26 Eylül 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

26 Eylül 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kubat Zorlu Psm'de Konser Verdi Türk halk müziği sanatçısı Kubat, "Türküyüz" adlı yeni albümünün ilk konserini Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde verdi.
İspanyol Müzisyen Arianna Savall Konya'da Sahne Aldı Hazreti Mevlana'nın 811'inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "15'inci Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali"nde, İspanyo..
Üzüm ve İnsan' Temalı Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Tamamlandı TEKİRDAĞ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından organize edilen '4'üncü Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu', düzenlenen kokteyl ve serg..
25. Uluslararası Adana Film Festivali 25. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında, Cannes bünyesindeki Uluslararası Eleştirmenler Haftası temsilcileri, genç sinemacı ve sanatseverlerle b..
Şanlıurfa'dan İdlib'e İnsani Yardım Şanlıurfa'da, 30 ton un ile bir tır insanı yardım malzemesi, Suriye'nin İdlib bölgesine gönderildi.
Doğumunun 100. Yılında Tarık Buğra" "Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra" anma etkinlikleri kapsamında, ünlü yazarın memleketi Akşehir'de panel düzenlendi.
Kestane Karası Fırtınası" Balıkçıları Vurdu Balıkesir'in Bandırma ve Erdek ilçelerinde, fırtına ve yağmur nedeniyle balıkçı tekneleri denize açılamadı.
Kore Mutfağı "Yemek Pişirme Atölyesi"Nde Tanıtıldı Kore Kültür Merkezi, düzenlediği "Yemek Pişirme Atölyesi" etkinliğiyle ülke mutfağını Ankara'daki meraklılarına tanıttı.
Bozkırın Tezenesi" Ertaş Türküleriyle Anıldı "Bozkırın tezenesi" Neşet Ertaş, ölümünün 6. yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde (AEÜ) düzenlenen programla anıldı.
Başkan Türkyılmaz: Myrleia Anit Kenti İçin Suç Duyurusunda Bulunacağız
Başkan Türkyılmaz: Myrleia Anit Kenti İçin Suç Duyurusunda Bulunacağız
BURSA'nın Mudanya ilçesinde bulunan Myrleia Antik Kenti'nin üzerine yapılan alışveriş merkezine (AVM) tepki gösteren Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, inşaatın devam etmesi ve tamamlanmasının önünü açan kararlara imza...
86. Dil Bayramı Kutlandı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Dil Bayramı'na ilişkin, "Gençleri ve çocukları mutlaka bu bayramların içerisine dahil etmeliyiz.
Bülent Ersoy İçin 35 Bin TL'ye Taht Yaptırdı ANKARA'da, Cumartesi günü yeni açılacak 'Sahne Ankara'da sahneye çıkacak olan Türk Sanat Müziği'nin güçlü sesi Bülent Ersoy için 35 bin TL'ye kızı..
Elveda Balkanlar' Filminin Galası Hakkari'de Yapıldı YÖNETMENLİĞİNİ Turgut Ural'ın yaptığı 'Göç Yolu (Elveda Balkanlar)' filminin galası Hakkari'de gerçekleşti.
Romanya-Türkiye Diplomatik İlişkilerinin Yıl Dönümü İstanbul Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi, Romanya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin yıl dönümü kapsamında çeşitli programlar gerçekle..
Bülent Ersoy İçin 35 Bin TLye Taht Yaptırdı
Bülent Ersoy İçin 35 Bin TL'ye Taht Yaptırdı
ANKARA'da, Cumartesi günü yeni açılacak 'Sahne Ankara'da sahneye çıkacak olan Türk Sanat Müziği'nin güçlü sesi Bülent Ersoy için 35 bin TL'ye kızıl meşe ağacından taht yapıldı.
Tunceli'de Yaralı Bir Kurt Tedavi Altına Alındı Tunceli'de bir aracın çarpmasıyla yaralanan kurt, kentte dün hizmete açılan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde tedav..
Yeşilçam'ı Evinde Yaşatıyor ADANA'da küçük yaşlardan bu yana biriktirdiği film, afiş ve sinema makineleriyle evine müzeye dönüştüren emekli sinema makinisti Sabri Şenevi (63), eski makinelerl..
Neşet Ertaş, Uşak'ta Türküleriyle Anıldı TÜRK Halk Müziği Ozanı, 'Bozkırın Tezenesi' olarak anılan Neşet Ertaş, ölümünün 6'ncı yıl dönümünde, Uşak'ta tarihi bedesten çarşısında söylenen türkü..
Göbeklitepe Daha Fazla Dikkati Çekecektir" Tarihçi akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınan Göbeklitepe'nin ilerleyen yıllarda çok daha fazla dikkati çekeceği..
Aşt Yeni Sezonda 21 Oyun Sahneleyecek Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) yeni sezon için perdelerini 12 Ekim'de "Huysuz" oyunu ile açacak.
Erzurum Kalesi Tarihi Hüviyetine Kavuşuyor Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Kalesi'nin onarılması ve ziyaretçilerin hizmetine açılması için Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma..
Adana Film Festivali'ne Özel Mobil Uygulama 25'incisi düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali için özel mobil uygulama hazırlandı.
Elveda Balkanlar Filminin Galası Hakkaride Yapıldı
Elveda Balkanlar' Filminin Galası Hakkari'de Yapıldı
YÖNETMENLİĞİNİ Turgut Ural'ın yaptığı 'Göç Yolu (Elveda Balkanlar)' filminin galası Hakkari'de gerçekleşti.
Neşet Ertaş, Uşakta Türküleriyle Anıldı
Neşet Ertaş, Uşak'ta Türküleriyle Anıldı
TÜRK Halk Müziği Ozanı, 'Bozkırın Tezenesi' olarak anılan Neşet Ertaş, ölümünün 6'ncı yıl dönümünde, Uşak'ta tarihi bedesten çarşısında söylenen türküleriyle anıldı.
Sanat Güneşi' Zeki Müren Şarkılarıyla Anıldı
Sanat Güneşi" Zeki Müren Şarkılarıyla Anıldı
Karşıyaka Belediyesi Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi, bu hafta iki konsere ev sahipliği yaparken, "Sanat Güneşimiz Zeki Müren" ve KODA’nın "Yaza Veda" konserleri, müzikseverlerden büyük ilgi gördü.
Yeşilçamı Evinde Yaşatıyor
Yeşilçam'ı Evinde Yaşatıyor
ADANA'da küçük yaşlardan bu yana biriktirdiği film, afiş ve sinema makineleriyle evine müzeye dönüştüren emekli sinema makinisti Sabri Şenevi (63), eski makinelerle film gösterimleri de yaparak Yeşilçam'ı günümüzde...
Hatıralar "Radyo ve Gramofon Müzesi"Nde Yaşatılacak Malatya'da kent mimarisine uygun inşa edilen 2 katlı kerpiç evde kurulan ve gelecek ay ziyarete açılması planlanan müzede, radyo ve gramofo..
Antalya, Bir Haftalığına Sinema Platosuna Dönüşecek TÜRKİYE'nin en uzun soluklu film festivali 'Uluslararası Antalya Film Festivali', 29 Eylül'de 55'inci kez sinemaseverle buluşacak.
Kış Kentinin "Isıtan" Lezzeti: Dut Çullaması Türkiye'de kış mevsiminin en sert geçtiği şehirlerin başında gelen Erzurum'da, soğuk geçen mevsimlerde hastalıklara karşı vücut direncini artırdığ..
Doğanın Ritmi Galeri Aydında Atacak
Doğanın Ritmi Galeri Aydın'da Atacak
İSTANBUL Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sergi salonu Galeri Aydın'da, Tasarımcı ve Öğretim görevlisi Sevim Zabunoğlu 'Doğa ve Ritim' adını verdiği illüstrasyon çalışmalarını izleyicilerle buluşturacak.
Ünlü Halk Ozanı Neşet Ertaş Ölümünün 6'ıncı Yılında Anıldı ABDALLIK geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş, ölümünün 6'ncı yılında Kartal'da anıldı.
Paris Louvre Carrouselde Türk İmzası
Paris Louvre Carrousel'de Türk İmzası
PARİS LOUVRE Carrousel'deki Art Shopping 2018'de dünyanın birçok ülkesinden yaklaşık 800 farklı sanatçı bir araya gelecek.
Ünlü Halk Ozanı Neşet Ertaş Ölümünün 6ıncı Yılında Anıldı
Ünlü Halk Ozanı Neşet Ertaş Ölümünün 6'ıncı Yılında Anıldı
ABDALLIK geleneğinin son büyük temsilcisi Neşet Ertaş, ölümünün 6'ncı yılında Kartal'da anıldı.
Mabel'in İlk Klip Şarkısı Sıla İle Yazdığı 'SARMAŞIK' Mabel Matiz, 'Maya' albümünün ilk klibini söz ve müziğini Sıla ile birlikte yaptığı 'Sarmaşık' isimli şarkısına çekti.
5. Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali "Uluslararası Yed-i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali"nin ödül töreni yapıldı.
Bulgaristan'da Türk Moda Defilesi Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da, Türk ve Bulgar geleneksel giyim kültüründen esinlenilerek hazırlanan kıyafetlerin tanıtıldığı defile yapıldı.