya Belediyesi'nin birlikte hazırladığı törenle dün kutlandı.
Dil Bayramı Onur Ödülleri Sahiplerine Verildi
Dil Bayramı Onur Ödülleri Sahiplerine Verildi
Türk Dili Kurultayı'nın 86. yıl dönümü, Dil Derneği ile Çankaya Belediyesi'nin birlikte hazırladığı törenle dün kutlandı.
4. Sultanbeyli Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor Sultanbeyli Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Sultanbeyli Kitap Fuarı kapılarını açıyor.
Güneydoğu'da Kültür Sanat Kültür ve Turizm Bakanlığınca sahnelenen "Sultan-ül Bahreyn İki Denizin Sultanı" adlı belgesel müzikal, Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
İbb Şehir Tiyatroları Bu Yıl 63 Oyun Sahneleyecek İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, bu yıl 63 oyunu tiyatroseverlerle buluşturacak.
Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri" Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) ve Meram Belediyesinin organizasyonuyla düzenlenen "Ateşbaz-ı Veli Aşçı Dede Mutfa..
Bursada 'Uluslararası İpek Oya Festivali' Başladı
Bursa'da "Uluslararası İpek Oya Festivali" Başladı
Bursa'da düzenlenen "Uluslararası İpek Oya Festivali" başladı.
Müziğin Ustalarını Andılar
Müziğin Ustalarını Andılar
Eskişehir Toplum ve Sanat Derneği (ETOS), sanatçılar Zeki Müren ve Neşet Ertaş için anma etkenliği için düzenledi.
Diyarbakırlılardan Kitap Fuarına Yoğun İlgi Diyarbakır'da 4 yıl aradan sonra açılan "Diyarbakır 6. Kitap Fuarı"na kitapseverler ilgi gösteriyor.
Başkan Seçen: Nevşehirdeki Yer Altı Şehri, Turizme Yeni İvme Kazandıracak
Başkan Seçen: Nevşehir'deki Yer Altı Şehri, Turizme Yeni İvme Kazandıracak
NEVŞEHİR'de ortaya çıkarılan ve dünyanın en büyük yer altı şehri olduğu ifade edilen tarihi yerleşkede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Atilla Seçen, "Dünyanın en büyük yer altı şehri bölge turizminin daha da ileri...
Göç Teması İki Farklı Sergide Hayat Buldu BU yıl 4'üncüsü düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali'nin altı temasından 'Dünya Okulu'nun sponsoru İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ)'göç' temasının i..
Sokaklardan Topladığı Ağaç Parçalarına Hayat Veriyor Şanlıurfa'da yaşayan ahşap ustası Murat Yöntem, park ve bahçeler ile sokaklardan topladığı atık odun ve ağaç parçalarını işleyerek adeta s..
Yozgat'ta Gizli Kalan Yer Altı Şehrine Girildi YOZGAT'ta, yerleşim alanı içerisinde bulunan bin 700 yıllık Özler yer altı şehri, girişini kapatan evlerin kamulaştırılmasıyla gün yüzüne çıktı.
Antalya Film Festivali Kortejinde Yıldız Yağmuru
Antalya Film Festivali Kortejinde Yıldız Yağmuru
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 55'inci Uluslararası Antalya Film Festivali, 29 Eylül Cumartesi günü, festivalle özdeşleşen geleneksel kortejle başlayacak.
İzmir'de Kültür Sanat İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB), 2018-2019 sezonunu "Carmina Burana" balesi ile açacak.
Sanat Dünyasının Yeni Cannes'ı Antalya" Antalya, 55 yıldır uluslararası seviyede düzenlenen ve alanında ses getiren film festivaliyle, sanat camiasının yeni Cannes'ı olma yolunda.
Garsonluktan Gelen Şef Aşçının Hedefi Altın Madalya Bulaşıkçılık ve garsonluk yaparak başladığı mesleğinde azmi ve yeteneğiyle şef aşçılığa yükselen ve uluslararası yarışmalarda iki gümüş ve ..
Yozgatta Gizli Kalan Yer Altı Şehrine Girildi
Yozgat'ta Gizli Kalan Yer Altı Şehrine Girildi
YOZGAT'ta, yerleşim alanı içerisinde bulunan bin 700 yıllık Özler yer altı şehri, girişini kapatan evlerin kamulaştırılmasıyla gün yüzüne çıktı.
Yerken "Cezası" Olan Helva Antalya'nın Alanya ilçesinin yöresel tatlarından "öksüz helvası", ilginç ismi, hikayesi ve tadıyla lezzet tutkunlarınca tercih ediliyor.
Eşinden Öğrendiği "Göçmen Çöreğini" Yarım Asırdır Pişiriyor Kırşehir'in Kaman ilçesinde yaşayan 67 yaşındaki İsmigül Çiftçi, Bulgaristan göçmeni kocasının "yemeden doyamam" dediği "göçmen çör..
Sinemanın Emekçileri Ödüllendirildi 25'inci Uluslararası Adana Film Festivali'nin galasında 25'inci Yıl Emek Ödülleri dağıtıldı.
Beylikdüzü'nde 'Yaz' Bitti 'Caz' Başladı – BU yıl 3'üncüsü düzenlenen Beylikdüzü Caz Festivali başladı.
» 1 2