21 Eylül 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Eylül 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Van'da 'Urartu'dan Avrupa'ya Melodiler' Konseri VAN'da, Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından 2018 Avrupa Kültürel Miras yılı kapsamında Van Kalesi'nin..
Gaziantep'te Kenan Doğulu Konseri Pop müzik sanatçısı Kenan Doğulu, Gaziantep'te konser verdi.
15. Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali" Hazreti Mevlana'nın 811'inci doğum yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "15'inci Konya Uluslararası Mistik Müzik Festivali"nde, İstanbul Tari..
Macaristan'da Hamza Şerif Resim Sergisi Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de Tatar sanatçı Hamza Şerif'in resim sergisi açıldı.
7. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali Muğla'nın Fethiye ilçesinde, viyolonsel sanatçısı Benyamin Sönmez'in anısına 7'ncisi düzenlenen klasik müzik festivalinin 2'nci günü çeşitli konserle..
Vanda Urartudan Avrupaya Melodiler Konseri
Van'da 'Urartu'dan Avrupa'ya Melodiler' Konseri
VAN'da, Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi tarafından 2018 Avrupa Kültürel Miras yılı kapsamında Van Kalesi'nin eteklerinde 20 dilde konser düzenlendi.
2018 Troya Yılı Etkinlikleri Çanakkale'de, "2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında başlayan "Biga Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu" devam ediyor.
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Diyarbakır'da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, kazı çalışmalarının sürdüğü Zerzevan Kalesi'nde incelemelerde bulundu.
Mdob Yeni Sezona "Sanattan Yansımalar"La Başlayacak Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), 2018-2019 sanat sezonuna, "Sanattan Yansımalar" etkinliği ile başlayacak.
Samdob 10. Sanat Yılını Kutlamaya Hazırlanıyor Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB), 2018-2019 sanat sezonunun açılışını ve 10. sanat yılını kutlamaya hazırlanıyor.
Çin ile Türkiye Arasında Kültürel Köprü Kuruluyor Feng Huang Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Yilin Yayınevi, Kırmızı Kedi Yayınevi stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.
Ünlü Şefler Gastroantep Festivali'nde Dünyaca ünlü şeflerden Brezilyalı Andre Lima de Luca, Cüneyt Asan ve Tayland'da yaşayan Fatih Tutak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin GAGEV ile birlikt..
Çin ile Türkiye Arasında Kültürel Köprü Kuruluyor
Çin ile Türkiye Arasında Kültürel Köprü Kuruluyor
Feng Huang Şirketler Grubu bünyesinde yer alan Yilin Yayınevi, Kırmızı Kedi Yayınevi stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.
AK Parti İlçe Başkanlığından Vatandaşlara Aşure İkramı AK Parti Sarıgöl İlçe Başkanlığınca muharrem ayı dolayısıyla 2 bin kişiye aşure dağıtıldı.
Muradiye'de Şehit Polis Memuru İçin Mevlid-i Şerif Okundu Muradiye ilçesinde şehit düşen polis memuru Adnan Saka için Mevlid-i Şerif okutuldu.
İzmir'in Sokak Lezzetleri Fransa'da İzmir, Avrupa'nın önde gelen gastronomi kentlerinden Lyon'da bu yıl 3. kez gerçekleştirilen Sokak Yemekleri Festivali'ne katılan 3 konuk şehirden biri oldu..
Öğrenciler Aşure Dağıttı Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, aşure dağıttı.
Ilısu Barajı Hasankeyf Kalesi'ne de Hayat Verecek Ilısu Barajı ve HES Projesi Kültürel Varlıkları Koruma Kurtarma Çalışmaları kapsamında Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölü sahasında yap..
Sürülerin Eve Dönüş Yolculuğu Küçükbaş hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, gündüzleri koyunları merada otlatan çobanlar, gün batımına doğru süt sağımı için hayvanları eve getiri..
Van Kent Müzesi İçin Çalışmalar Başladı
Van Kent Müzesi İçin Çalışmalar Başladı
VAN'ın tarihi ve kültürel zenginliğinin tanıtılacağı 'Van Kent Müzesi' ile ilgili çalışmalara başlandı.
8. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) iş birliğiyle ve "Ritüeller" temasıyla bu yıl 8'incisi düzenlenen Bursa Uluslara..
Doğu Anadolu'nun Hayvanat Bahçesinde Sona Gelindi Malatya'da 70 dönüm üzerinde kurulan hayvanat bahçesi, yapay şelalesi, kafeteryası, yürüyüş parkuruyla Doğu Anadolu Bölgesi'nin cazibe merkez..
Çankaya Kitap Buluşması Çok Yakında
Çankaya Kitap Buluşması Çok Yakında
Çankaya Kitap Buluşması’nın ilki Çankaya Belediyesi ve Toplumsal Araştırmalar ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) işbirliğiyle 29 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Üniversite Hayallerine Belediye Desteğiyle Kavuştular İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Şanlıurfa'daki belediyelerin sağladığı eğitim olanakları ile çok sayıda dezavantajlı gencin ü..
Şeker-İş'ten Nbş ve Yapay Tatlandırıcı Uyarısı Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş) Genel Başkanı İsa Gök, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde velilere ve öğrencilere, gı..
Enel Aşk' Sanatseverlerden Tam Not Aldı
Enel Aşk" Sanatseverlerden Tam Not Aldı
Anadolu kültürünü müzik, şiir ve dans ile buluşturan "Enel Aşk" Maltepeli sanatseverlerle buluştu.
İstanbul Fotoğraf Müzesinde 3 Farklı Sergi Sanatseverlerle Buluştu
İstanbul Fotoğraf Müzesi'nde 3 Farklı Sergi Sanatseverlerle Buluştu
Fatih Belediyesi İstanbul Fotoğraf Müzesi’nin ev sahipliğinde yerli ve yabancı dört fotoğraf sanatçısının eserleri üç farklı sergiyle sanatseverlerle buluştu.
Kanada Turizm Dergisinden Türkiye Çağrısı Kanada'da haftalık yayımlanan turizm dergisi Travelweek okurlarına çağrıda bulunarak, "Ülkenin ve denizlerinin sunduğu zenginlik ile Türkiye, 2018-20..
Fizy İstanbul Müzik Ödülleri" Sahiplerini Buldu fizy'nin Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production iş birliğiyle hayata geçirdiği "İstanbul Müzik Haftası" kapsamında..