22 Eylül 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Eylül 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
7. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali Muğla'nın Fethiye ilçesinde, viyolonsel sanatçısı Benyamin Sönmez'in anısına 7'ncisi düzenlenen klasik müzik festivali sona erdi.
Adanada Sıla Konseri
Adana'da 'Sıla' Konseri
ÜNLÜ şarkıcı Sıla, '25'inci Uluslararası Adana Film Festivali' kapsamında konser verdi.
Bakan Ersoy Şanlıurfa'da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tarihi Kentler Birliği (TKB) Şanlıurfa buluşmaları kapsamında düzenlenen "Kültür Gecesi"ne katıldı.
Afgan Müzisyen Konya'da Sahne Aldı Hazreti Mevlana'nın 811'inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "15'inci Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali"nde, Afganistanlı müzisyen Dau..
10. Trabzon Günleri Etkinliği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10. Trabzon Günleri etkinliğine katılarak, vatandaşlarla bir araya geldi.
25. Uluslararası Adana Film Festivali Sıla, 25. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında konser verdi.
29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Sanat Festivali" Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, 29. Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, "Bölgemizin Kültür ..
Gaziantepli Şefler Gastroantep Festivali'nde Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin Gaziantep'i Geliştirme Vakfı (GAGEV) ile düzenlediği Uluslararası Gastronomi Festivali'nde (GastroAntep) yer al..
Bestekar Ali Ufki Bey Almanya'da Anıldı Almanya'nın Düsseldorf kentinde düzenlenen "Boğaziçi'nde Bir Polonyalı Türk-Ali Ufki" temalı etkinlikte, Polonya asıllı Osmanlı bestekarı, yazar ve ter..
Şahan Gökbakar, Engelli Hayranıyla Film Setinde Buluştu BURSA'nın Karacabey ilçesindeki longoz ormanlarında 'Recep İvedik 6' filminin çekimlerine devam eden Şahan Gökbakar, sette bedensel eng..
Başkentte "2. Master Of Cake Pasta Yarışması" Yurt içi ve dışından pasta ustaları, 2. Uluslararası Master Of Cake Başkent Pasta Yarışması-Pastacılık ve Çikolata Festivali'nde hünerlerini serg..
46 Yıl Sonra Aynı Heyecanı Yaşadılar Sivas'ta 1972 yılında mezun oldukları okulda buluşan 25 kişi, ders zilinin çalmasıyla sınıfa geçip sıralara oturarak yıllar sonra aynı heyecanı yaşadı.
Bakan Ersoy: Mardinde Doluluğu 12 Aya Yaymalıyız
Bakan Ersoy: Mardin'de Doluluğu 12 Aya Yaymalıyız
GÜNEYDOĞU Anadolu gezisine çıkan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyarbakır'dan sonra geldiği Mardin'de Müslüman ve Hristiyanlara ait inanç merkezleri ile tarihi mekanları ziyaret ederek görevlilerden bilgi...
Şahan Gökbakar, Engelli Hayranıyla Film Setinde Buluştu
Şahan Gökbakar, Engelli Hayranıyla Film Setinde Buluştu
BURSA'nın Karacabey ilçesindeki longoz ormanlarında 'Recep İvedik 6' filminin çekimlerine devam eden Şahan Gökbakar, sette bedensel engelli hayranıyla buluştu.
Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Sanat Çalıştayı Sona Erdi Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Sanat Çalıştayı sona erdi.
İzmir Körfez Festivali
İzmir Körfez Festivali
İzmir Körfez Festivali kapsamında yat, yelken, kano, kürek ve dragon yarışları yapıldı.
25'inci Adana Film Festivali Başladı ADANA Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 25'incisi düzenlenen Adana Film Festivali, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.
Kaleiçi Oldtown Festivali'ne Doğru Antalya'da düzenlenecek "Kaleiçi Oldtown Festivali", Rus piyanist Evgeny Grinko konseriyle başlayacak.
Antik Çağ'dan Kalma Çift Şeritli Yol Gün Yüzüne Çıkarılıyor KONYA'da nesli tükenmekte olan yaban koyunlarının da yaşam alanı olan Bozdağ Milli Parkı'nda, Antik Çağ'da yapıldığı belirtilen çif..
Çay Alım Yerinde Film Gösterimi RİZE'de devam eden Çay, Doğa ve Gençlik Filmleri Festivali kapsamında, çay alım yerinde film gösterimi yapıldı.
İzmir'de "Aydınlanma ve Felsefe" Seminerleri İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Aydınlanma ve Felsefe" konulu seminer dizisi başladı.
Adana Film Festivali Başladı
Adana Film Festivali Başladı
25. Uluslararası Adana Film Festivali, Atatürk Parkı'nda Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı.
Şahan Gökbakar Engelli Hayranıyla Buluştu Komedyen ve oyuncu Şahan Gökbakar, başrolünü üstlendiği ve çekimleri devam eden "Recep İvedik 6" filminin Karacabey Longozu'ndaki setinde, engelli ha..
Yeni Medya Eserleri "13. Contemporary Istanbul"Da Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını bir araya getiren "13. Contemporary Istanbul" kapsamında yeni medy..
Ecdat Yadigarı Toptaş Camisi Yeniden İbadete Açıldı Malatya'da yapım tarihi bilinmeyen ve ilk onarımı 1588 yılında gerçekleştirilen ecdat yadigarı Toptaş Camisi, restorasyonun ardından yenide..
25. Uluslararası Adana Film Festivali Başladı Uzun ve kısa metrajlı filmler ile belgesellerden oluşan 257 eserin 421 gösterimle izleyiciyle buluşacağı 25. Uluslararası Adana Film Festivali ba..
Şarkıcı Çelik Ayvacık'ta Konser Verdi Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin 96. kurtuluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında ünlü şarkıcı Çelik konser verdi.
Antalya Dob Sezonu "Carmina Burana" ile Açacak Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), yeni sezona "Carmina Burana" ile merhaba diyecek.
Annesinin 12 Eylül Anılarıyla Çektiği 2 Filmle 13 Ödül Kazandı
Annesinin 12 Eylül Anılarıyla Çektiği 2 Filmle 13 Ödül Kazandı
12 Eylül darbesi sırasında annesi Naciye Çokbilir'in yaşadıklarını anlattığı kısa metrajlı 'Nar Zamanı' ve 'Kar Zamanı' ile 13 ödül kazanan yönetmen Cevahir Çokbilir (30), başrolerinde annesinin oynadığı filmleri şimdi...
Erdinç Bakla ve Bubi Genç Sanatçı Adaylarıyla Buluştu TÜRK sanatının önde gelen ustalarından Erdinç Bakla ve Bubi, Contemporary İstanbul'da geleceğin sanatçı adayları ile bir araya geldi.
Tokatta Meçhul Asker Mezarı Gizemini Koruyor
Tokat'ta 'Meçhul Asker' Mezarı Gizemini Koruyor
TOKAT kent merkezinde, Ali Paşa Camisi'ne giden yol kenarında bulunan mezar gizemini koruyor.
Tarihi Kentler Birliği" Şanlıurfa Buluşmaları Başladı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı Tarihi Kentler Birliği (TKB) Toplantısı, çok sayıda il ve ilçe belediye başkanı, ..
Sanat Güneşi"Nin Özel Eşyaları Ziyaretçilerini Duygulandırıyor Türk Sanat Musikisinin en büyük icracılarından "Sanat Güneşi" olarak anılan Zeki Müren'in, ölmeden önce son yıllarını geçirdiği ..
Kadınlar 8 Bin Yıl Önce de Zanaatkarmış Eskişehir'in İnönü ilçesi yakınlarındaki, M.Ö 6 bin yılına ait Kanlıtaş Höyüğü'nde geçen sene gün yüzüne çıkartılan 8 bin yıllık kadın iskeleti üzerind..
Sevilay Öğretmen Mesaisini Emekliliğinde de Sürdürüyor Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde yaşayan 71 yaşındaki Sevilay Yaşar, 29 yıl önce öğretmenlikten emekli olmasına rağmen eğitim neferliğin..
Başkan Demircan Sancaktepe Kitap Fuarı'nda Okuyucularıyla Buluştu Kitapseverlerin heyecanla beklediği Sancaktepe Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Türk Konukseverliğinin Simgesi: Kervansaraylar Gazneliler, Karahanlılar ve Selçuklular gibi tarihte önemli yer etmiş Türk devletlerince önce Orta Asya'da sonra Anadolu'da inşa edilen kervansa..
» 1 2