22 Eylül 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

22 Eylül 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sky Grubunun İhalesini Comcast Kazandı NEW İngiliz yayın kuruluşu Sky grubunun satışı için düzenlenen ihaleyi, dünyanın en büyük kablolu TV şirketi Comcast kazandı.
Hisarcıklıoğlu: Bırakın Siyaseti, Futbolu Nasıl Para Kazanacağız Onu Konuşun
Hisarcıklıoğlu: Bırakın Siyaseti, Futbolu 'Nasıl Para Kazanacağız' Onu Konuşun
ANKARA Ticaret Odası'nın (ATO) Bolu'da düzenlediği Ekonomik İstişare Toplantısı'nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bırakın siyaseti, futbolu. Nasıl para kazanacağız onu...
Thy, Yolcu Taşıma Hedefini Revize Etti
Thy, Yolcu Taşıma Hedefini Revize Etti
THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Aycı, yıl sonu için 74 milyon olarak belirledikleri yolcu taşıma hedeflerini 75 milyon olarak revize ettiklerini duyurdu.
Savunma Sanayinin Millileşmesi ve İş Gücü Durumu Çalıştayı" Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, "Ben şuna inanıyorum ki, savunma sanayinin mutfağı askeri iş yerleridir.
Çelik Üreticileri ABD'nin Yerine Yeni Pazarlar Arıyor İstanbul’da gerçekleşen IREPAS toplantısında çelik üreticileri, korumacılığın bir pazarlık konusu haline geldiğine dikkat çekerek, ABD ye..
Aydın: Bütün Kırılganlıklara Rağmen Kredi Kanalları Açık
Aydın: Bütün Kırılganlıklara Rağmen Kredi Kanalları Açık
Türkiye'nin son dönemde dış kaynaklı ekonomik ve politik süreçleri yaşadğını belirten Aydın, "Bütün kırılganlıklara rağmen Türk bankacılık sektörü kredi kanallarını açık tutuyor" dedi.
Söke'de Gece Pamuk Toplama Yasağı Söke ilçesinde nemli pamuk toplanmasının engellenmesi amacıyla 24.00 - 08.00 saatleri arasında pamuk toplanılması yasaklandı.
ATO Ekonomik İstişare Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yatırımcılar olmadan bir ülkenin zenginleşemeyeceğini belirterek, "Bu nedenle yatırımc..
Tekstilde 1 Milyar Dolarlık Rusya Hedefi
Tekstilde 1 Milyar Dolarlık Rusya Hedefi
UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Engin, "Rusya, 2011-2013 yıllarında tekstilde 1 milyar dolar ihracat barajını aştığımız ilk ve tek ülkeydi.
ATO Ekonomik İstişare Toplantısı Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Türkiye'ye yönelik kuşatma harekatının herkesi etkilediğini bu nedenle iş dünyasının moral ve motivasyona iht..
Orduda Küçük Boy Balıklara Sıkı Denetim
Ordu'da Küçük Boy Balıklara Sıkı Denetim
Ordu’da son 4 gün içinde gece yapılan yol kontrollerinde 122 kg su ürününe el konularak, 3 kişiye idari para cezası uygulandı.
Akdeniz Teknoloji, Afganistan'da İhale Aldı Akdeniz Teknoloji, Afganistan'da 13 havalimanının iletişimini sağlayan uydu haberleşme sisteminin karasal olarak yedeklenmesi ve sürdürülmesi ihale..
Ford F-Max Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü'nü Aldı Ford Trucks'ın, yeni çekicisi F-MAX, 2018 Hannover Uluslararası Ticari Araç Fuarı'nda (IAA) fuarın en büyük ödülü olan "Uluslararası Yılın ..
Yep'in Üretime, İstihdama ve Büyümeye Katkısı Büyük Olacak" Elektrik Malzemeleri Satıcıları İşadamları Derneği (EMSİAD) Başkanı Deniz Karamercan, Yeni Ekonomi Programı'nın (YEP) programın ree..
Rusya'ya İhracatı 1 Milyar Doların Üzerine Çıkarmayı Hedefliyoruz" Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, fuarlar aracılığıyla Rusya'ya olan ..
İstanbulda Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak
İstanbul'da Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak
Kadıköy'de "İstanbul'u Koşuyorum Caddebostan Etkinliği" dolayısıyla yarın trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar belirlendi.
Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı Erzurum'da, TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ ve Erzurum Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarı"nda sergilenin eski tarım aletleri ..
Sökede Gece Pamuk Hasadına Yasak
Söke'de Gece Pamuk Hasadına Yasak
Söke Ovası’nda pamuk hasat sezonu ile birlikte pamukta kalitenin korunmasına yönelik tedbirler arttırıldı.
Tüm-İş Konfederasyonu Hatay'da Toplandı Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, konfederasyonun tek görüşünün sıkıntı çeken işçinin sıkıntısını çözmek olduğunu söyledi.
Kocaelinin Gebze İlçesinde Ekmeğe Yüzde 25 Zam Geldi
Kocaeli'nin Gebze İlçesinde Ekmeğe Yüzde 25 Zam Geldi
Kocaeli’nin Gebze ilçesinde ekmek fiyatlarına uygulanan yüzde 25’lik zam ile daha önce 250 gramı 1.25 TL’ye satılan ekmeğin gramajı 200 grama çekilerek aynı fiyattan satılmaya başlandı.
Contemporary İstanbul'un 13. Yılı Akbank ve Contemporary Istanbul'un ev sahipliğinde düzenlenen açılış resepsiyonunda, Contemporary Istanbul'un 13. yılı kutlandı.
Ds Automobiles, 2018 Paris Otomobil Fuarı'da 4 Modelini Tanıtacak DS Automobiles, 2018 Paris Otomobil Fuarı'da, 4 yeni modelinin dünya tanıtımını yapacak.
Fanatik Beşiktaşlının Evi Böyle Olur İZMİR'in Dikili ilçesinde Zeki Perişan (63), evinin dış cephesini tutkunu olduğu Beşiktaş takımının simgesi kartal figürleriyle süsleyip bayrağını astı.
Yapı Kayıt Belgesi Alımında Hesaplama Değişti
Yapı Kayıt Belgesi Alımında Hesaplama Değişti
İmar Barışı kapsamında başvuru yapacaklara sevindirici haber Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş’tan geldi.
Trabzona Yabancı İlgisi Sürüyor
Trabzon'a Yabancı İlgisi Sürüyor
Yılda iki milyon turistin ziyaret ettiği Trabzon'da yabancıya konut satışı ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 60 artış gösterdi.
Baib, World Food Moscow Fuarı'nda Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen World Food Moscow Fuarı'na katıldı.
Ford F-Max Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülünü Aldı
Ford F-Max Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü'nü Aldı
Ford Trucks'ın, yeni çekicisi F-MAX, 2018 Hannover Uluslararası Ticari Araç Fuarı'nda (IAA) fuarın en büyük ödülü olan "Uluslararası Yılın Kamyonu Ödülü"ne de layık görüldü.
Marketleri Kamu Denetçiği Kurumuna Şikayet Ettiler İzmir'in Torbalı ilçesinde bir vatandaş, döviz kurundaki artışı bahane eden bazı alışveriş marketlerinin ürünleri yüksek fiyattan sattıkları..
Ptt, Teknofest'te "Kargo Drone" Uçurdu PTT AŞ, TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde kargo drone uçurdu.
» 1 2 3 4